Moon

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • Elvenking
  Participant
  #5378

  Nie widzę tematu o tym filmie, a wydaje mi się, że nań zasługuje 🙂

  Co sądzicie o tej produkcji? Wg. mnie jest najlepszym dowodem na to, że do stworzenia niesamowicie wciągającego filmu o świetnym klimacie nie potrzeba dziesiątek/setek milionów $ budżetu. Gdy oglądałem go, atmosfera wykreowana przez twórców po prostu powaliła mnie na kolana. Ta bezgraniczna samotność człowieka na księżycu, odizolowanie i walka z ... samym sobą. Sam Rockwell zagrał to wyśmienicie. Niemały także udział miała przepiękna, minimalistyczna muzyka Clinta Mansella. Według mnie jest to najwybitniejsze dzieło sci-fi zeszłego roku. Zdecydowanie zbyt wybitne na Oscara :> Jeżeli ktoś nie widział to nie zdradzę nic na temat fabuły, bo ujawnienie głównego wątku właściwie rujnuje sens oglądania filmu.

  Jakie były wasze przemyślenia po obejrzeniu?

  Dołączona grafika

  Manul
  Participant
  #86035

  Tak, film był bardzo dobry i choć szczerz się przyznam, że dla mnie dobry film musi zaczynać się trupem (co poradzić? Mój gust filmowy jest okropny) to ten mnie bardzo wciągnął. Niesamowicie przedstawili metamorfozę głównego bohatera, a sam pomysł - rewelacja. Nie sądziłam, że Brytyjczyków stać na coś tak ... interesującego.

  Cross
  Keymaster
  #86037

  Nie sądziłam, że Brytyjczyków stać na coś tak ... interesującego.

  A niby dlaczego?

  Manul
  Participant
  #86047

  Cross,To bardzo subiektywne spostrzeżenie. Angielskie kino zawsze jest dla mnie synonimem czegoś rozlazłego i męczącego.

  Romek 63
  Participant
  #86050

  No to zaciekawił mnie ten film z powodu tego co piszecie. Ale nie widziałem go w Poznaniu w repertuarze kin, czyżbym coś przegapił ?

  Manul
  Participant
  #86058

  Romek, W Częstochowie też go nie wyświetlali. Tylko jakimś cudem na niego trafiłam. W zasadzie to Ci polecam, bo jestem ciekawa Twojej opinii o nim 🙂

  Romek 63
  Participant
  #86061

  Dzięki. Jak tylko pojawi się w Poznaniu to na pewno się wybiorę 🙄

  Elvenking
  Participant
  #86094

  Polecam 🙂 Przeszedł chyba bez wielkiego echa, jest wybitnie dla ludzi ceniących dobre kino. Akcji tam nie ma, trupów też, krwi raczej niewiele. Ale mimo to trzyma w napięciu, zaskakuje i... wywołuje wzruszenie, bo nie wiem jak inni, ja miałem łzy w oczach w paru momentach - to jeden z dwóch filmów z ostatnich lat na których byłem bliski płaczu 😛 Drugi to Gran Torino.

  Galactica
  Participant
  #86898

  Właśnie skończyłem oglądanie 😀 . Przyznam, że mi się spodobał. Nie wzruszałem się, ale raczej po jego obejrzeniu zrobiło mi się wesoło 😀 . Naprawdę dobry film. Polecam ❗

  Q__
  Participant
  #250996

  Phoenixowy topic o filmie "Moon":
  http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=2615

  I trailer luźnej kontynuacji w/w, zatytułowanej "Mute" (oglądaliście?):

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram