Forum Trek.pl Newsy Star Trek Jak producenci podejdą do następnego Star Treka?

Jak producenci podejdą do następnego Star Treka?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #4718

  Roberto Orci i Alex Kurtzman zaczynają powoli myśleć nad scenariuszem kolejnego Star Treka. Rodzą się pewne dylematy, z którymi będą musieli sobie poradzić. Jednocześnie mówią, że film który stał się hitem nauczył ich paru lekcji.

  [more]"Najważniejszą jest, że fani są w stanie zaakceptować niektóre rozbieżności, niespodzianki pod warunkiem, że mają one swe źródło w kanonie. Następnym razem musimy również być wierni Star Trekowi, ale dostaliśmy błogosławieństwo aby być nieprzewidywalnymi. Nie oznacza to, że możemy szokować bez dobrego powodu i odrzucać wszystko, co mieliśmy do tej pory. To co zrobimy musi być echem tego czym jak dotąd był Star Trek."

  Na razie scenarzyści nie mają pomysłu na historię, nawet zarysu:

  "Lada chwila zaczniemy myśleć nad scenariuszem. Na razie mamy w głowach istny miszmasz. Przyglądamy się dotychczasowym reakcjom. Chcemy oddzielić to, co się widzom podobało, od tego co nam nie wyszło i stamtąd pójść dalej. Od teraz mamy wolną rękę. Wszystko może się zdarzyć."

  Orci i Kurtzman mówią również o tym jak Star Trek został odebrany przez widownię. Więcej o tym na Sci Fi Wire.[/more]

  Cross
  Keymaster
  #74424

  Na razie mamy w głowach istny miszmasz.

  Odnoszę wrażenie, że jest to u nich stan permanentny i że podobnie było przed kręceniem 11 filmu i w jego trakcie 🙄

  Match
  Participant
  #74425

  Chcemy oddzielić to, co się widzom podobało, od tego co nam nie wyszło

  Problem w tym, że o ile się orientuję, to to prawie to samo.

  Eviva
  Participant
  #74426

  Cóż, kolesie najwyraźniej nie wiedzieli, co robią i nie wiedzą nadal. Ale przecież nie wyszło im tak znowu źle, bez przesady. Film nie jest aż tak okropny, jak niektórzy mówią. Ja się na nim dobrze bawiłam, choc przyznam, że występ Nimoya mocno mnie rozczarował.

  Barusz
  Participant
  #74427

  Panie Orci, panie Kurtzman, zaakceptowaliśmy rozbieżności nie dlatego, że miały takie czy inne źródło w kanonie (bo to zresztą nieprawda ;]), ale dlatego, że film był dobry, że tak go większość z nas oceniła. Tak samo jak nikt nie wytyka DS9 bezczelnych niekiedy rozbieżności i to nawet w sprawach takich jak wygląd gatunków (Trille, ale też Bajoranie i Kardasianie), po prostu dlatego, że to był świetny serial. I czwarty sezon ENT też nie jest pamiętany dobrze dlatego, że korygował błędy poprzednich (to przecież również nie do końca prawda), ale dlatego, że wiele historii zeń fajnie się oglądało i były one zwyczajnie dobre. Więc nie tłumaczcie się na zapas, tylko zastanówcie się czy potraficie zrobić kolejny dobry film o statku kosmicznym.

  vilthean
  Participant
  #74435

  Cóż, kolesie najwyraźniej nie wiedzieli, co robią i nie wiedzą nadal. Ale przecież nie wyszło im tak znowu źle, bez przesady. Film nie jest aż tak okropny, jak niektórzy mówią.

  Prawda, nie był najgorszy jako całość. Problem w tym, że ewidentnie nie jest to zasługa Orci i Kutzmana - scenariusz to największa wada ST XI, jakby nie spojrzeć.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram