Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Hellboy - film animowany

Hellboy - film animowany

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • Dalek
  Participant
  #3000

  Nowy film animowany o tytule Hellboy: Sword of Storms na podstawie znanego komiksu Mike'a Mingoli będzie miał swoją premierę 28 października w amerykańskim Cartoon Network. Głosu bohaterom użyczą aktorzy, którzy wystąpili w filmie fabularnym z 2004 roku, czyli: Ron Perlman (Hellboy), Selma Blair (Liz Sherman) i Doug Jones (Abe Sapien). Jednym z autorów historii jest sam Mike Mignola. Phil Weinstein i Tad Stones wyreżyserowali film, a Guillermo del Toro and Mignola są jego producentami.

  Fabuła przedstawia się następująco. Profesor uniwersytecki po przeczytaniu przeklętego zwoju zostaje opętany przez bliźniacze demony grzmotu i pioruna. Pragną one uwolnić swych braci - smoki. By im przeszkodzić, Hellboy udaje się do Japonii by odnaleźć legendarny Miecz Burz, bo tylko z jego pomocą można pokonać demony. Hellboy'owi w jego misji pomogą badacz folkloru i medium.

  Q__
  Participant
  #242761

  Okazuje się, że Mignola, poza Hellboy'em (i jego kolegami z B.P.R.D.), wykreował i innych paranormalnych detektywów - profesora J.T. Meinhardta i jego pomocnika - pana Knoxa. Oto recenzje kolejnych albumów o ich przygodach:
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=26423
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=31091

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram