Forum Trek.pl Newsy Star Trek Gwiazdy Star Treka w Pradze - WARP 03

Gwiazdy Star Treka w Pradze - WARP 03

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #7281

  Większość polskich fanów Star Trek zaczyna już wypatrywać Polconu, na którym odbędzie się coroczna TrekSfera, ale nie tylko my urządzamy trekowe imprezy. Skontaktowali się z nami sąsiedzi z południa, by powiadomić o swojej imprezie i okazuje się, że mamy od kogo się uczyć.

  Zapraszamy 1 czerwca do czeskiej Pragi, gdzie odbędzie się jednodniowy konwent WARP 03. Krótki, ale treściwy - gośćmi tam będą Robert Picardo i Robert Duncan McNeill, aktorzy znani z ról "EMH" oraz Toma Parisa z serialu Star Trek Voyager.

  Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

  Mordah
  Participant
  #110993

  A ty myślałeś, że będą się uczyć od was? Może WOGF na Pyrkonie.Z całym szacunkiem do ciebie Pawle, ale Treksfera nie różni się niczym od waszych spotkań w Paradoksie i w frekwencji i w rozmachu.Ale to nie jest oczywiście wina organizatorów, tylko tego, że Trek jest jaki jest u nas. Nie wiem czy znalazłby się sponsor na sprowadzenie nawet trzeciorzędnych aktorów, typu Joycelyn O'Brien czy J. Michael Flynn.

  The D
  Participant
  #111003

  No i ile osób u nas zapłaciłoby 50 Euro za wstęp?Ale z tą frekwencją to pojechałeś. Jak nie masz na paliwo to chociaż zdjęcia z ostatnich lat pooglądaj 😛

  Mordah
  Participant
  #111005

  To nie jest kwestia czy mam na paliwo, czy nie. Byłem 3 lata temu czy 4 i powiedziałem, że nigdy już nie pojadę. Nie chce uczestniczyć w czymś tak smutnym i z niektórymi ludźmi się bratać. Nie znalazłem tam nic, co by mnie zainteresowało i tyle. Mnie fana Star Treka bardziej interesowało to co jest na innych stanowiskach, niż siedzenie cały dzień w klasie i słuchanie nudnych głupot. Trochę się uniosłem, ale najbardziej mnie rozwaliło stwierdzenie "okazuje się, że mamy od kogo się uczyć". Nożeszkurwa, a myśleliście że to uczą się od was bo tacy jesteście zajebiści? To uważajcie, bo w Poznaniu rośnie wam nowa siła która też tak uważa.

  Piotr
  Keymaster
  #111008

  Trochę się uniosłem, ale najbardziej mnie rozwaliło stwierdzenie "okazuje się, że mamy od kogo się uczyć". Nożeszkurwa, a myśleliście że to uczą się od was bo tacy jesteście zajebiści?

  "Okazuje się, że są w okolicy fani, którzy odnoszą sukcesy, są otwarci na kontakty i od których można się uczyć" - tak pewnie lepiej brzmiałoby to zdanie, ale odczytywanie obecnego jako przejaw samouwielbienia to spora przesada. Wiemy co mamy, a czego nie mamy - dążenie do tego drugiego łatwe nie jest.

  Byłeś na pierwsze warszawskiej TrekSferze, a biadolisz jakbyś oczekiwał, że już wtedy będzie to konwent na miarę Las Vegas. Nie mógł być, kolejne też, i dobrze o tym wiesz, ale z jakiegoś powodu TrekSfera stała się regularnym blokiem na Avie, jest rozpoznawana na innych zlotach i jednak bywają na niej fani nie tylko z okolic Warszawy.

  Porównywanie dziś spotkań kilku osób przy piwie do tego to marna prowokacja. Jeśli chcesz krytykować, to rób to tak, żeby coś z krytyki dało się wynieść, a jeśli chcesz trollować, to rób to bez bluzgów. Tak czy inaczej - "I dare you to do better." ;>

  Melnikor
  Participant
  #111009

  Tak czytam tą i poprzednie wypowiedzi Mordaha na forum i się zastanawiam czego ten człowiek w ogóle szuka na tym forum i dlaczego jest jeszcze tu tolerowany. Ma swoją piaskownicę, widoczną w sygnaturce, i zamiast tam coś osiągnąć, coś innego niż zniechęcanie i obrażanie na dzieńdobry nowych osób które trafiły na stronę. Mordah najpierw coś sam pokaż, a nie tylko ciągle sapiesz jaka to TrekSfera jest zła, nieudolna i zadufana w sobie. Bo tak się składa że o TrekSferze słyszałem już z różnych źródeł, a o takim WiOGF'ie (który czytając twoje posty powinien być pępkiem jak nie świata to conajmniej Polski) ni widu ni słychu.

  Mordah
  Participant
  #111011

  Drogi Melnikorze!Zadałeś dobre pytanie, nad którym sam się pochyliłem ostatnio. Sam się zastanawiam, dlaczego się jeszcze tym interesuję i dlaczego się tak przejmuję fandomem i ogólnie pozycją Star Treka w Polsce.Otóż nie wiem dlaczego. Żałuję chwili kiedy po odpaleniu trekkie.pl zostałem wessany w ten cały fandom z mojej własnej winy. Pewnie się zastanawiasz co to jest trekkie.pl. To taki blog, który założyłem z innym fanem Star Treka, bo nie mogliśmy znaleźć w polskiej sieci żadnych informacji, więc znaleźliśmy je sami i daliśmy innym do czytania. Właśnie to wtedy poznałem Piotra, fluora i niestety Evive, bitera, picarda i tego typu ludzi.Pobudzony jakimś tam małym sukcesem bloga, uwierzyłem że można ruszyć coś w tej sprawie, że da się. Niestety, nie da się. Coś w tym jest, że do fantastyki ciągnie ludzi zakompleksionych i te kompleksy właśnie wyłażą przy różnych sprawach, jak np. ostanie imperialistyczne zapędy WOGF czy piętnaste zmartwychwstanie USS Independence. Ja niestety jestem chyba z innej bajki, bo ja tu szukam przede wszystkim rozrywki, a nie użerania się czy denerwowania się na innych ludzi, bo są uparci jak ostatnie osły.Uwierz mi, że bardzo chciałem i marzyło mi się pchnięcie tego do przodu, żeby pokazać że fan Star Treka ma też poczucie humoru i niekoniecznie jest zakompleksionym i pryszczatym człowiekiem, który ma problemy z potliwością. Niestety, chyba się nie udało.P.S.: Gdybyś usłyszał coś o WiOGF, to bardzo bym się zdziwił, ale jak coś znajdziesz, to podeślij mi na priva.

  Melnikor
  Participant
  #111012

  [...] Żałuję chwili kiedy po odpaleniu trekkie.pl zostałem wessany w ten cały fandom z mojej własnej winy. Pewnie się zastanawiasz co to jest trekkie.pl. To taki blog, który założyłem z innym fanem Star Treka, bo nie mogliśmy znaleźć w polskiej sieci żadnych informacji, więc znaleźliśmy je sami i daliśmy innym do czytania.[...]

  Oh, ale ja wiem co to trekkie.pl, i nawet się do niej odniosłem w moim poście. I powiem ci że byłem tam raz, ale jak na dzień dobry zostałem obrażony i nazwany, cytuję: ignorantem i hejterkiem bo jakże bym śmiał nie znać skrótu wielce potężnego WiOGF'u, to sobie jednak dałem spokój z "takim towarzystwem".

  [...]Właśnie to wtedy poznałem Piotra, fluora i niestety Evive, bitera, picarda i tego typu ludzi. [...]

  Coś w tym jest, że do fantastyki ciągnie ludzi zakompleksionych i te kompleksy właśnie wyłażą przy różnych sprawach [...]

  Wybacz, ale zdajesz sobie sprawę że twoje posty sprawiają, że podany przez ciebie opis bardziej odzwierciedla twoja osobę niż te wymienione wcześniej?

  Ja niestety jestem chyba z innej bajki, bo ja tu szukam przede wszystkim rozrywki, a nie użerania się czy denerwowania się na innych ludzi, bo są uparci jak ostatnie osły.

  Uwierz mi, że bardzo chciałem i marzyło mi się pchnięcie tego do przodu, żeby pokazać że fan Star Treka ma też poczucie humoru i niekoniecznie jest zakompleksionym i pryszczatym człowiekiem, który ma problemy z potliwością. Niestety, chyba się nie udało.

  Ależ ci się udało, na swoim przykładzie pokazałeś że taki fan potrafi również dużo biadolić, obrażać innych i dziwić się że to nie działa.

  Mordah
  Participant
  #111015

  Oh, ale ja wiem co to trekkie.pl, i nawet się do niej odniosłem w moim poście. I powiem ci że byłem tam raz, ale jak na dzień dobry zostałem obrażony i nazwany, cytuję: ignorantem i hejterkiem bo jakże bym śmiał nie znać skrótu wielce potężnego WiOGF'u, to sobie jednak dałem spokój z "takim towarzystwem".

  Wybacz, ale zdajesz sobie sprawę że twoje posty sprawiają, że podany przez ciebie opis bardziej odzwierciedla twoja osobę niż te wymienione wcześniej?

  Właśnie twoja reakcja na ten tekst pokazuje, że ty masz kompleksy, bo widać trafiłem w czuły punkt. Nie nazwałem tam nikogo imiennie ignorantem ani hejterem, ale widać uznałeś że to dotyczy ciebie.

  W jednym się zgodzę, na trekkie.pl nie znajdziesz nic dla siebie. Forma treści wymaga jakiegoś dystansu do siebie i do Star Treka.

  Ależ ci się udało, na swoim przykładzie pokazałeś że taki fan potrafi również dużo biadolić, obrażać innych i dziwić się że to nie działa.

  Biadolę, tu też zgoda. Ale widzisz, to nie jest tak, że nic nie robię i biadolę. No może teraz tak to wygląda, ale ja patrzę na to z perspektywy początków trekkie.pl, gdzie przy minimalnym wysiłku udało nam się zrobić sporo. Może nie dla fandomu, ale dla propagacji Star Treka ogólnie i frustrowało mnie to, że największy chyba portal o tej tematyce i portal z najlepszą domeną jaką sobie można wymarzyć nie robiło nic w tym kierunku. To już daje podstawy do biadolenia, prawda? Teraz może już się nie udzielam jak kiedyś, można nawet powiedzieć że w ogóle się nie udzielam i można mi zarzucić, że "tylko narzekam", ale jak już wspomniałem nie jestem zainteresowany współpracą z Evivą, biterem czy innymi którzy się na siebie co chwila obrażają i dzielą, zamiast razem ciągnąć wspólny wózek. To mnie boli najbardziej, taka polskość. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Star Trek nie jest bardziej WOGFowy ani Treksferowy, jest wspólny, nawet mój i Twój, drogi Melnikorze.

  Melnikor
  Participant
  #111016

  Właśnie twoja reakcja na ten tekst pokazuje, że ty masz kompleksy, bo widać trafiłem w czuły punkt. Nie nazwałem tam nikogo imiennie ignorantem ani hejterem, ale widać uznałeś że to dotyczy ciebie.

  "rozwinięcie skrótu dla ignorantów i hejterków" dokładnie określiłeś "imiennie" do jakiej grupy ludzi, do tych którym skrót trzeba rozwinąć, się odnosisz nazywając ich ignorantami i hejterkami

  Biadolę, tu też zgoda. Ale widzisz, to nie jest tak, że nic nie robię i biadolę. No może teraz tak to wygląda, ale ja patrzę na to z perspektywy początków trekkie.pl, gdzie przy minimalnym wysiłku udało nam się zrobić sporo. Może nie dla fandomu, ale dla propagacji Star Treka ogólnie i frustrowało mnie to, że największy chyba portal o tej tematyce i portal z najlepszą domeną jaką sobie można wymarzyć nie robiło nic w tym kierunku. To już daje podstawy do biadolenia, prawda? Teraz może już się nie udzielam jak kiedyś, można nawet powiedzieć że w ogóle się nie udzielam i można mi zarzucić, że "tylko narzekam", ale jak już wspomniałem nie jestem zainteresowany współpracą z Evivą, biterem czy innymi którzy się na siebie co chwila obrażają i dzielą, zamiast razem ciągnąć wspólny wózek. To mnie boli najbardziej, taka polskość. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Star Trek nie jest bardziej WOGFowy ani Treksferowy, jest wspólny, nawet mój i Twój, drogi Melnikorze.

  Ahh... podejście "mi się nie udało, więc będę torpedował i szykanował tych którym pomimo tych samych problemów się jednak udało coś stworzyć i to utrzymać"

  Mordah
  Participant
  #111017

  Właśnie twoja reakcja na ten tekst pokazuje, że ty masz kompleksy, bo widać trafiłem w czuły punkt. Nie nazwałem tam nikogo imiennie ignorantem ani hejterem, ale widać uznałeś że to dotyczy ciebie.

  "rozwinięcie skrótu dla ignorantów i hejterków" dokładnie określiłeś "imiennie" do jakiej grupy ludzi, do tych którym skrót trzeba rozwinąć, się odnosisz nazywając ich ignorantami i hejterkami

  Biadolę, tu też zgoda. Ale widzisz, to nie jest tak, że nic nie robię i biadolę. No może teraz tak to wygląda, ale ja patrzę na to z perspektywy początków trekkie.pl, gdzie przy minimalnym wysiłku udało nam się zrobić sporo. Może nie dla fandomu, ale dla propagacji Star Treka ogólnie i frustrowało mnie to, że największy chyba portal o tej tematyce i portal z najlepszą domeną jaką sobie można wymarzyć nie robiło nic w tym kierunku. To już daje podstawy do biadolenia, prawda? Teraz może już się nie udzielam jak kiedyś, można nawet powiedzieć że w ogóle się nie udzielam i można mi zarzucić, że "tylko narzekam", ale jak już wspomniałem nie jestem zainteresowany współpracą z Evivą, biterem czy innymi którzy się na siebie co chwila obrażają i dzielą, zamiast razem ciągnąć wspólny wózek. To mnie boli najbardziej, taka polskość. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opipnie. Star Trek nie jest bardziej WOGFowy ani Treksferowy, jest wspólny, nawet mój i Twój, drogi Melnikorze.

  Ahh... podejście "mi się nie udało, więc będę torpedował i szykanował tych którym pomimo tych samych problemów się jednak udało coś stworzyć i to utrzymać"

  Nie mam takiej możliwości, bo nawet się nie zapisałem do stowarzyszenia. Nie uważam też żebym kogoś szykanował, to już trochę przesada. Szanuję Piotra i fluora, reszty nie muszę i nie mam obowiązku. Nie oczekuje też szacunku od nich, bo nie jest mi to potrzebne. Ją tylko tutaj wyrażam swoją opinie o fandomie i o Treksferze, która też nie musi mi się podobać i nikt mi nie może tego zabronić, dopóki nikogo nie obrażam. Będę pierwszy z pochwałami i tego możesz być pewien, jednak nie jest zgodne z moim sumieniem chwalenie tego co jest teraz. Również nie możesz mi zabronić krytykowania, bo "ktoś to robi i mu się udało"

  The D
  Participant
  #111031

  Coś w tym jest, że do fantastyki ciągnie ludzi zakompleksionych i te kompleksy właśnie wyłażą przy różnych sprawach

  A ja tam będę bronił honoru nerda. Bo mimo, że w fandomie nie ma sielanki, to nie zauważyłem, żebyśmy pod względem kompleków odstawali np. od forum Onetu czy jakiegoś innego popularnego ogólnotematycznego. Ale jeżeli już to jednak na plus.

  Barusz
  Participant
  #111032

  Jeżeli jednocześnie czytasz fora trekowe, ogólnotematyczne i do tego jeszcze komenty na onecie, to, owszem, jesteś zakompleksiony. A jeśli do tego jeszcze twierdzisz, że nie jesteś...

  biter
  Participant
  #111055

  Przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze na forum, którego nie odwiedzam.1. Dzięki Piotrze za reset hasła, tego nie dam razy zapomnieć.2. Miło wiedzieć, że są osoby - Mordah - którym uwiera się nawet po niemal czterech latach od założenia strony i coś koło trzech od jej zniknięcia.3. Fajnie Mordah, że zarejestrowałeś się na forum USSIndependence. Szkoda tylko, że bałeś się zrobić to pod własnym nickiem i nie miałeś do powiedzenia nic mądrego.Pozdrawiam szystkich forumowiczów.

  Mordah
  Participant
  #111056

  2. Miło wiedzieć, że są osoby - Mordah - którym uwiera się nawet po niemal czterech latach od założenia strony i coś koło trzech od jej zniknięcia.

  Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie uwiera mi nikt, bo nie wszedłem w Treksferę, więc nie widzę mądrości twoich i Evivy poza tym trochę wysoko się cenisz. Nie myślę o tobie cały czas, nie spędzasz snu z moich powiek i nie jesteś nawet najmniejszym okruchem w moim życiu. Mam na ciebie alergię, to fakt, ale to właśnie dlatego staram się nie przebywać tam gdzie ty żeby uchronić się przed twoimi i twojej koleżanki mądrościami. Wiesz, tak jak dla Melnikora trekkie.pl, Treksfera nie jest miejscem dla mnie, bo sama obecność tam kilku osób mnie obraża.

  3. Fajnie Mordah, że zarejestrowałeś się na forum USSIndependence. Szkoda tylko, że bałeś się zrobić to pod własnym nickiem i nie miałeś do powiedzenia nic mądrego.

  Daj linka, to zobaczę czy tam się rejestrowałem. Pamiętam, że kiedyś się rejestrowałem u was, ale to było dawno temu, więc nie wiem czy to jeszcze istnieje. Generalnie ten post jest pierwszym od bardzo dawna, kiedy nawiązuję kontakt z kimś z twojej piaskownicy. Poza tym napisałeś, że strona zniknęła trzy lata temu, więc jak mogłem się gdzieś rejestrować?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram