Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Jakie będzie nowe V?

Jakie będzie nowe V?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #5113

  "V kultowym serialem jest" - wypadało by rzec. Wszak oryginał był już raz 'odnawiany', powstała na jego podstawie książka... a dla wielu fanów pozostał trwający dwadzieścia pięć lat niedosyt. Tyle bowiem czasu upłynęło pomiędzy ostatnimi odcinkami starego V, a pojawieniem się nowego, można by rzec, naszego V (którego premiera jest zapowiedziana na 3 listopada). W związku z powyższym pojawia się coraz więcej informacji dotyczących fabuły, choć ta zbytnio odbiegać od oryginału - jak przystało na remake - nie powinna. Więcej informacji poniżej.

  [more]

  Dołączona grafika

  Nie zagłębiając się zbytnio w ogólniki (ot dla przypomnienia - na naszą planetę przylatują 'przyjacielscy' obcy, którzy oferują nam Bóg jeden wie jakie cuda, zjednują sobie ludzkość i powoli, acz konsekwentnie podporządkowują ją sobie, by następnie wykorzystać nas i naszą planetę do własnych - mniej lub bardziej niecnych celów), warto by rzec, że sam pomysł nowy nie jest - by nie sięgać daleko pamięcią - komu przypomina się Ziemia: Ostatnie starcie?

  Tak czy owak, to nie miejsce na takie rozważania, bo niektórzy mogliby mnie posądzić o herezję (zapewne fani i jednej, i drugiej serii). Przejdźmy do meritum - do nowego V. O nim właśnie wypowiadała się niedawno w wywiadzie również dobrze nam znana choćby z ról w SG-1 (Adria) czy Firefly (Inara) Morena Baccarin. W nowym V będzie ona grać Annę, kosmitkę w 'ludzkiej skórze', której pierwowzorem jest Diana (Jane Badler) z oryginalnego serialu.

  Morena twierdzi, że sama produkcja skupi się na problemach bardziej nam współczesnych (np. terroryźmie), niźli jej poprzedniczka, stawiająca na walkę z ideami totalitarystycznymi. Co ciekawe, powiedziała ona także zdanie, które daje do myślenia - "Kosmici przybyli udając, że są naszymi przyjaciółmi, ale tak naprawdę chcą nas zjeść." Cóż, ciekawym, czy z tym jedzeniem to tak dosłownie, bo, jak przypominają sobie być może fani oryginalnego V, Diana miała okazję zasmakować w śwince morskiej.

  Baccarin zapytana czy i ją spotka coś podobnego, śmiejąc się stwierdziła, że scenarzyści jeszcze jej czegoś takiego nie zgotowali, choć wcale nie jest pewna, czy nie będzie miała okazji z taką świnką się zaprzyjaźnić (cokolwiek miałoby to znaczyć). Muszę przyznać, że to byłoby naprawdę ciekawe posunięcie... choć nie, z drugiej strony popsułoby moją wizję całokształtu pięknej Moreny. Niech zostanie jak jest.

  Co do samej postaci Anny - ma ona być spokojną, opanowaną kobietą (czyt. jaszczurką w kobiecej skórze), która potrafi uwodzić i zawsze wie, czego ludzie potrzebują. Właściwie to serial ma ukazać, że kosmici z pozoru mogą być bardziej ludzcy od nas samych. Niemniej jednak Anna ma być gotowa zrobić wszystko w celu przedłużenia istnienia swojej rasy, co de facto czyni z niej istotę bezwzględną, która zawsze dostaje to, czego chce... przy użyciu różnych metod.

  Anna nie jest oczywiście wyjątkiem wśród obcych - ich plan polega wszak właśnie na tym, by dawać ludziom to, czego chcą i przy pomocy tych właśnie rzeczy zdobywać nad nimi przewagę (taktyka a'la daj małpie pistolet). Pojawią się zatem także ludzie, którzy dostrzegą ukryty plan jaszczurek - ruch oporu. Niesłusznie trochę dostał miejsce na samym końcu tego artykułu, bowiem to wokół niego kręcić ma się cała akcja serialu... choć z drugiej strony to o nim dowiemy się najwięcej już bardzo niedługo, podczas premiery, więc by podsycić smaczki, pominę ten temat.

  Na koniec wypadałoby rzec o problemach, z jakimi boryka się produkcja. Podobno - bowiem oficjalnych informacji nie podano - ABC zamawiać ma kolejne odcinki w 'paczkach' po cztery. Wydaje się zatem, iż stacja nie jest zbytnio przekonana co do V. Miejmy nadzieję, że się będą mylić i obejrzymy więcej, niż cztery czy osiem epizodów (co zdaje się potwierdzać sama Baccarin mówiąc, iż 'na scenie' nie odczuwają problemów produkcji).

  Do 3 listopada pozostało już tylko kilkanaście dni, więc sami niebawem przekonamy się o tym, czy V zasługuje na dalszą egzystencję czy też nie, choć ja osobiście trzymam za ten serial kciuki, ot choćby ze względu na obsadę.

  Źródło: SCI FI Wire[/more]

  perekel
  Participant
  #79887

  Pamiętam stary V. Oglądałem ten serial na ówczesnym SKY ONE. Dobrze się rzecz oglądało... Ciekawy jestem nowej wersji... 😐

  BeneGesserit
  Participant
  #79916

  ABC umieściło na swojej stronie pierwsze 8 minut nowego V. Jak się Wam podoba? 🙂

  Cross
  Keymaster
  #79990

  Się podoba się 🙂

  Krusty
  Participant
  #79997

  Po 8 minutach nie ma czego oceniać . 😉

  Tom
  Participant
  #79998

  Ale nie było to złe 8 minut. 😉

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram