Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia New Horizons coraz bliżej

New Horizons coraz bliżej

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8369

  Zapewne pamiętacie świetny film Ambition stworzony przez studio Tomka Bagińskiego dla ESA. To dobry moment, by przypomnieć inne inspirujące dzieło, które powstało, by wypromować równie ambitną misję - New Horizons.

   

  Sonda New Horizons wystartowała prawie dekadę temu, w 2006 roku. Jej celem jest zbadać ciało niebieskie, które do niedawna uznawaliśmy za ostatnią planetę Układu Słonecznego - Plutona. Dziś Pluton jest uznawany za planetę karłowatą, jedną z kilku, jakie udało nam się wypatrzeć do tej pory. Jak wygląda naprawdę, dowiemy się w przyszłym miesiącu, gdy sonda osiągnie swój cel. Wielki spektakl zaplanowano na 14 lipca.

  A jeśli powyższy film wydaje Wam się znajomy, to dlatego, że stworzył go Erik Wernquist, autor Wanderers.

  Romek 63
  Participant
  #121404

  Rzeczywiście 14 lipca będzie wielki spektakl w w wykonaniu sondy New Horizons ale już mamy pierwszą w miarę czytelną fotkę przesłaną przez sondę. Zdjęcie wykonano 22 czerwca. Widać na nim Plutona i największy jego księżyc Charon.

   

  pluton%2Bi%2BCharon.png

  Romek 63
  Participant
  #121525

  Jest już kolejna fotka Plutona - z 3 lipca 2015. Już widać nieco szczegółów ukształtowania powierzchni.

   

  Pluton-03.07.2015.jpg

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram