Fleet Starbase System

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #6867

    Temat ogólny poświęcony rozwojowi floty i konstrukcji baz. Zakładam głównie po to, aby nie dorzucać kolejnych postów w newsie o Zen, a także uprzedzając zapewne rozmaite wątki z pytaniami jakie mogą się pojawić.

    Po awaryjnym patchu rozbudowa bazy we flotach The Niners i Royal Squadron działają jak należy i pierwsze projekty są już w toku. Warto jednak nie zapominać o flocie KDF - The House of Nine, która przez ogólnie mniejszą ilość graczy tej frakcji może wymagać... "specjalnej troski". 😉

    Kluczowe informacje dla graczy:

    • Baza znajduje się we "Fleet Starbase System" w Eta Eridani i można do niej wlecieć jak do zwykłego systemu.
    • Do rozbudowy potrzebne są różnorodne surowce i usługi, z których na chwilę obecną najbardziej potrzebni okazać się mogą Common Duty Officers określonych profesji.
    • Fleet Marks zdobywa się podczas wykonywania nowych misji dostępnych przez PvE Queue, takich jak Colony Invasion, Starbase Defense, No Win Scenario itp. Można je robić w każdej chwili z dowolną grupą graczy - nie tylko z "flotowiczami".
    • Fleet Credits otrzymuje się za każdy, nawet najmniejszy wkład w rozbudowę bazy. Wykorzystywane one będą później jako waluta u flotowych vendorów.

    Projekty wyglądają następująco:

    • Starbase Projects - maksimum trzy aktywne projekty, których wykonanie wynagradza flotę doświadczeniem w trzech kategoriach (Military, Engineering, Science) i/lub oferuje Fleet Provisions, potrzebne do zakupu specjalnego ekwipunku.
    • Upgrades - wszelkie ulepszenia i rozbudowa, takie jak stocznia, Transwarp Hub i wiele innych. Wpierw konieczne jest osiągnięcie danego Tieru konkretnej kategorii.
    • Special Projects - projekty specjalne, których wynagrodzenie dla samej bazy jest znikome, ale pozwala flotowiczom na gromadzenie Fleet Credits, kiedy pozostałe projekty są już w toku. Znajdują się tu także projekty limitowane czasowo, oferujące dodatkowe upiększenia wnętrz bazy.
    FAB
    Participant
    #106298

    Kilka dni za nami, odkąd wprowadzono system baz. Z tego co zauważyłem, to rozbudowa danej bazy do maksymalnego tier może potrwać spokojnie z kilka miesięcy jak nie rok.Z mojego punktu widzenia szkoda, że można obserwować wysokość wkładu danego członka bazy w budowę bazy. Na pewno znajdą się osoby, które potraktują to jako "wyścig" i może to wpłynąć negatywnie na stosunki we flotach.

    welgar
    Participant
    #106299

    To zależy jak komu będzie się chciało grindować fleet marks w przyszłości,

    Losstarot
    Participant
    #106301

    Z tego co pisali to minimum 6 miesięcy na zbudowanie kompletnej bazy, a patrząc na ilości surowców i powolny proces budowy to myślę że trzeba będzie wpakować w nią baaardzo dużo środków, więc wszyscy będą mieli okazję.Poza tym narazie to jest szaleństwo, szczególnie na exchangu, np Diplomat zielony za 3M :)Co do "wyścigu" to dopiero się zacznie jak trzeba będzie okręty budować i chętnych na nie będzie kilku.

    FAB
    Participant
    #106307

    Sądzę, że szaleństwo będzie jeszcze większe, bo pewnie wyższe tiery, będą wymagały większej ilości doffów, a na pewno wyższej jakości. Trzeba po prostu zwiększyć sobie liczbę dostępnych "pracusiów" i potem wykładać na bazę lub zarabiać 🙂

    welgar
    Participant
    #106325

    Ta ceny Doffów skoczyły i jakieś 500% jak zielony chodzi od 100k-1m zależny od profesji a reszta kolorków idzie w miliony, to sensownym wyjściem jest chomikowanie doffów na czarną godzinę tylko cieżko jest uzsyakć z misji filetowego czy niebieskiego.

    LIBERTO
    Participant
    #106329
    'welgar' wrote on '17.07.2012,:

    Ta ceny Doffów skoczyły i jakieś 500% jak zielony chodzi od 100k-1m zależny od profesji a reszta kolorków idzie w miliony, to sensownym wyjściem jest chomikowanie doffów na czarną godzinę tylko cieżko jest uzsyakć z misji filetowego czy niebieskiego.

    i dlatego warto zbierać białych i ich wymieniać na wyższy lv u npców. za pięciu bialych dostajesz jednego zielonego, za pięciu zielonych jeden niebieski itd

    Lafiel
    Participant
    #106330

    Problem tylko że... latam po całej galaktyce i nie mogę się nigdzie natknąć na zwykła misję "rekrutuj" żeby tych zwykłych białych doffów dostać... :glare:UPDATE - ok znalazłam... nie zauważyłam że teraz jest NPC który ma misje na rekrutacje... mój błąd 😛

    LIBERTO
    Participant
    #106331

    Rekrutacji doffów dokonuje się w akademii. jest czterech npc dających misję rekrutacji: jeden w budynku u góry mapy- tan pozwala rekrutować po dwóch bpfów z każdego działu i jedną kartę losowych. dodatkowo należy odszukać na tej mapie trzech npc: dwóch debatuje po lewej stronie, stojąc przodem do wejścia wspomnianego budynku, są to andorianin i telaryta. Trzeci, a właściwie trzecia to volkanka znajduje się ona u dołu mapy akademi, kolo mostku. Wszyscy ci npce są ozanaczeni odpowiednią ikonką na mapie, zarówno dużej pod klawiszem M jak i na mini mapie. misje rekrutacji są dostępne co dwa lub trzy dni, dokładnego ich cooldownu nie jestem pewien

    Smiecho
    Participant
    #106332

    Rekrutacje najłatwiej znaleźć w Akademii w trzech miejscach:

    - Vulkanka stojąca na południe od centralnego placu,

    - Andorianin i Tellarytka na zachód od sali z komandor Vialą,

    - oficer kadrowy (Personnel Officer) w sali z komandor Vialą.

    Wszyscy oni dają misje doff z nagrodami w postaci doffów. Cooldown na misje, to jakieś półtora dnia (piszę z pamięci).

    Ta mapa powinna Ci pomóc.

    Edit: Tak to jest, jak dwie osoby równocześnie odpowiadają na ten sam post. 🙂

    Jamjumetley
    Participant
    #106340

    Dzięki chłopaki! O Vulkance nie miałem pojęcia 😉 U Klingonów też jest ktoś trzeci poza Gornem i Nausicaaninem?

    Slawek
    Moderator
    #106342

    Orionka, na tej drewnianej platformie.Ciekawostka: Projekty do baz przyjmują doffów dowolnej przynależności - FED mogą wrzucić doffów KDF i vice-versa. Niewykluczone, że zostanie to "naprawione" wkrótce(tm).

    welgar
    Participant
    #106434

    Ta ceny Doffów skoczyły i jakieś 500% jak zielony chodzi od 100k-1m zależny od profesji a reszta kolorków idzie w miliony, to sensownym wyjściem jest chomikowanie doffów na czarną godzinę tylko cieżko jest uzsyakć z misji filetowego czy niebieskiego.

    i dlatego warto zbierać białych i ich wymieniać na wyższy lv u npców. za pięciu bialych dostajesz jednego zielonego, za pięciu zielonych jeden niebieski itd

    Ależ ja doskonale wiem że to tak działa tyle że w mojej załodze przed wprowadzeniem baz... wszyscy biali u moje feda albo zostali zamienieni na kolorek, wymienieni na Kardasianina czy Karemna, albo zwolnieni dyscyplinarnie 😛 więc nie mam ich obecnie za dużo 😛 aby dorzucić do zadania floty 😛

    wielebny
    Participant
    #106890

    dawno mnie nie było i nadal za bardzo nie mam czasu ,ale zaglądam od czasu do czasu, takie naiwne pytanie , bo nie ogarniam tego - jak wspomóc budowę bazy ? jak to się robi ?

    Smiecho
    Participant
    #106891

    W oknie floty jest zakładka "Holdings", masz tam listę aktywnych projektów (w pięciu slotach). Klikasz na projekt i - jeśli jeszcze projekt nie wystartował - po prawej dostajesz listę potrzebnych rzeczy. Klikasz "Contribute" i już...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram