Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Gender w natarciu

Gender w natarciu

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #7626

  W Szwecji od niedawna wprowadzany jest nowy sposób oceniania filmów. Sprawdza się je pod kątem tego, czy są wolne od stereotypów na temat płci. Testów nie zdają np. trylogia "Władcy pierścieni"', sześć części "Gwiezdnych wojen" i niemal wszystkie przygody Harry'ego Pottera. Aby uzyskać znaczek "A", film musi przejść tzw. test Bechdel: muszą w nim występować co najmniej dwie postaci kobiece, które rozmawiają ze sobą o czymś innym niż o mężczyznach.

  Źródło: Cbc

  fluor
  Keymaster
  #114954

  Abstrahując od faktu czy test jest miarodajnym narzędziem do mierzenia tego czy film wspiera czy obala stereotypy, jest to na pewno pewien sposób na zwrócenie uwagi szerszej publiki na to zjawisko.

  Barusz
  Participant
  #114955

  "muszą w nim występować co najmniej dwie postaci kobiece, które rozmawiają ze sobą o czymś innym niż o mężczyznach."To "Hamlet" by nie zdał.

  Glub
  Participant
  #114957

  IMHO ideologia gender jest szkodliwa

  Match
  Participant
  #114963

  Gender nie jest ideologią, ideologią jest feminizm.

  Barusz
  Participant
  #114964

  Wiara w duże znaczenie płci jest podstawą dla ideologii, Glub żadnego błędu nie popełnił.

  Match
  Participant
  #114965

  Sugerujesz, że płeć nie ma żadnego znaczenia?

  Barusz
  Participant
  #114966

  Nie i zacząć trzeba od tego, że nawet gdybym chciał to zasugerować (że "żadnego"), to nie użyłbym słowa "duże".Swoją drogą nawet w takiej naprawdę krótkiej wymianie zdań widać często największy problem ze wszystkimi ludźmi zapatrzonymi w jakąkolwiek ideologię, ze wszystkimi sługami doktryn. Oni nie uznają takich normalnych stanów rzeczy, zawsze musi być "bardzo". Jak w tym wypadku, nie ma innej możliwości dla osoby posiadającej inny pogląd niż "nie ma żadnego znaczenia".

  Match
  Participant
  #114989

  I znowu zaczynasz dyskusję o sposobie prowadzenia dyskusji.

  Barusz
  Participant
  #114990

  Nie, to co pisałem tyczyło twojego sposobu myślenia, nie żadnej dyskusji. Nie wiem, jak można się tam dopatrywać czegokolwiek o dyskusji. Bo co, bo użyłem tego słowa ("dyskusja")? No tak...

  Match
  Participant
  #114999

  Nie wiem, jak można się tam dopatrywać czegokolwiek o dyskusji. Bo co, bo użyłem tego słowa ("dyskusja")? No tak...

  Tak bardzo sofistyka, zresztą jak zawsze. A wystarczyło odpowiedzieć na pytanie i wykazać się odrobiną zrozumienia, a nie wyjeżdżać z przesiąknięciem ideologią i internetową psychoanalizą.

  ;________________________________;

  Barusz
  Participant
  #115000

  Na pytanie odpowiedziałem, jeśli zerkniesz na mój post, to zobaczysz, że zaczyna się on od słowa "Nie".Wystarczyło żeby co? Żeby ci nie podpaść???To, który z nas jest przesiąknięty ideologią, to moim zdaniem widać tu nader wyraźnie. Było to już opisywane. Jeden z nas uznaje tylko duże znaczenie i "nie ma żadnego znaczenia", drugi nie. To jest, było to już stwierdzone, największy problem z wami, wy nie uznajecie takich normalnych stanów rzeczy, tylko "bardzo"-"wcale". To jest ta wasza choroba.Teraz istotnie mamy "dyskusję o dyskusji", nie jestem pewien czemu ją zaczynałeś.Ok., tyle ode mnie, wycofuje się z pisania w tym watku, bo to już bezsensowne.

  Match
  Participant
  #115001

  To jest, było to już stwierdzone, największy problem z wami, wy nie uznajecie takich normalnych stanów rzeczy, tylko "bardzo"-"wcale". To jest ta wasza choroba.

  Z jakimi "nam"? To bardzo ciekawe co piszesz.

  Cross
  Keymaster
  Match
  Participant
  #115716

  Kubuś Puchatek jako zmasowany atak ideologii gender.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram