Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Artykuły Dyson Sphere Battlezone, czyli w co się bawić z dinozaurami

Dyson Sphere Battlezone, czyli w co się bawić z dinozaurami

Tagged: 

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #7829

  Ze startem ósmego sezonu do dyspozycji graczy oddano nowe mapy powiązane ze sferą Dysona: dwie "kosmiczne" i jedna naziemna, z których ta ostatnia okazała się całkiem niezłym źródłem dilithium. Mapa jest dostępna dla graczy, którzy ukończyli misję "Sphere of Influence". Najłatwiej się do niej dostać poprzez Transwarp do Solanae Dyson Sphere Allied Space (o ile gracz ma już pierwszy poziom reputacji Dyson Join Command), ale można się tam też dostać za pomocą bramy w sektorze Tau Dewa.

  W centrum mapy znajduje się transporter oraz komandor Arnold - NPC rozdający misje (o nich za moment). Mapa jest podzielona na 3 obszary: Park (północny zachód), City (wschód) i Outskirts (południowy zachód), a każdy z obszarów składa się z mniejszych sektorów.
   

  BDQYyKA.jpg

  Początkowo cała mapa jest pod władaniem Voth i w dużym uproszczeniu zadaniem graczy na mapie jest systematyczne odbijanie z rąk Voth każdego sektora po kolei. Każdy z sektorów jest powiązany z zadaniem, które trzeba tam wykonać, by sektor przeszedł w ręce sprzymierzonych sił Federacji, Klingonów i Romulan.
   

  1pnJh3s.jpg

  W sektorach oznaczonych na mapie jako Artillery znajduje się 5 konsol sterujących artylerią z obstawą Voth. Aby przejąc sektor trzeba wybić obstawę i wyłączyć artylerię przełączając trzy panele na każdej konsoli. Jedyny problem to czas, bo po pewnym czasie konsole ponownie się włączają, a obstawa wraca. Może się zdarzyć, że gracz jeszcze nie zdąży wyłączyć ostatniej konsoli, a już musi od nowa zaczynać zabawę z pierwszą konsolą.
   

  X2hGn1i.jpg

  Sektory Voth Encampment to zwykła zabawa na przeczekanie. Wchodząc na centralną polanę rozpoczyna się tykanie zegara, a zadaniem gracza jest wytrzymać pewną ilość czasu na polance odpierając ataki Voth.
   

  NXwzTQN.jpg

  W sektorach Omega Generator zobaczymy transporter na kolumnach. Na jednym końcu szeregu kolumn znajduje się konsola, a jej uruchomienie włącza transporter, który przewozi po wszystkich kolumnach beczkę z cząsteczką Omega. Sektor zostaje przejęty, gdy beczka dojedzie do końca, ale w tym przeszkadzają Voth - mają możliwość zatrzymania i cofania beczki (światła na kolumnach świecą się wtedy na czerwono). Należy ich jak najszybciej się pozbyć, a jeżeli beczka stoi, również wznowić transport beczki za pomocą odpowiedniej konsoli pod kolumnami.
   

  FEXWyN5.jpg

  W każdej z trzech części mapy znajduje się transporter, który zdecydowanie przydaje się przy przemieszczaniu po dość sporej mapie. Transporter działa, jeśli sektor z nim znajduje się w rękach graczy.
   

  GrlzMAf.jpg

  W momencie, gdy wszystkie sektory zostaną przejęte przez graczy, w trzech miejscach na mapie pojawiają się T-Rexy. Cała mapa zostaje zdobyta, gdy wszystkie trzy dinozaury zostaną pokonane. Pojedynczy gracz może mieć spore trudności z pokonaniem bestii, ale dinozaur nie stanowi problemu dla grupy graczy. Jedyne, na co trzeba uważać, to periodyczny ostrzał, który prowadzi T-Rex. Bestia celuje w gracza - na ziemi pojawiają się wtedy różowe celowniki. Sugeruję unikanie miejsc, w których takie celowniki widać.
   

  VGrL82Q.jpg

  Zabicie T-Rexów to nie wszystko, ponieważ te dinozaury stanowią swego rodzaju ochronę dwóch naukowców Voth. W momencie pojawienia się T-Rexów na mapie zjawia się po dwóch Voth, którzy starają się ukraść jak najwięcej cząsteczek Omega z konsol znajdujących się na podwyższeniu za T-Rexami. Warto w pierwszej kolejności zająć się naukowcami, ponieważ od tego zależy wygrana lub przegrana w tej części mapy. Jeżeli Voth ukradną wszystkie cząsteczki misja zostaje przegrana.
   

  QEOIAq9.jpg

  Na zakończenie warto dodać, że po przejęciu każdego sektora pojawiają się tam różowe elementy - Command Credits. Są one potrzebne do ukończenia niektórych z misji od komandora Arnolda.

  Misje i nagrody
  Od NPC w centrum mapy dostajemy 4 misje:

   • Secure Voth Points
    Misja polega na odbiciu (samodzielnym lub grupowo) dwóch sektorów w jednej z trzech części mapy. Owa część (City, Park czy Outskirts) jest za każdym razem losowana. Misję można powtarzać co 20 godzin, a jej ukończenie daje 960 dilithium, 50 Dyson Marków i 1 Dyson Joint Command Commendation.
   • Acquire Battlezone Command Credits
    Misja polega za zebraniu 20 różowych Command Credits i jest nagradzane 240 dilithium i 10 Dyson Markami. Można ją powtarzać co 20 godzin.
   • Call in Reinforcements at Captured Points
    Zebrane Command Credits można wykorzystać wzywając do zdobytych sektorów ochronę. Nagroda za tą 20-godzinną misję to 480 dilithium i 25 Dyson Marków. Szybkość, z jaką wykonuje się misję, zależy od jakości wzywanej ochrony (im wyższa ranga, tym lepiej, ale i drożej) oraz stopnia rozwoju flotowej Iglicy (im lepiej, tym mniej kosztuje wezwanie).
   • Defeat Voth in the Battlezone
    Po wzięciu misji i zabiciu jednego Voth zaczyna tykać zegar. Zadanie to zabicie jak największej ilości Voth w ciągu 5 minut, a nagroda zależy od ilości "fragów": za przynajmniej 10 Voth dostajemy 480 dilithium, za co najmniej 40 dostajemy 720 dilithium, a za 60 lub więcej - 960 dilithium.
    Warto wspomnieć o tym, że nagrody dostaje się również:
   • za zdobycie każdego sektora na mapie - 60 dilithium i 10 Dyson Marków,
   • za zabicie każdego T-Rexa - 480 dilithium
   • za zabicie wszystkich T-Rexów i nie dopuszczenie do kradzieży cząsteczek Omega na całej mapie - 2100 dilithium i 5 Voth Cybernetic Implant.
    Można jeszcze bardziej zwiększyć wpływy w dilithium pozbywając się zdobytych na mapie dóbr za pomocą odpowiednich projektów w reputacji Dyson Joint Command:
   • Continue to Thwart Voth Efforts (dostępna od piątego poziomu reputacji) wymaga 1 Dyson Joint Command Commendation, trwa 20 godzin, ale daje za to 820 dilithium,
   • Provide Cybernetics Implant Samples to Dyson Joint Command pozwala w ciągu 15 sekund zamienić 3 Voth Cybernetic Implant na 1000 dilithium,
   • Ongoing Efforts Against Voth w ciągu 15 sekund zamienia 50 Dyson Marków na 500 dilithium.
    Podsumowując: wykonanie raz dziennie wszystkich misji od komandora Arnolda, zabicie trzech dinozaurów, nie dopuszczenie do kradzieży cząsteczek Omega oraz wymiana w reputacji łupów daje około 8 tysięcy dilithium, a wynik może być jeszcze lepszy, jeżeli uda nam się zdobyć przy okazji kilka-kilkanaście sektorów na mapie. Całość zajmuje od 30 minut do godziny.
  Odan
  Participant
  #116962

  Patent na przejmowanie sektora z artylerią solo:-zabijamy obstawę 1 konsoli i włączamy tylko dwa z trzech paneli,-powtarzamy ten schemat na konsoli 2,3 i 4-przy konsoli 5 włączamy wszystkie 3 panele po czym cofamy sie do konsoli 4 i aktywujemy ostatni trzeci panel-cofamy się do 3 potem 2 konsoli za każdym razem aktywując brakujący panel,- przy pierwszej powinna respawnąć sie ochrona ale to nie szkodzi bo nie mogą oni aktywować konsoli jeśli nie została ona wyłączona w 100%, zabijamy ochronę i wyłączamy trzeci panel w pierwszej konsoli-zabijamy posiłki które spadną z nieba i tym sposobem zajeliśmy obszar w pojedynkęps.-kluczowe jest to by nie wyłączać wszystkich trzech paneli na jednej konsoli gdyż ochrona która się respawnie włączy taką konsole zanim do niej dojdziemy a my będziemy musieli zaczynać od nowa;-nie robimy 'konsol' w kolejności 1-2-3-4-5-1-2-3-4 gdyż przy małym dps zanim dobiegniemy z 5 do 1 przy 1 będą już Voth a przy oczyszczeniu 1 przy 2 pojawią się kolejni itd aż do 4, robiąc to w kolejności 1-2-3-4-5-4-3-2-1 będziemy co najwyżej musieli oczyścić stanowisko 2 i 1 (1 przy dobrym dps)

  Slawek
  Moderator
  #116963

  Aaaaaalboooo......zaznaczyć ochronę artylerii, wcisnąć Y (domyślnie), co sprawi, że zajmą się nią nasze boffy. Można też wysłać quantum shadows i inne pety. Sami zaś idziemy do innego punktu i solo zajmujemy się obstawą. Stosując metodę przemiennie można łatwo i szybko wybić wszystkich Voth i praktycznie po kolei aktywować wszystkie konsole bez zbędnego robienia dwóch kółek. Po prostu kiedy my aktywujemy konsole, obstawą następnych zajmuje się AI.Oczywiście to tylko jedna z opcji, ale mnie osobiście ta się sprawdzała najlepiej.

  Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
  searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram