Forum Trek.pl Newsy Star Wars Gwiezdne wojny pokonały Star Trek

Gwiezdne wojny pokonały Star Trek

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • biter
  Participant
  #5021

  Gwiezdne Wojny pokonują Treka. Total Sci-Fi ogłosiło Listę Wszech czasów najlepszych ścieżek dźwiękowych do filmów sci-fi. Star Trek zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z muzyką z Gwiezdnych Wojen.

  [more]Skomponowana przez Johna Williamsa muzyka towarzysząca oglądaniu Gwiezdnej Sagi została uznana za najlepszą ścieżkę dźwiękową jaką kiedykolwiek skomponowano. Drugi stopień podium padł łupem Jamesa Hornera i Gniewu Khana, którzy pokonali Blade Runnera okraszonego muzyką Vangelisa. Dla osłody zmartwionych zwycięstwem Gwiezdnych Wojen dodam, iż czwarte miejsce padło łupem Jerrego Goldsmitha i kolejnej produkcji ze stajni Gene'a Roddenberry'ego.

  "Serce, jakie John Williams włożył w stworzenie ścieżki dźwiękowej dla Gwiezdnych Wojen, zaowocowało jedną z najbardziej rozpoznawalnych i niezapomnianych ścieżek Dźwiękowych wszech czasów." - powiedział redaktor Total Sci-Fi Matt McAllister. - "Większość ludzi potrafi rozpoznać film po kilku taktach motywu tytułowego, a praca jaką Williams włożył w filmy z serii Gwiezdnych Wojen zaowocowała powstaniem wzoru intergalaktycznych, kosmicznych bitew i międzyplanetarnych przygód... Dla wielu kinomanów jest to obecnie kwintesencja muzyki Science-Fiction."

  A oto czołowa dziesiątka zestawienia:

  • Star Wars - John Williams
  • Star Trek: The Wrath of Khan - James Horner
  • Blade Runner - Vangelis
  • Star Trek: The Motion Picture - Jerry Goldsmith
  • Flash Gordon - Queen
  • 2001: A Space Odyssey - Richard and Johann Strauss, György Ligeti
  • The Day the Earth Stood Still - Bernard Herrmann
  • Close Encounters of the Third Kind - John Williams
  • Aliens - James Horner
  • Transformers the Movie - Vince DiCola, Stan Bush

  Źródło: Total Sci-Fi[/more]

  Jamjumetley
  Participant
  #78615

  Czy Star Trek taki znowu pokonany? Z głównym motywem ze Star Wars nie ma szans jeżeli chodzi o rozpoznawalność, ale dwa miejsca w pierwszej dziesiątce (w tym srebro), to chyba nie jest powód do mówienia o sromotnej porażce.

  Piotr
  Keymaster
  #78617

  Poza tym bez przesady, główny motyw SW niczym wybitnym nie jest. W obu trylogiach znalazły się dużo lepsze i ciekawsze utwory.

  Infango
  Participant
  #78621

  No fajnie i super ale kiedyś oglądałem SW parę razy w roku ( dwa magnetowidy zjechałem ) ale po tym jak zobaczyłem nową trylogię został mi tylko Trek ....

  perekel
  Participant
  #78627

  A kto pamięta Marsz Ewoków? Fajny rytm i cała melodia... Ale faktem jest, że jeśli zanucić oba motywy przewodnie to zdecydowana większość, jak to się mówi, respondentów - rozpozna GW. 😐

  Silver Phoenix
  Participant
  #78632

  Poza tym bez przesady, główny motyw SW niczym wybitnym nie jest. W obu trylogiach znalazły się dużo lepsze i ciekawsze utwory.

  Zdaje się, że news mówi o ścieżce dźwiękowej SW jako o całości właśnie, nie o konkretnym utworze... I wtedy pierwsze miejsce jest jak najbardziej zrozumiałe i zasłużone.

  Piotr
  Keymaster
  #78646

  Tak, tak, to fakt, ale nawet autorzy newsa 'z nazwy' wymieniają tylko motyw główny, a przecież jest tyle innych w sześciu innych - od Imperial March po Duel of the Fates.

  Silver Phoenix
  Participant
  #78647

  Sęk w tym, że temat przewodni nazywa się po prostu "Main Title" i żadną miarą wymieniony w newsie nie jest - zerknij w spis OST 😉 Wspomina się tylko o tym, że temat główny jest rozpoznawany już po kilku taktach - i to akurat fakt - ale przecież nie on jest umieszczony w zestawieniu :)Wiem, czepiam się 😉

  Tom
  Participant
  #78650

  Może warto wspomnieć, że lista ta powstała w wyniku ankiety przeprowadzonej wśród czytelników Total Sci Fi, przez co informuje jedynie o tym co się pewnej grupie ludzi podoba. Jest ona skrajnie subiektywna i absolutnie żadnych wniosków odnośnie muzyki wynieść z niej nie można.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram