Nimbus 3 Adventure Zone

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Ugand
  Participant
  #7388

  Dołączona grafika

  Oko choć okrutne

  Współczuciem drga i żalem, gdy obaczy

  Tych, co z nim poszli, raczej za nim poszli,

  Co niegdyś byli śród błogosławionych,

  A dziś upadli są i poniżeni.

  Miliony duchów przez błąd jego z nieba

  Wygnane, z wiecznej wyparte światłości

  John Milton, "Raj Utracony"

  Nimbus 3 ustanowiono w 2267 jako "Miejsce Galaktycznego Pokoju". Miała to być planeta wspólnie zarządzana przez Federację, KDF oraz Romulan. Kolonia jednak nieszczególnie zachęcała klimatem, zaś sprowadzeni mieszkańcy okazali się być w głównej mierze typami spod ciemnej gwiazdy... najdelikatniej ujmując. Projekt porzucono, a planeta zamieniła się w opuszczone przez Boga i prawo miejsce spotkań przemytników, handlarzy czym-tylko-się-da i marginesu dowolnej maści.

  [more]Obecnie, po ponad 140 latach, dzikim piekłem, którym stał się Nimbus, kręci Hassan Nieśmiertelny, prawa ręka Syndykatu Oriońskiego. Ludność składa się głównie z uchodźców oraz osób, których nie stać na ucieczkę. Bogaci żyją w twierdzy Hassana, biedni w mieście o jakże ironicznej nazwie Paradise City (Rajskie Miasto).

  -Kasa? Jaka kasa - opowiada jeden z mieszkańców - Albo jesteś mrówką, albo robisz dla Orionów. Wychylasz się? Zawsze gdzieś stoi jakiś "przyjaciel" z dezruptorem.

  Jednakże wszystko to ma ulec zmianie. - Chodzą słuchy, że na planecie sprzedawane są zapalniki Thalaronowe, element niezbędny do budowy broni o podobnej nazwie, w ilościach znacznie przekraczających wystarczającą do zabicia wszystkiego co żywe, w promieniu całego systemu. Orioni je sprzedają, i nawet się z tym nie kryją. Ach, ukrycie... tam gdzie cień, pewnie będzie i Tal Shiar. - twierdzi Horacy Jones

  Dołączona grafika

  Strzeż się tych miejsc

  Federacyjni, Klingońcy oraz Romulańscy gracze, decyzją swoich dowódców zostaną "wysłani" na powierzchnię Nimbus 3, by nieszczęsną zgubę odnaleźć. Znajdą coś więcej?

  Prawdopodobnie tak. Nimbus 3 został przygotowany jako Adventure Zone (miejsce podobne do Nowego Romulusa) dla graczy z przedziału 21-25 lvl, jednak dostęp można uzyskać już od 19 lvl. Jako ciekawostkę można uznać, że na powierzchnię planety będzie można zabrać całą swoją drużynę, jednak w murach Paradise City poruszać będzie się wyłącznie samemu, lub w drużynie z innymi graczami. Graczom o wyższym poziomie automatycznie, tymczasowo zostanie przyznany 26 lvl.

  Czym zajmować się na powierzchni Nimbus 3? Począwszy od epizodu "Wastelands", którego główny wątek toczy się na planecie, gracze będą mieli okazję zwiedzić całą planetę wzdłuż i wszerz, od ciemnych zaułków Paradise City aż po Oriońską Twierdzę (będącą de facto wrakiem jakiegoś okrętu). Do napotkania jest także pewna liczba "otwartych misji", uruchamianych specyficznym zachowaniem graczy, np. sprowokowanie zamieszek przez upominanie obecnych tam Naussican, by nie terroryzowali tubylców.

  A co później?

  Zakończenie każdej z otwartych misji oferuje adekwatne Accolade. Ponadto, podobne nagrody można otrzymać za odkrywanie okolicy, itp. itd. Oprócz tego istnieje szeroki wachlarz zadań "daily", oferujących pewną sumę dylitu jako nagrodę za ich ukończenie - w szczególności warto zwrócić uwagę na jedno, którego wartość nagrody będzie różniła się, w zależności od sprawności wykonania. Jest też coś dla graczy lubiących nadużywać gestów emocji, w szczególności związanych z tańcem. Czterokrotne wzięcie udziału w pokazie tańca, z pozytywnym efektem, odblokuję nowy: Taniec Wachlarzy, znany z Star Trek V.

  Spotkacie tam również wiele innych ciekawych rzeczy, np. cywilni NPC będą odpowiadać inaczej, w zależności od tego, jaką przed chwilą misję ukończył gracz. Miejcie oczy dookoła głowy!

  Nimbus 3 będzie dostępny od startu rozszerzenia Legacy of Romulus, czyli przyszłego tygodnia.

  Sean "Commander Ander" McCann

  Content Designer

  tłumaczył i (delikatnie) zaaranżował

  autor posta oczywiście[/more]

  Dzikowy
  Participant
  #112476

  Wcale fajne zagospodarowanie lokalizacji z filmu, który nie powinien był powstać. 🙂 Jest już na tribblu?

  Uchi
  Participant
  #112477

  Widzę pierwszy screen i myślę Fallout...podoba mi się ich idea. 🙄 W koncu Nimbus III był pustynnym westlandem. 😎

  I. Thorne
  Participant
  #112483

  W tej grze prawie kazda planeta powinna byc taka Zona, ale tak bedzie pewnie za 30 lat :>

  mad
  Participant
  #112493

  może twórcy w treść fabuły Nimbus wpletą jakiś wątek o Syboku, było by to nawet ciekawe:)

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram