Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Incepcja (Inception)

Incepcja (Inception)

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #5722

  Film, o którym wiele się mówi, m.in. jako o następcy "Matrixa" (zapewne chodzi o pierwszą część tej trylogii). Jakie są Wasze opinie? Warto obejrzeć film? Oceny na portalach filmowych są naprawdę wysokie, ale jestem ciekawy zdania forumowiczów.

  Match
  Participant
  #91870

  Dobry film, w Matrixie nigdy nie mogłem znaleźć tych wspaniałości, którymi się zachwycano.Incepcja także nie ma warstwy mistycznojakiejśtam, ale jest dobrze zrealizowanym filmem akcji.Umieszczenie fabuły w śnie (nawet kilku snach) dało ciekawe możliwości (spokojnie - nie zalatuje Davidem Lynchem i wiadomo o co chodzi).Zagrane zgrabnie, na uwagę zasługują zwłaszcza Marion Cotillard i Ellen Page. Leo jak zwykle gra na jedno kopyto, ale ujdzie. Reszta też nieźle.Efekty specjalne znakomite - fantastycznie kształtowane przestrzenie, figury niemożliwe, pościgi jak z Bonda i bójki jak z Matrixa. Największym (ogromnym? za to jednym z niewielu) minusem jest kulawa motywacja bohatera, myślę że nie zdradzę za dużo mówiąc, że musiał uciekać z USA i zostawić tam dzieci, do których chce wrócić.Tylko czemu zarabiając kupę szmalu nie ściągnął dzieciaków do siebie? :mrgreen:Warto.

  Lord Fixer
  Participant
  #91938

  Film rzeczywiście jest warty obejrzenia. Co tu dużo mówić. Przede wszystkim sam pomysł jest bardzo dobry, a realizacja mu dorównuje poziomem (co raczej rzadko się zdarza). Nie szczędzili też na efektach specjalnych. Film ma możliwość startowania na pozycję najlepszego filmu tego roku w mojej ocenie. Tak wiec polecam.

  Romek 63
  Participant
  #92219

  Wczoraj właśnie też obejrzałem i zgadzam się z powyższymi opiniami :yes:Pójdę na cześć II jeśli będzie 🙄

  Zuza
  Participant
  #92228

  Podobno DiKarpio jednak uratował sie z Titanica, prawda to? 😆

  Erixin
  Participant
  #94498

  Też widziałem i bardzo mi się podobało, mimo stylizowania filmu na nie które gry komputerowe (Call of duty: MW2). W europie zrobiono by dramat psychologiczny o wrednych korporacjach i ich sługusach, a tu proszę osoba która jest ewidentnie zła (złodziej i manipulator myśli) jest głównym bohaterem i do tego widzimy jego sumienie które walczą z nim samym :-).Moralność zostawmy w spokoju bo film ogląda się dobrze, a to zapewni dużą kasę inwestorom a nam zapewne następne odsłony.

  Manul
  Participant
  #94513

  Podobno DiKarpio jednak uratował sie z Titanica, prawda to? 😆

  Ja wciąż nie mogę pogodzić się z tym zmartwychwstaniem i w ramach protestu nie oglądam z nim filmów.

  Bez przerwy widzę tą tonącą postać...Goodbye Jack!

  sjurek102
  Participant
  #95249

  Film, bardzo dobry temat rzadko pojawiający się w filmach.To trzeba oglądać '' bardzo powoli''... i uważnie!!!!!

  Match
  Participant
  #95273

  Że niby po co? Doszukujesz się w tym jakiegoś drugiego dna?

  Diabeu
  Participant
  #95306

  Film jest świetny i inteligentny, ale śmieszą mnie ludzie co to po pierwszej projekcji mieli problemy z ogarnięciem fabuły.Wszystko jest przecież podane jak na talerzu.Można się czepić, że w poziomie w górach mieli grawitację podczas gdy na wyższych warstwach jej nie było (spadająca furgonetka-> hotel) ale to już czepianie się bardziej na siłę.Nolan to mistrz dobrych blockbusterów!

  sjurek102
  Participant
  #95585

  Co do filmu, temat jest bardzo bogaty jak sama wyobrażnia , więc druga część powinna być, chyba że '' kasa '' weżmie górę jak to często w produkcji filmowej bywa.

  Romek 63
  Participant
  #96894

  „Incepcja” w 60 sekund i XIX-wiecznym stylu

  http://gadzetomania.pl/2011/03/12/incepcja...-wiecznym-stylu 🙄

  Dołączona grafika

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram