Forum Fantastyka Star Trek Najlepszy fotel kapitański

Najlepszy fotel kapitański

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • Michrz
  Participant
  #5370

  Tak mnie ostatnio naszło: było już o najlepszych statkach, najlepszych załogach itp. Ale jest taki jeden element statku, na którym chciałby się znaleźć niejeden chorąży 😛 - fotel kapitański. A który z nich jest według Was najlepszy (mam tu na myśli zarówno samą wygodę siedzenia, jak i funkcjonalność i dostępność paneli kontrolnych)Według mnie, na najwygodniejszy fotel wygląda fotel kapitana Archera z czwartego sezonu Enterprise. Pod ręką panele (brakuje tylko resekwensera protein 🙄 ). Ciekawie wygląda też fotel na okrętach klasy Intrepid. Z tym że tam, panele są raczej w takim niewygodnym ułożeniu - trzeba się wychylić przez podłokietnik. Fotele okrętów klas Galaxy i Sovereign może i są wygodne, ale nieładne - jakieś takie masywne i jeszcze ta dziura w oparciu. Klasa Defiant i Contitution-refit są wyposażone w raczej przeciętne siedziska. Natomiast oryginalny fotel Constitution jest w mojej opinii najgorszy - szeroki, z niskim oparciem (nie można oprzeć głowy) i w ogóle nie wyprofilowany.Zapraszam do dyskusji, mam nadzieję, że takiego tematu jeszcze nie było (przynajmniej ja nie znalazłem)

  zdarom
  Participant
  #86259

  Najlepszy wydaje się Fotel Z Enterprise E a na drugim miejscu ten z NX-01.

  cinus
  Participant
  #86282

  pfff nie znacie się ;)J-L Picard i Enterprise-D - to był dopiero stylowy fotelik. Kiedyś sobie taki sprawię.

  Lo'Rel
  Participant
  #86291

  E tam, fotel z Voyagera jest bezkonkurencyjny. Ale z powodu mojej "miłości" do Intrepida mogę być nieobiektywny 😛

  Eviva
  Participant
  #86292

  E tam, fotel z Voyagera jest bezkonkurencyjny. Ale z powodu mojej "miłości" do Intrepida mogę być nieobiektywny 😛

  Ja to bym chętnie w tym fotelu posiedziała... choć robota Kaśki Janeway nie jest może dokładnie tym, co chciałabym dostać na Gwiazdkę.

  Barusz
  Participant
  #86293

  Fotel z Intrepida fajny i Kapitan z Pierwszym fajnie mogą sobie plotkować szeptem o zalogantach.Eviva, pamiętaj, że jak przypomnimy sobie listę obowiązków Chekotaya podaną po kawałku na przestrzeni wszystkich sezonów, to robota Kaśki ograniczała się do siedzenia na owym fotelu i gadania raz na jakiś czas z nowonapotkanymi alienami ;>

  Eviva
  Participant
  #86296

  Barusz, i ogólnej odpowiedzialności za każdą d... na pokładzie.

  Lo'Rel
  Participant
  #86324

  Taka rola kapitana... Może trochę lepiej od Picarda rozumiała przepis zakazujący kapitanowi brania udziału w misjach zwiadowczych. Choć i Janeway nie zawsze o nim pamiętała.

  cinus
  Participant
  #86326

  Chcecie zobaczyć, czym się kapitan statku tak na prawdę powinien zajmować? Polecam serię Honor Harrington, bardzo realistycznie to oddaje ;)BTW. Na Intrepidzie był 'fotel dla par'... tfu, kapitan powinien się wywyższać.

  eldalf
  Participant
  #86617

  "Najlepszy wydaje się Fotel Z Enterprise E..."

  Szczególnie w wersji z pasami bezpieczeństwa 🙂 .

  Hivision
  Participant
  #86806

  Fotel na Voyagerze był jakiś taki najzgrabniejszy i wcale nie ważne że obok siedział pierwszy.

  Kirk
  Participant
  #91546

  Ja tam najbardziej lubię ten z Voyagera, ale panel nie najlepszy.

  Aldaron87
  Participant
  #98622

  Dla mnie najpierw ten z Entka NX-01 ale ten pierwszy a potem ten z Entka D 🙂 Są jak najbardziej funkcjonalne mają duże wyświetlacze na zakończeniach poręczy fotela.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram