Into The Hive

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Helenth
  Participant
  #7015

  Powiem tyle: ZA DUŻO, ZA DUŻO!

  Wpakowali w tego STFa zdecydowanie za wiele, próbowali sprawić, że będzie trudny i ładnie wyglądał, a wyszło średnio. Oczywiście rozumiem, że walka z królową powinna być ciężka, ale trochę to się nie trzyma kupy wszystko razem. Jednak przechodząc do początku.

  Gracz ląduje w pomieszczeniu, z którego wyjście odpala opcjonal (trwa on 5 min), potem przechodzi do korytarza i dalej do pomieszczenia, gdzie znajduje się 8 konsol. Uruchomienie każdej przywołuje 3x Tatical Drone i 1 HTactical Drone. Zabicie ich nie jest trudne, jednak unikanie "zabijającej podłogi" - może nie takie znowu łatwiutkie. Po aktywowaniu 8 konsol i zabiciu wszystkich dron borg, można pobiec do kolejnego pomieszczenia. Tam znajduje się jakaś machina (wierzcie mi, nie byłam zainteresowana co ona robi i jak wygląda), która trzeba uruchomić. Wtedy również włącza się system ochrony - wieżyczki strzelające torpedami (najpierw namierzają celownikiem gracza, a potem tak jak z atakiem z kosmosu, na podłodze pojawia się okrągły ślad, który w ciągu kilku sek zostanie ostrzelany - gracz oczywiście może uciec) i cztery grupy borg, każda to 1 HTactical Drone i 1 Tactical Drone. Zabicie ich i przetrwanie do końca ładowania się maszyny otwiera nam drogę do pokoju ostatecznego bossa. Oczywiście poprzednie pokoje zaliczam do banalnych do przejścia. Trudność zaczyna się dopiero z królową.

  Walka z nią podzielona jest na kilka etapów, a każdy zdaje się być coraz trudniejszy i bardziej męczący. W pierwszym trzeba pokonać grupę borg - 2x Medical Drone, 2 albo 4 Drone, 2x Tactical Drone, 1 HTactical Drone i 1 Elite Tactical Drone. Pokonanie ich "uruchamia" królową. Ma 20 000 życia i strzela z macek (włosów) torpedami. Do tego chodzi trochę za szybko i często zmienia cele. Mimo to, nie jest trudnym przeciwnikiem, ani silnym. Potrzeba ok 5 torped (bez leczenia się), żeby zabić gracza. Dlatego jest wspomagana. Podczas, gdy ona gania nas po całym pomieszczeniu, my musimy unikać namierzających nas torped i "zabijającej podłogi" (kwadratów rożnej wielkości, które świecą na zielona i są podpięte pod napięcie - zabija tylko graczy, natomiast borg i zabawki raczy spokojnie mogę sobie po niej biegać). Po zbiciu jej 50% życia, wraca do swojego "gniazda" i pojawia się poprzednia grupa. Potem znowu królowa i kolejna grupa borg, ale tym razem z Elite Tactical Gornem (ten z defery ) i kolejna potyczka z królową oraz 3 grupy borg do zabicia. W tym czasie coraz więcej miejsc na podłodze zaczyna świecić, a w ostatecznej walce z królową ok 70% powierzchni zabija.

  Samo zginięcie i zrespienie sprawia, że gracz trafia do 1 z 4 klatek, z których mogą wypuścić go członkowie grup poprzez uruchomienie odpowiedniej konsolki. To jest na plus. Mimo tego, stf nie jest wcale trudny, ale wymaga sporej siły ognia, aby to wszystko ogarnąć i szybko zdjąć. Zawsze mile widziany jest też naukowiec, który nas podleczy. Natomiast rola inżyniera... - niewiele dla niego znalazłam. Może i zabawki mogą biegać po "zabijąjącej podłodze", ale padają od jednego spojrzenia królowej i nie jestem pewna, czy to jej nie wzmacnia...

  Ponadto to raczej nie jest STF, który można robić z randomami, bo rzadko kiedy znajdzie się myśląca grupa i ogarnięta zarazem.

  Pierwszy lepszy filmik z youtube, który znalazłam:

  http://www.youtube.com/watch?v=o55W38tYZCg

  Niestety to jest tylko normal, a więc nie oddaje nawet w połowie, tego co trzeba zrobić na poziomie elite.

  PS - zaznaczam, zaczęłam tego STFa o 5 nad ranem i wychodziłam z niego dopiero o 6.30, a teraz jest 7 i mogłam pomerdać kilka faktów, lub coś dodać/przekręcić. Popołudniu, gdy będę mieć czas, to spróbuje jeszcze raz i będę mogła powiedzieć wiecej i większą pewnością (oczywiście wtedy już połowa będzie miała za sobą tego stfa).

  Ugand
  Participant
  #107763

  Natomiast rola inżyniera...

  kit Equipment Technician, z Fuse Armor, Wpn Malfunction i 2x regen osłon. z czymś takim dowolny inżynier pięknie poprowadzi samą królową, wyłączy od czasu-do-czasu jakąś elitę, czy Hvy Tact. osobiście też zauważyłem, że dużo bardziej przydaje się tu regeneracja/wzmocnienie odporności osłon, niż samo leczenie hp... ale być może wynika to z mojego stylu gry

  mnie większy problem stanowiła podłoga, a właściwie jej brak w wielu miejscach

  co do samej broni: podobnie jak z Rebeką w IGE - snajperka + pulsewave, gdy się zbliży/na zdjęcie obstawy.

  Anonymous
  Guest
  #107764

  Zadna rewelacja, stf jest za krotki i... totalnie za prosty, pomine 2 pierwsze pokoje bo to mozna zrobic z zamknietymi oczami. Pokoj z bossem tylko przez chwile wydaje sie byc trudny, grupy borgow padaja dosc szybko - medicale nie nadazaja leczyc. Gorn Tactical - faktycznie nie wiadomo skad on sie tutaj wzial, ubicie go to kilka-kilkanascie s (1 gracz). Sama krolowa mimo ze ma 20k hp, jest totalnie banalna, wystarczy stac w miejscu gdzie sa klatki do ktorych sie respimy... Torpedy z gory sciagna w zasadzie tylko nasze oslony. W skrocie - znowu beda speed runy. Nowy sektor blokowy - nie mozna sie do niego dostac z sektorow otaczajacych, nie sprawdzilem jeszcze czy jest transwarp z bazy.

  Avatarus
  Participant
  #107765

  a od kiedy jest ten STF? nie widziałem go na rozpisce wczoraj w nocy.Zapowiada się ciekawie. Bardzo dobrze że trudny. w Tej grze STF są stanowczo za proste. Tak na dobrą sprawę, to za tydzień będzie opracowana gotowa mechanika i znowu będzie bez problemowa gra.

  Smiecho
  Participant
  #107766

  a od kiedy jest ten STF? nie widziałem go na rozpisce wczoraj w nocy.

  Bo jeszcze go nie ma w "normalnej" grze - będzie dodany razem z sezonem 7, czyli za około miesiąc. Póki co możesz go zobaczyć na serwerze testowym (Tribble).

  Slawek
  Moderator
  #107769

  Zawiodłem się, i to mocno.

  Jedynym plusem tego STFa jest kilka fajnych patentów, w postaci namierzających nas wieżyczek oraz "elektryzującej się" podłogi. Cała reszta niestety za łatwa, za krótka, za liniowa i bez wyrazu. Misja ewidentnie zrobiona w pośpiechu, mająca niewiele wspólnego z tym co zapewne było planowane dwa lata temu, o czym można przekonać się oglądając ten wiekowy zwiastun:

  Borg Unimatrix anyone? Te całe gadki o infiltracji centrum kolektywu (tytułowe "Hive")? A pamięta ktoś Borg Diamond, który wyciekł w Foundry spory czas temu? Fajne nie? No to zapomnijcie, bo nic takiego nie uświadczymy, gdyż porcja Space poszła w zapomnienie, a te całe siedlisko Borg okazuje się być zwykłym Tactical Cubem (nazwa mapy na Tribblu).

  Generalnie żal, a całość endgame contentu przekształcona w grind marków do nowego systemu reputacji.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram