Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Grecja a euroland...

Grecja a euroland...

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Dziabak
  Participant
  #6317

  Patrząc na ostatnie wydarzenia w Grecji (choć nie tylko) nie odnosicie wrażenia że te całe "ojro" to wcale nie jest takie cudo na kiju? Że w obecnych czasach głupotą byłoby pozbywanie się własnej waluty?Moim zdaniem należałoby odłączyć Grecję od strefy Euro i pozwolić jej spokojnie zbankrutować... Grecy najwyraźniej nie mają ochoty być ratowani...

  Match
  Participant
  #99210

  Przede wszystkim Grecja nie powinna się (w chwili przystąpienia) znaleźć w EWG - nie spełniała warunków ekonomicznych.Podobnie było z jej przystąpieniem do strefy Euro - tyle, że tutaj rząd posunął się do fałszowania wskaźników gospodarczych.Jeśli mimo tego Grecja stała się członkiem EU, to niestety trzeba zacisnąć zęby i ją ratować - bankructwo może mieć zbyt poważne skutki dla całej wspólnoty.

  Romek 63
  Participant
  #99216

  Jeśli mimo tego Grecja stała się członkiem EU, to niestety trzeba zacisnąć zęby i ją ratować - bankructwo może mieć zbyt poważne skutki dla całej wspólnoty.

  Chyba masz niestety rację.

  Moim zdaniem Grecja wtedy zamiast przejść na Euro powinna jeszcze przez pewnien czas pozostać przy własnej walucie dopóki nie zrównoważyłaby swojego budżetu. Jednocześnie mogłaby wprowadzić euro jako dodatkową walutę dopuszczoną w handlu i turystyce. To by jej pomogło rozwijać te segmenty gospodarki i jednocześnie panować nad budżetem - w razie problemów ratując się dewaluacją drachmy i kontrolowaną inflacją. W sumie nie była by to żadna nowość bo jeszcze 300 lat temu w każdym państwie Europejskim było w użytku kilka walut jednocześnie.

  Dziabak
  Participant
  #99222

  Ale czy grecy chcą być ratowani? Chyba nie ma sensu uszczęśliwiać kogoś na siłę. A żyć na koszt pozostałych członków UE też nie może.

  Romek 63
  Participant
  #99464

  Rozkradli własne państwo ?

  http://biznes.onet.pl/rozkradli-wlasne-pan...80,1,news-detal

  Ciekawy artykuł opisujący przyczyny tego obecnego greckiego kryzysu.

  Grecy sami zapracowali sobie na ten kryzys - a właściwie to właśnie nie zapracowali sobie na swoje wydatki i przywileje.

  Elvenking
  Participant
  #99467
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram