Forum Trek.pl Newsy Star Trek Kolekcjonerskie wydanie DVD/Blu-ray Star Trek w Polsce

Kolekcjonerskie wydanie DVD/Blu-ray Star Trek w Polsce

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
 • Author
  Posts
 • Gosiek
  Participant
  #5043

  Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi, że także w Polsce będzie można kupić dwupłytowe, kolekcjonerskie wydanie Star Trek w reżyserii J.J. Abramsa. Dystrybuowany przez Imperial-Cinepix film trafi na sklepowe półki już 27 października.

  [more]W wydaniu będziemy mieli okazję zobaczyć sceny, które nie znalazły się w ostatecznej wersji filmu, posłuchać komentarzy J.J. Abramsa, Alexa Kurtzmana, Damona Lindelofa oraz Bryana Burka, a także obejrzeć materiały dodatkowe opowiadające o nowym pomyśle reżysera i jego współpracowników na Treka (A New Vision, To Boldly Go), usłyszeć co ma do powiedzenia kompozytor Michael Giacchino i sprawdzić, jak aktorzy przygotowywali się do odegrania ról postaci znanych wszystkim od czasów The Original Series (Casting).

  [via: Imperial-Cinepix][/more]

  Lo'Rel
  Participant
  #78967

  No i fajnie 🙂

  Jedi Nadiru Radena
  Participant
  #79060

  Ciekaw jestem, jaką dadzą cenę. Bo, nie ukrywam, byłoby miło mieć coś takiego na półce* :)*I mówi to fan SW, heh.

  biku1
  Participant
  #79088

  Proszę bardzo, cena za wydanie w metalboxie to 65 zł ---> http://www.empik.com/star-trek-2-disc-stee...,prod24050082,p

  Jamjumetley
  Participant
  #79090

  Teraz mam tylko nadzieję, że egzemplarz zamówiony na Amazon też będzie w puszeczce... 😉

  Jamjumetley
  Participant
  #80204

  Wytłumaczy mi ktoś jak to możliwe, że będziemy mieli DVD ponad pół miesiąca wcześniej niż chociażby sklepy Amazon albo play.com?

  Toreth
  Participant
  #80206

  Polskie wydanie przed światowym? To jest jakieś sajens fikszyn 😆

  Lo'Rel
  Participant
  #80234

  Też widzę ciągle jakieś rozbieżności w datach premiery DVD. W Polsce 27 października, na oficjalniej stronie widnieje info 17 listopada. Coś trochę niehalo...

  fluor
  Keymaster
  #80236

  Być może chodzi o wydanie kolekcjonerskie?

  Lo'Rel
  Participant
  #80238

  Own it on Blu-ray & DVD tuesday november 17 - tylko tyle jest napisane.

  Jamjumetley
  Participant
  #80340

  Wersję dwupłytową zamówiłem na Amazonie, więc nie ma sensu kupować w Polsce drugiego egzemplarza, ale zaopatrzyłem się dziś w wariant jedno-płytowy. Dodatków nie za wiele - tylko gag-reel i krótki reportaż o tworzeniu filmu. Po zapoznaniu się z nim muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony czynami twórców. Wysoko cenię to, że 40% filmu nakręcono w plenerze, a nagrywając ujęcia stosowano najprzeróżniejsze triki. Wszędzie gdzie się dało, stosowano prawdziwe dekoracje. Zupełnie odwrotnie do konkurencyjnej serii, gdzie starano się zmaksymalizować użycie komputerów.

  Niestety na potężny minus zasługuje tłumaczenie. Zabrakło wczucia się w daną sytuację. Zupełnie jakby tłumacz interpretował suchy tekst bez zerknięcia na film. Niby Hello oznacza Witajcie, ale w przypadku rozmowy Nero z Pike'em lepsze byłoby Cześć Christopher. Tak powinien mówić czarny charakter chcący wykonać swój niecny plan . Tłumacz chyba też nigdy nie słyszał o czymś takim jak Pierwszy Oficer, bo w kółko stosuje słowo zastępca. Innym słowem powtarzanym z uporem maniaka to odpalić odmienione przez wszystkie przypadki i stosowane w wypadku użycia dowolnego urządzenia. Odpalamy zatem warpową (czytać W, nie Ł - to chyba jednak wina lektora), odpalamy transport, odpalamy spadochrony (sic!). Warto wspomnieć o wykładzie jaki daje Kirk kapitanowi tuż przed dotarciem na Vulcan. Pine mówi o super zaawansowanym statku, którego już później nikt nie widział. Lektor natomiast żali się że straciliśmy dobrze uzbrojony okręt. Najfajniejszy kwiatek to chyba jednak Wulkaniści - sekta, czy jak?

  Mam propozycję. Zaznaczam, że mówię jak najbardziej poważnie. Zaproponujmy Imperialowi nasze usługi jako tłumaczy kolejnego Treka i nie weźmy za robotę złamanego grosza, albo w ostateczności pobierzmy wypłatę na poczet wynajmu serwera dla Trek.pl. Zróbmy to! Serio!

  Flashbones
  Participant
  #80349

  Lektor jest koszmarny, powinni zatrudnić osobę znającą się na treku, a nie jakiegoś pajaca, tego tłumaczenia nie da się słuchać, litości !

  Piotr
  Keymaster
  #80409

  Jestem w trakcie rozmów z imperialem. niezupełnie na ten temat, ale i w tej sprawie spróbuję się porozumieć.Jednak nie róbcie sobie wielkich nadziei, razem z Pah Wraithem pisaliśmy list do dystrybutora przed premierą ST XI i oferowaliśmy pomoc w tłumaczeniu. Pah nawet rozmawiał z tłumaczem, bo ten potrzebował się zapytać o przekład rang, ale na tym poprzestał. Jak się okazuje, mógł popytać o więcej.

  Eviva
  Participant
  #80410

  Empik przysłał przeprosiny, ze nei może zrealizować zamówienia w terminie. Podal nowy termin. Ciekawe, czy tym razem się im uda.

  The D
  Participant
  #80433

  jednak Wulkaniści - sekta, czy jak?

  No to rzeczywiście tłumacza poniosło. O ile Klingończyk, czy Wulkanita mają oparcie w języku polskim (poprzez analogię np. do Irańczyka i Izraelity) o nie mam pojęcia co mogło mu na myśl nasunąć Wulkanistę.

  Empik przysłał przeprosiny, ze nei może zrealizować zamówienia w terminie. Podal nowy termin. Ciekawe, czy tym razem się im uda.

  W Merlinie piszą, że sprzedaż 2-płytowej edycji jest od 9 listopada (co i tak daje datę przed światową premierą). No i 50 groszy drożej niż w Empiku 🙂 Może to wydawca zamieszał podając nieprawidłowe daty?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram