Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Maj w kanale Scifi Universal

Maj w kanale Scifi Universal

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #6206

  Czas na majową porcję zapowiedzi kanału Scifi Universal. Na fanów fantastyki czekają znane seriale i sporo filmów, w tym prawdziwa gratka dla wielbicieli Planety Małp.

  [more]Prawda czy fałsz - zjawiska paranormalne - sezon 1, część 2

  (Fact or Faked: Paranormal Files)

  Kolejne odcinki nowej serii we wtorki o 21.50 aż do 24 maja

  Były agent FBI, Ben Hansen, oraz jego elitarny zespół pogromców mitów kontynuują swoje próby oddzielenia prawdy od fikcji. Jak zwykle, dla praktycznego Hansena nie ma spraw zbyt błahych lub przerastających jego możliwości. Tym razem jego zespół bada klasyczny przypadek kontaktu z obcymi oraz udaje się do Waszyngtonu w poszukiwaniu Wielkiej Stopy. Pozostałe śledztwa dotyczą doniesień o pojawieniu się syreny na Wielkiej Rafie Koralowej, rodzinnego ducha, a także tajemniczego potwora z bagien. Dla Hansena i jego złożonej z fachowców ekipy na pewno gdzieś kryje się prawda.

  ==========

  Gwiezdne wrota: Wszechświat - sezon 1

  (Stargate Universe)

  Kolejne odcinki w niedziele o 21:00

  Dołączona grafika

  Spektakularny serial science fiction z Robertem Carlylem w roli doktora Nicholasa Rusha, stworzony przez autorów cyklu "Gwiezdne wrota: Atlantyda". "Gwiezdne Wrota: Wszechświat" opowiada o grupie odkrywców, którzy podczas prac badawczych nad dziewiątym symbolem Gwiezdnych Wrót trafiają na pokład prastarego statku kosmicznego o nazwie "Destiny". Nie mogąc sobie poradzić z systemem nawigacyjnym okrętu, załoga zmuszona jest wypełnić misję zaplanowaną przed wiekami przez Pradawnych. Odkrywcy przemierzają wszechświat, odwiedzając liczne cywilizacje. Spotykają nowych przyjaciół, ale i zawziętych wrogów...

  ==========

  Miecz prawdy - sezon 2

  (Legend of the Seeker)

  Kolejne odcinki w niedziele o 21.50

  Dołączona grafika

  Mitologiczny serial, ukazujący niezwykłą podróż młodego leśnika, Richarda Cyphera (Craig Horner). Zrządzeniem losu spotyka on na swej drodze tajemniczą kobietę o imieniu Kahlan (Bridget Regan) oraz mądrego i potężnego czarodzieja, Zeddicusa (Bruce Spence). To oni uświadamiają mu jego prawdziwe przeznaczenie. Richard okazuje się zapowiedzianym przez proroków Poszukiwaczem Prawdy - pierwszym prawdziwym Poszukiwaczem od tysiąca lat, który przyszedł na świat, by zawładnąć potężnym Mieczem Prawdy i położyć kres tyranii Rahla Posępnego (Craig Parker).

  ==========

  Magazyn 13 - sezon 1

  (Warehouse 13)

  Dwa odcinki w każdą środę o 21.00. Początek 4 maja

  Dołączona grafika

  Agenci służb specjalnych, Pete Lattimer (Eddie McClintock) i Myka Bering (Joanna Kelly), zostają oddelegowani do ściśle tajnego magazynu w Południowej Dakocie. Nie jest to jednak całkiem zwyczajna misja specjalna. W budynku przechowywane są liczne nadprzyrodzone obiekty, zebrane na przestrzeni wieków przez amerykański rząd. Lattimer i Bering odpowiadają teraz za bezpieczeństwo tej kolekcji. Jednocześnie kontynuują oni poszukiwania podobnych artefaktów na terenie całego kraju.

  ==========

  Filmowa sensacja

  Planeta Małp

  1-3 maja od 14.20

  Wielka saga w trzy popołudnia. Kanał SciFi postanowił uczcić pierwszomajowe Święto Pracy oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja podróżą w czasie i przestrzeni, by zaprezentować swoim widzom komplet oryginalnych filmów z cyklu "Planeta Małp". Zabierz ode mnie swoje śmierdzące łapska, ty przeklęta, paskudna małpo!

  Niedziela 1 maja

  14.20 Planeta Małp

  (Planet of the Apes)

  Klasyka science fiction. Charlton Heston gra astronautę, którego statek rozbija się na przerażającej planecie, rządzonej przez inteligentne małpy.

  16.00 W podziemiach Planety Małp

  (Beneath the Planet of the Apes)

  Na Planetę Małp przybywa drugi statek kosmiczny z ludzką załogą. Ocalały astronauta odkrywa pod ziemią wieszczący zgubę, mroczny sekret.

  17.40 Ucieczka z Planety Małp

  (Escape From the Planet of the Apes)

  Trzeci film z cyklu "Planeta Małp". Trzy małpy przenoszą się do dwudziestowiecznego Los Angeles, gdzie nie cieszą się zbyt długo swą popularnością.

  Poniedziałek 2 maja

  14.20 Podbój Planety Małp

  (Conquest of the Planet of the Apes)

  Czwarty film z kultowego cyklu "Planeta Małp". Syn Corneliusa i Ziry, Caesar, wychodzi z ukrycia, by stanąć na czele buntu przeciw niewolnictwu małp.

  16.00 Bitwa o Planetę Małp

  (Battle for the Planet of the Apes)

  Przywódca człekokształtnych, Caesar, chce utrzymać pokój między ludźmi i małpami. Agresywny goryl w stopniu generała ma inną wizję rządzenia planetą.

  17.40 Wymarłe miasto Planety Małp

  (Forgotten City of the Planet of the Apes)

  Astronauci Burke i Virdon zostają schwytani przez władcę małp i zmuszeni do gladiatorskiej walki na śmierć i życie.

  Wtorek 3 maja

  14.20 Wymarłe miasto Planety Małp

  (Forgotten City of the Planet of the Apes)

  16.00 Powrót na Planetę Małp

  (Back to the Planet of the Apes)

  Tunel czasoprzestrzenny przenosi parę astronautów na Ziemię z dalekiej przyszłości. Trafiają oni do świata, nad którym władzę sprawują gadające małpy.

  17.40 Pożegnanie z Planetą Małp

  (Farewell to the Planet of the Apes)

  Dwaj walczący o przetrwanie na Planecie Małp astronauci zostają schwytani i zmuszeni do pracy w charakterze rybaków.

  ==========

  Filmowe premiery w piątkowe wieczory

  Piątki o 21.00, począwszy od 13 maja

  W tym miesiącu w piątkowe wieczory przedstawimy premiery następujących filmów:

  Ostatni smok: Nowy początek

  (Dragonheart: A New Beginning)

  13 maja o 21.00

  Chłopiec, któremu wydaje się, że znalazł ostatniego smoka, musi wraz z nim stawić czoło wielu niesłychanym niebezpieczeństwom, by stać się rycerzem.

  Armie Marsa

  (Crimson Force)

  20 maja o 21.00

  Podczas poszukiwań nowego, niewyczerpalnego źródła energii, uczestnicy pierwszego załogowego lotu na Marsa trafiają w sam środek wojny domowej.

  Grendel

  (Grendel)

  27 maja o 21.00

  Nowa adaptacja wiecznie aktualnej historii, opowiadającej o imponującej walce pomiędzy Beowulfem i rzekomo niepokonanym potworem, Grendelem.[/more]

  perekel
  Participant
  #97511

  O, tym razem zapowiada się całkiem ciekawy zestaw. 😎

  sjurek102
  Participant
  #97818

  Dziwi mnie że dopiero w maju pojawiają się takie filmy,a co było w zimowe wieczory.....

  Barusz
  Participant
  #97836

  Była o tym mowa niedawno, ale przypomnę, że małpie filmy o numerach wyższych niż piąty to nie filmy, tylko odcinki serialu połączone mechanicznie, by w ten sposób stworzyć produkt filmopodobny ;]

  Match
  Participant
  #97841

  Jest więcej niż pięć? Czego to się człowiek nie dowie...

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram