Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Kolejna przymiarka do Babylon 5

Kolejna przymiarka do Babylon 5

Tagged: 

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #7969

  Dołączona grafika

  J. Michael Straczynski planuje restart uniwersum Babylon 5. Właściciel praw do marki chce stworzyć kinowy film z nowymi aktorami i nową historią w znanym fanom świecie (co nie dziwi w świetle faktu, że wielu odtwórców ról z oryginalnej serii zestarzało się już bądź odeszło). Trwają prace nad scenariuszem.

   

  Źródło: arstechnica.com

  Coen
  Participant
  #118206

  Nie przeczuwam sukcesu. JMS chciał aby to co skleci nowego, dokładało coś do uniwersum. To może zrobić tylko serial.

  Choć z drugiej strony dzięki Bogu nie robią restartu...

  Melnikor
  Participant
  #118207

  [...]dzięki Bogu nie robią restartu...

  Amen.

   

  Film też może dołożyć coś do uniwersum nie musi być serial. Wystarczy że nie będzie próbował wcisnąć jakiejś wielce rozbudowanej akcji obejmującej cały znany obszar galaktyki, a skupi się na jakimś mniejszym lokalnym wydarzeniu. Bardziej się obawiam że jeśli ma być to kinówka to przy chęci trafienia do współczesnego widza jakakolwiek fabuła zostanie ograniczona do kilku zdań dlaczego znów piorą się w kosmosie.

  Slawek
  Moderator
  #118208

  Choć z drugiej strony dzięki Bogu nie robią restartu...

  Ze źródła newsa:

  According to a report from TV Wise, Babylon 5 showrunner J. Michael Straczynski will shortly begin work on a rebooted big-screen version of his 1990s sci-fi TV series.

  swgs1994
  Participant
  #118209

  Możliwy zarys fabuły: znany nam Sheridan zostanie odmłodzony do 20 i wysłany do akademii, w której wszyscy mu mówią, że jest wyjątkowy, pokona statek "złych" Mimbari, i zostanie dowódcą Babylon 5. Brzmi znajomo?

  Coen
  Participant
  #118211

  Ehhh...miejmy tylko nadzieję, że to kaczka dziennikarska.

   

  A może to coś o wojnie Ziemian z Dilgari

  Dołączona grafika

  Zarathos
  Participant
  #118212

  Dla dzisiejszych dzieciaków reboot miałby sens - dostaliby B5 w nowoczesnym opakowaniu. A fabuła była na tyle dobra, że nie powinno być problemów w adaptacji dla nowoczesnego widza. No i dzisiaj można by zrobić sporo rzeczy, których nie dało się w oryginalnej serii ze względu na brak kasy, możliwości technicznych etc.

   

  Ja tam nic do reboota bym nie miał.

  Cross
  Keymaster
  #118213

  Ja do rebootów pałam wręcz nienawiścią 🙂 Wolałbym coś nowego (z udziałem starych aktorów - sentyment i łącznik z dawną serią).

  I. Thorne
  Participant
  #118214

  Rebooty serii to robota leni. Ile to juz zrobili albo zrobia? Star Trek, Terminator, Batman, Superman, Spiderman i pewnie kilka o ktorych nie pamietam. Ni mozna zrobic wydarzen z innych lat w B5? Czy wszystko musi esi krecic wokol tej stacji? Wspomne tylko, ze ludzie tylko bili sie z Cieniami...

  Slawek
  Moderator
  #118215

  Zrobią sequel/prequel/spinoff, to alienują z miejsca osoby nie będące fanami, niezależnie od faktycznej treści filmu.

  Zrobią zupełnie nowy film oparty na podobnych założeniach co B5, to ryzykują krytykę ze strony fanów/znawców, którzy będą narzekać, że to nic innego zrzyna z B5.

  Zrobią reboot, to mogą trafić zarówno do nowego, jak i starego widza. W tej kwestii nie ma co uogólniać, gdyż było przecież kilka dobrych rebootów, a wszystko zależne jest od scenariusza. Problemem współczesnych nawet nie tyle remake'ów, co produkcji filmowych ogólnie jest to, że tworzone są z myślą o mało wymagającej widowni popcornowej. O ile w przypadku filmów skupiających się w mniejszym lub większym stopniu na akcji nie jest to problemem (patrz Dredd czy Batman), tak w innych przypadkach fabuła czy bohaterowie mają zwyczaj iść na dalszy plan, kosztem wymuszonego efekciarstwa.

  Tutaj nadzieja jest taka, że za film odpowiada JMS, a nie ktoś inny. Miał gość swoje wzloty i upadki, ale jest szansa, że skoro planuje on powrót do B5, to nie zrobi on z niego bezmyślnej młócki, tylko coś godnego uwagi.

  swgs1994
  Participant
  #118216

  A kto mu w tym pomoże? Na 100% SyFy rzuci się z pomocą. "SyFy" to mówi samo za siebie.

  Wydadzą jeden pilotowy film kinowy dla serialu i przerwą go jak przy Bood & Chrome i B5: Legend of the Rangers.

  Slawek
  Moderator
  #118217

  Źródło newsa zawiera więcej informacji. JMS ma się zwrócić do Warner Bros, a jak się nie uda, to sam sfinansuje całość, gdyż ma teraz własne studio.

  Coen
  Participant
  #118220

  Jeśli chcą pokazać B5 nowej widowni, niech zamiast restartu, zrobią wersję poprawioną, niczym z TOS. W Babylonie na szczęście fabuła, rekwizyty i aktorstwo utrzyma próbę czasu znacznie lepiej

  I. Thorne
  Participant
  #118224

  Nie trzeba znac oryginalu by ogladac prequel. Jakos nie zauwazylem by do ogladania Enterprise'a musialem zobaczyc co robil Picard i spolka...

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram