Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nieśmiertelność

Nieśmiertelność

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 87 total)
  • Author
    Participant

Nieśmiertelność nieśmiertelnością to wspaniała idea jak nie utopia ,ale co z przyrostem naturalnym ludzi ?

Przecież taki przyrost niekontrolowanej nieśmiertelnej populacji to była by klęska .

Jest przecież wiele galaktyk do zasiedlenia 😉

Tylko pierwsze trzeba tam dolecieć. Tylko galaktyk jest skończona ilość.

Romek 63
    Participant

Mam nadzieję że z czasem napęd warp opracujemy 🙄 A zanim skończą się miliardy niezasiedlonych galaktyk to może ludzie przestaną chcieć posiadać dzieci, albo przesiedlimy się do kolejnych światów których także mogą być miliardy, albo też przeniesiemy się po prostu w wirtualną rzeczywistość czyli holodek ;D

Galactica
    Participant

Hmm, a nie holonet ❓ Jak przestaniemy chcieć mieć dzieci to staniemy w rozwoju. Nie będzie sensu się rozwijać, no bo dla kogo ❓ Nam wystarczy to co jest. A tak na marginesie; wyobraź sobie, że najgosze debile na świecie żyją i żyją.Poza tym mi nie trzeba nieśmiertelności. Śmierć otwiera do niej drogę. Mogę żyć zawsze jako wicznie młody. To by mi się podobało.

Romek 63
    Participant

A tak na marginesie; wyobraź sobie, że najgosze debile na świecie żyją i żyją.

Myślę że będzie można poprzez biotechnologie i nanotechnologie zwiększyć sobie znacznie poziom inteligencji 🙄

Poza tym mi nie trzeba nieśmiertelności. Śmierć otwiera do niej drogę. Mogę żyć zawsze jako wicznie młody. To by mi się podobało.

Ja Cię oczywiście rozumiem ale podobałaby mi się bardziej możliwość wyboru 🙄 Chcesz umrzeć wraz z naturalnym starzeniem się organizmu to proszę bardzo, ale jeśli chcesz odradzać się jak Cyloni lub jak Borg - to też proszę bardzo 🙄

Galactica
    Participant

Hmm, skończyłeś oglądać BSG? To Ci odpowiem 🙂

Myślę że będzie można poprzez biotechnologie i nanotechnologie zwiększyć sobie znacznie poziom inteligencj

Nie o takie debilstwo mi chodziło 🙂 Raczej o takich jak Kim Dzong Il i inni tego typu.

Romek 63
    Participant

Takim jak Kim Dzong Il to powinno się sądownie zakazać nieśmiertelności a następnie wykonać wyrok śmierci 😆 BSG jeszcze nie skończyłem oglądać ale możesz mi odpowiedzieć 😀

Galactica
    Participant

Nie odpowiem gdyż to część fabuły.Tylko tacy się będą zawsze pojawiać więc lepiej niech nie będzie nieśmiertwlności.

Elvenking
    Participant

Zawsze można skazać na dożywocie...

Romek 63
    Participant

Być nieśmiertelnym i dostać dożywocie - to już lepiej odebrać sobie życie 😆

Galactica
    Participant

Eeeee, dożywocie przy nieśmiertelności to przegięcie. Wiecie ile Strasburg by miał pracy ❓ 😆

Romek 63
    Participant

Dzięki Rosjanom Seagal będzie nieśmiertelny

http://www.polskieradio.pl/23/272/Artykul/...-niesmiertelny-

Dołączona grafika

Hollywoodzki aktor Steven Seagal chce przyłączyć się do realizowanego pod patronatem Władimira Putina projektu „Rosja - 2045”.

Projekt „Rosja - 2045” został opracowany przez stowarzyszenie „Nieśmiertelność”, w którym działają czołowi rosyjscy naukowcy, a na jego współfinansowanie zgodziło się wielu rosyjskich miliarderów. W grupie założycieli są m.in. wykłdowcy psychologii (Timur Szczukin), fizyki stosowanej (Władimir Jachno), technologii komórkowej (Dmitrij Szamenkow) czy chemii Sergiej Warfołomiejew. Wszyscy z moskiewskich uczelni. Grupę założył Dmitrij Itskow.

Projekt zakłada stworzenie nanorobota, który wszczepiony do ludzkiego organizmu będzie regenerować tkanki i narządy. Wśród planów są również „awatary”, takie jak z filmu Jamesa Camerona, które będa stanowiły surogatów dla policjantów, żołnierzy i innych osób pracujących w trudnych warunkach.

Zdaniem członków stowarzyszenia, ich projekt będzie jednak rewolucją także w kosmetologii (ci, którzy wezmą udział w projekcie, pozostaną piękni na zawsze), rehabilitacji (pozwalając m.in. chodzić inwalidom) czy geriatrii (walka ze skutkami starzenia).

- Stworzenie awatarów postawi przed medycyną nowe pytania. Dlaczego nie przenieść do nich naszych jaźni – nie tak jak w filmie “Avatar”, ale na zawsze? Dlaczego nie zrobić tego w wieku na przykład 80 lat? Być może niektórzy będą chcieli dokonać takiego transferu wcześniej, w wieku 70, 50 lub 40 lat? Dlaczego nie, jeśli powstałaby odpowiednia technologia? – ekscytuje się Itskow. – Ciało, które nigdy nie zachoruje, nie zestarzeje się i nie umrze. Oto nowy paradygmat wymiany ciała na lepsza kopię zamiast posiadania ciała zapasowego.

Marzenie o nieśmiertelności może wydawać się dziwne – ale nie w Rosji. Kraj ten już za carów pełen był myślicieli, którzy szukali eliksiru młodości. W XIX wieku triumfy święcił Mikołaj Fiodorow, rosyjski filozof prawosławny, który po "iluminacji" w 1851 roku zaczął głosić konieczność stworzenia "Nowego Człowieka Teurgicznego", wykorzystując w tym celu osiągnięcia nauki i psychologii.

Czyż nie jest to super ciekawy projekt ? 🙄

Więcej na ten temat tutaj : 🙄

http://www.polskieradio.pl/23/272/Artykul/...-niesmiertelny-

Romek 63
    Participant

Dzisiejszy trup to jutrzejszy pacjent ?

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/dzisiejszy...-wiadomosc.html

Dołączona grafika

Jeśli to wydanie „Newsweeka” przetrwa tysiąc lat, zmarły niedawno Robert Ettinger być może przeczyta ten tekst. na wszelki wypadek serdecznie go więc pozdrawiamy z przeszłości.

Czy 23 lipca 2011 roku Robert Ettinger nieodwołalnie umarł? Zdania są podzielone. On sam – legendarny założyciel Instytutu Krioniki, niestrudzony pionier i propagator hibernacji, który szczerze wierzył, że prędzej czy później naukowcy odkryją sekret nieśmiertelności i nauczą się wskrzeszać każde w miarę dobrze zachowane zwłoki – zapewne niechętnie zgodziłby się na tak pochopną diagnozę.

Romek 63
    Participant

Droga do nieśmiertelności

http://www.rp.pl/artykul/27,918381-Droga-d...ertelnosci.html

Key Hayworth, naukowiec z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, zbudował w swoim garażu maszynę, która ma przenieść mechanizm biologicznego mózgu do komputerowego procesora.

Rosjanie też próbują - zobaczymy kto będzie miał większe sukcesy 😛

http://www.geekweek.pl/avatar-dostepny-dla...arderow/364300/

Dołączona grafika

Pewna rosyjska firma zaoferowała ostatnio najbogatszym ludziom świata nieśmiertelność. W projekcie Avatar (serio tak się nazywa) może wziąć udział każdy kogo na to stać (choć kwota jaką trzeba zapłacić nie została zdradzona). A cały projekt nie różni się zbytnio od fabuły filmowego Avatara – polega on na umieszczeniu po śmierci mózgu w ciele robota.

Za całym projektem stoi rosyjski magnat medialny Dmitrij Ickow, który aby umożliwić innym nieśmiertelność zatrudnił 30 czołowych naukowców, którzy pracowali w pocie czoła nad pomysłem transplantacji ludzkiego mózgu w ciało robota. Dziś twierdzi on, że taka procedura będzie możliwa już za 10 lat.

Jednak już teraz przedstawiciele Ickowa skontaktowali się z najbogatszymi ludźmi świata w poszukiwaniu sponsorów chętnych do wyłożenia pieniędzy na cybernetyczną nieśmiertelność.

Cały projekt został podzielony na kilka faz. Pierwsza z nich, przewidziana na lata 2015-2020 zakłada umożliwienie kontroli nad robo-ciałem przez interfejs BCI, bezpośrednio za pomocą umysłu. Druga – w latach 2020-2025 – ma polegać na stworzeniu robota, do którego mózg osoby chcącej uzyskać nieśmiertelność zostanie przetransferowany po śmierci. W trzeciej (2030-2035) ma to być avatar ze sztucznym mózgiem, do którego wystarczy przetransferować samą osobowość. W latach 2040-2045 avatar ma przybrać formę holograficzną.

Zdaniem Ickowa projekt ten może pomóc nam uwolnić się od problemów takich jak choroby, starzenie, a nawet śmierć. Idąc dalej – twierdzi on, że powinno być to możliwe, tak jak zakłada plan, już za 10 lat.

Na razie największym problemem jest stworzenie godnego substytutu dla ludzkiego ciała, a także idealnego interfejsu mózg-maszyna i systemu wsparcia życia mózgu odłączonego od ciała.

Ostatni krok – holograficzne ciała – mają zupełnie znosić ograniczenia fizyczne, które przed nami stoją pozwalając na przechodzenie przez ściany, poruszanie się z prędkością światła etc.

Ickow chce uzyskać wsparcie dla swojego projektu od DARPA (Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych), która już teraz w swoich tajnych laboratoriach pracuje nad systemem umożliwiającym żołnierzom na przebywanie na polu bitwy w sztucznym ciele robota.

Plany ambitne niesamowicie 🙄 Czyż nie brzmi to fantastycznie ? 😛

Od 2045 roku ludzie będą nieśmiertelni?

http://odkrywcy.pl/kat,111398,title,Od-204...,wiadomosc.html

Dołączona grafika

Cross
    Keymaster

Ray Kurzweil w lutym skończył 64 lata. Jak wskazują dane statystyczne, Amerykanin, który dożyje tego wieku, ma przed sobą średnio jeszcze 18 lat życia. Kurzweil liczy na więcej. Nieskończenie dużo więcej.

Trzeba od razu zaznaczyć, że jego nadzieje nie mają nic wspólnego z nieśmiertelnością hojnie obiecywaną przez wszelkie religie. Kurzweil, wynalazca i wizjoner, wierzy w postęp medycyny i nauki, który ma umożliwić człowiekowi przekroczenie wszelkich biologicznych ograniczeń, w tym tego zdawałoby się w żaden sposób nieprzekraczalnego, a więc widma śmierci.

Zapytany, czy naprawdę wierzy w to, że ludzie będą mogli żyć dłużej niż 120 lat, co obecnie uważa się za nieprzekraczalną biologiczną granicę, tłumaczy jak dziecku: - Jeśli regularnie dbasz o swoje auto, wykonujesz przeglądy, wymieniasz zużyte części, to będzie jeździć bez końca. Powiesz, że ciała nie można porównywać do auta? Tylko na razie, dopóki nie zrozumiemy w pełni jak działa. Ciało jest czymś tymczasowym, każdego miesiąca wymieniamy większość atomów naszego organizmu.

Atomy i cząsteczki materii nieustannie krążą i zamieniają się miejscami. W każdym hauście powietrza, jakie wdychamy do płuc, jest mniej więcej pięć cząsteczek, które opuściły usta wielkiego Leonarda da Vinci w jego ostatnim tchnieniu. Ba, w każdej szklance wody, jaką pijemy, znajduje się kilka cząsteczek, które wchodziły w skład moczu czcigodnego mistrza. Ziemia nie jest specjalnie wielka, materia na niej pozostaje w układzie zamkniętym i te same atomy, które budowały kiedyś ciała dinozaurów i krążyły we krwi Leonarda, dziś nam służą, ale tylko jako surowiec.

- Tego lata wymienisz na nowe prawie jedną trzecią naszego ciała - ciągnął Kurzweil - i nawet tego nie zauważysz! To, co się liczy, to nie sama materia, ale wzór, który ona tworzy. Moim zdaniem ten wzór może trwać wiecznie, a przynajmniej tyle, ile będziemy chcieli.

W swoich książkach projektuje drogę, która powinna zaprowadzić nas do nieśmiertelności. Na tej drodze - jak lubi mówić Kurzweil - są trzy kluczowe mosty.

On sam teraz stara się przekroczyć pierwszy z nich, czyli zastosować wszelkie znane obecnie medycynie sposoby, by powstrzymać procesy starzenia. Reprogramuje - i to, jak mówi, agresywnie - swoją biochemię, aby biologicznie pozostać jak najdłużej 40-latkiem. Po to łyka ćwierć tysiąca tabletek na dobę.

Drugi most do życia wiecznego - prognozuje Kurzweil - ma się dopiero otworzyć na dobre w ciągu najbliższych 15 lat. Dzięki biotechnologii, która umożliwi zmienianie w miarę potrzeb wrodzonego programu zapisanego w naszym DNA. Przede wszystkim chodzi o to, że można będzie sterować tzw. ekspresją genów, a więc jedne z nich wyciszać, a inne pobudzać do produkcji określonych białek.

Najdalej pod koniec trzeciej dekady 21. wieku - prorokuje wizjoner - nauczymy się dokonywać interwencji na poziomie komórkowym, przebudowywać i przeprogramowywać nasze ciała w dowolny sposób.

I wtedy też zaczniemy wypatrywać trzeciego i już ostatniego mostu dzielącego nas od nie mającej końca długowieczności. To mają być miniaturowe maszyny, czasem złożone z kilkunastu tylko molekuł, o wymiarach zbliżonych do komórki ludzkiego ciała, których wielkość będziemy mierzyć w nanometrach (milionowych częściach milimetra). Dlatego nazwano je nanorobotami. Pokonają choroby i ból, zwiększą ludzkie możliwości, bo usadowią się mózgu w postaci miniaturowych komputerów zwiększających moc obliczeniową i zasoby pamięci. Zamiast operacji czy leku będziemy brać zastrzyk z robotów.

Dołączona grafika

Diabeu
    Participant

Facet bardzo sensownie gada i ja mu kibicuję.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 87 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram