Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Dyskusje ogólne Jak można czerpać przyjemność z gry STO

Jak można czerpać przyjemność z gry STO

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • Dariusz
  Participant
  #8275

  Witam wszystkich

   

  Oto czysty przykład, że z gry można czerpać przyjemność i to nie trzeba się męczyć.

  Wielki szacun dla tej ekipy.

   

   

   

  Może sami tak sprobujemy ??

  Ugand
  Participant
  #120803

  Witam wszystkich

   

  Oto czysty przykład, że z gry można czerpać przyjemność i to nie trzeba się męczyć.

  zapytam się przekornie: czy czerpanie przyjemności z gry koniecznie musi być ograniczone do latania jednego (góra dwóch) STF w kółko i na okrągło?

  Dariusz
  Participant
  #120806

  To jest zabawa. Pokazanie innym, że można zrobić to inaczej. Bo tak na prawdę w trakcie end game co możesz innego robić ??

  Robisz maraton przeróżnych misji. W jaki sposób .... w sposób robienia dps i osiągania celu

  Oni pokazali, że są inne sposoby o których pewnie nikt by nie pomyślał

  Slawek
  Moderator
  #120808

  Na poziomie endgame można robić wiele innych rzeczy, w ogóle nie oscylujących wokół dpsu. Zaś cele gracze stawiają sobie sami.

  Pierwszy post natomiast jest tak sformułowany, jak gdyby granie w STO było męczarnią, a jedynym ratunkiem przechodzenie misji na różne dziwne sposoby.

  Nie mnie kwestionować co kogo bawi w grze. Niech sobie gonią za DPSem, niech sobie latają w T1, niech siedzą 24/7 przy exchange, czy też biegają z mieczykami na robale - wszystko fajnie, pod warunkiem, że nie wpływa to negatywnie na zabawę innych.

  A jeśli kogoś granie w STO faktycznie męczy, to chyba poważnie powinien się zastanowić nad zmianą gry. 😉

  Dariusz
  Participant
  #120811

  Ja bym się spierał. Jest bardzo duży % graczy co widza tylko jeden sposób na grę i to co robią przy end game.

  A tu jest pokazane, że jak ma się dobry team, głowę to grę można przejść na różne sposoby. To nie jest reklama dps-u, bo mogli wsiąść w jakiś inny statek i skończyć to w minutę a  nawet krócej.

   

  "Slawek" "Ugand" to co oni zrobili to pokazali, że trzeba myśleć potrafić grać zespołowo i można góry przenieść. Co do reszty to każdy z was starał się jakoś podrasować swój sprzęt wiec co tu mówić o nich. Oni chociaż pokazali klasę w inny sposób. Ile lat ma ta gra ?? Widział ktoś by zrobić tą misje w ten sposób albo ktoś chociaż z ciekawości próbował ??

   

  Bez obrazy dla innych ale dalibyście rade tak zrobić  jak oni np. z petami?? Ja bym chciał spróbować i zobaczyć. Dużo nie trzeba tylko skille i pety (pewnie elitki)

  Slawek
  Moderator
  #120815

  Takie wyczyny gracze robią od pięciu lat, na różne sposoby i nie tylko na jednej banalnej mapie PvE. To, że teraz ktoś nagrał parę rzeczy i wrzucił na Reddita nie jest żadną sensacją, nawet jeśli jest to swego rodzaju wyczyn. Na YT więcej takich filmów sprzed lat można znaleźć. A gdybyś uwzględnił 'zabawę' wielu osób jaką jest role-playing, to już w ogóle...

  A to, że ktoś inny w ten sposób nie gra nie powinno być dla nikogo powodem do oceny, ani krytyki. Mnie by wystarczyło, żeby więcej ludzi wreszcie zaczęło chętniej latać na mniej popularne PvE, a nie ciągle w kółko jedno i to samo ISA. Prawdę mówiąc, to osobiście już tak tym ISA rzygam, że żadne wariacje rozgrywki nie sprawiałyby mi przyjemności, gdyż to wciąż jedna i ta sama oklepana misja, jaką robimy od lat. To już wolę zamiast tego polatać frachtowcem misje fabularne, co w rzeczy samej robiłem swego czasu dla urozmaicenia.

  Zresztą, z dobrą ekipą wiele rzeczy jest możliwe, a to, że w grze liczy się tylko DPS, to mimo wszystko mit - szczególnie jeśli mówimy o faktycznej "zabawie", którą każdy postrzega inaczej. Nie popadajmy jednak zaraz w skrajności. Nie muszę zaraz ani gonić za DPSem, ani cudować z rozgrywką, żeby zarówno dobrze się bawić, jak i prezentować konkretny poziom w rozgrywce drużynowej, zarówno pre-made jak i pug.

  I. Thorne
  Participant
  #120820

  A ja uwielbiam aspekt finansowy gry i cieszy mnie jak cos kupie tanio, a potem opycham z 1000% zyskiem. Ech, gdyby to bylo realne zycie...

   

  Ale mozna zauwazyc reguly ekonomiczne w mikroskali, popyt, podaz i takie tam. Tylko, ze czesc graczy kompletnie je ignoruje. Boje sie jak beda wygladac ich dorosle zycia skoro sa ekonomicznymi analfabetami.

  Slawek
  Moderator
  #120821

  Tylko, ze czesc graczy kompletnie je ignoruje. Boje sie jak beda wygladac ich dorosle zycia skoro sa ekonomicznymi analfabetami.

  Ale martw się może o własny zadek, panie "dorosły", a nie o graczy, którzy mogą ignorować aspekt gierki komputerowej z rozmaitych powodów, niekoniecznie będąc zaraz "ekonomicznymi analfabetami".

  Najgorsze w tej całej otoczce MMO jest właśnie wmawianie innym jak mają grać, tudzież ocenianie ich przez pryzmat tego co robią, i czego nie robią. Zajęliby się tacy mądrale własnymi sprawami, siedzieli nad exchange 24/7, czy dpsowali ISA naokrągło skoro chcą, a nie wprowadzali w głupiej gierce jakiś elitaryzm i pogardę względem innych niż oni.

  Match
  Participant
  #120823

  >implikowanie, że gry komputerowe to zabawa

  I. Thorne
  Participant
  #120832

  Porozmawiamy Slawek jak ci dzieciak wyda kilka tysiakow na gre bo akurat chcial miec szybciej nowy statek.

   

  I nie chodzi mi tutaj o to, ze ktos kupuje sobie pieniadze w grze za realna gotowke. Niewazne jest tez gdy rozumie, ze albo wydaje wlasny czas albo pieniadze. Niestety mam kilku znajomych, ktorzy bedac kolejnym pokoleniem graczy w ogole nie pojmuje, ze pieniadze maja wartosc, gorzej, nie wykazuja zainteresowania ich zdobywaniem, pasozytujac na rodzicach. Jak sie ma 15 lat to nie jest problem, ale jak prawie 30 i wciaz zyje na garnuszku mamusi to chyba gorzej.,

  Piotr
  Keymaster
  #123163

  Ok, ucinam offtop, bo to miała być dyskusja o tym, co przyjemne w grze, a nie kto, ile i czyje wydaje. Ostatni post znika i niech kolejne tego nie ciągną.

  Annitaill
  Participant
  #123161

  No to macie ISA Extreme Edition  😮

   

  Melnikor
  Participant
  #123162

  No to macie ISA Extreme Edition  😮

  Spójrz na date dodania filmu

  domirex
  Participant
  #123174

  Battle of korfez na T1. Nie do wykonania.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram