Forum Fantastyka Fantasy i horror Kajko i Kokosz - film animowany

Kajko i Kokosz - film animowany

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
 • Author
  Posts
 • Pah Wraith
  Participant
  #2853

  Ekipa miłośników tego kultowego polskiego komiksu J. Christy pod kierunkiem autora oryginału, we współpracy z gwiazdami kina, oraz pod kierunkiem Bartosza Wierzbięty tworzy wspomnianą produkcję.

  Osobiście nie mogę się doczekać. W ten weekend w Multikinach w całej Polsce wyświetlane są darmowe pokazy prologu, który ma pokazać możliwości Twórców.

  Strona projektu: http://kajko-kokosz.pl/ksiega.html

  Do pobrania m.in. trailer.

  Cross
  Keymaster
  #42652

  Wszystko fajnie, ja też w młodości zaczytywałem się w tych komiksach. Są tylko dwa ale:1. Bardzo nie podobał mi się motyw "zepsucia" klimatu świata poprzez głupawe moim zdaniem odniesienia do polskiej rzeczywistości (vide magiczne tablice "Remament" albo " Przyjęcie towaru") Niepotrzebne to i bardzo na siłę...2. I to, że Christa do dziś uparcie nie przyznaje się korzystania z wzorców Asterixa i Obelixa. Nie wspominąjąc o podobnej charakterystycznej parze, dochodzi do tego jeden punkt gdzie nie ma jak się ugiąć. Mianowicie słynna "poczta" w postaci skrzynek w których siedzą karzełki i biegają z wiadomościami. Identyczny motyw można znaleźć w obu komiksach, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że to Francuzi zrzynali od Polaka 🙂

  Zarathos
  Participant
  #42660

  Ja bym sie nie dziwil specjalnie. Francuzi odziedziczyli po polakach sporo swietnych rysownikow, zreszta tworca Asterixa byl polskiego pochodzenia. Polacy wspoltworzyli wiele francuzkich komiksow z gatunku 'heavy metal', to Polacy rysowali Yansa (w oryginale: Hansa) podczas gdy Francuz byl scenarzysta.

  Poza tym przygody Koka (jeszcze nie Kajka) pochodza z 1957, podczas gdy pierwszy komiks o Asterixie z 1959 - Christa ma 2 lata przewagi.

  Dalek
  Participant
  #42662

  Tak, tylko, że Kajko i Koksz (wcześniej Koko) wojami z dawnych czasów stali się dopiero w 1972 roku. Wcześniej byli marynarzami i kosmonautami.

  http://www.kazet.bial.pl/2003_03/index.html

  Tutaj macie bardzo dobre artykuły o bohaterach i autorze.

  Pah Wraith
  Participant
  #42691

  Szczerze powiem, że dziwię się Crossowi - cały KiK to w pewien sposób komentarz do PRLowskiej rzeczywistości...Co do komiksu, to chyba lekki OT :]A plagiat? Wzór małego spryciarza i wielkiego przygłupa, którzy się przyjaźnią nie był niczym nowym już wtedy, gdy powstawali zarówno AiO jak i KiK...

  Cross
  Keymaster
  #42761

  Oooo. tak. Ale nie w tak prymitywny sposób jak to Christa uskutecznił z tymi tablicami. A plagiat? Zauważ, że nie czepiam się specjalnie pary tylko konkretnego motywu ze pocztą 🙂

  Barusz
  Participant
  #42961

  Na http://www.stopklatka.pl/kajko-kokosz/ można od dziś pobrać szesnastominutowy film będący ekranizacją "Zamachu na Milusia". Niestety, nic za darmo... Szczegóły w samym linku.

  Q__
  Participant
  #241070

  Jak wiadomo jest nowa wersja.

  Oglądaliście? 🙂

  Cross
  Keymaster
  #241094

  Wytrzymałem pół odcinka.

  Q__
  Participant
  #241468

  Jeszcze a propos pokrewieństw Kajka... i Asterixa... (archiwalnie, ale ciekawie):
  https://esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=721
  https://na-plasterki.blogspot.com/2011/09/miedzy-nami-kuzynami.html

  Q__
  Participant
  Q__
  Participant
  #244085

  Wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem o Złotej serii Kajka i Kokosza:
  https://esensja.pl/komiks/wywiady/tekst.html?id=31485

  Q__
  Participant
  Q__
  Participant
  #244424

  O pierwszym tomie wspomnianego dwa posty wyżej wznowienia:
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=31562

  Q__
  Participant
  #245017

  Wywiad ze scenarzystą nowych Kajków... 😉 :
  https://esensja.pl/komiks/wywiady/tekst.html?id=31705

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram