Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Koleje Wojny Dyskusje ogólne

Dyskusje ogólne

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 67 total)
 • Author
  Posts
 • Zarathos
  Participant
  #5049

  Witajcie.Coś mnie kusi, żeby zacząć kolejną grę, ale w trochę zmienionej formule. Nie mam czasu na prowadzenie pełnowymiarowej strategii, jaką miały być Koleje Wojny, więc chciałbym Wam zaproponować pojedyncze gry taktyczne. Coś w rodzaju planszówki na monitorze. Swego czasu były takie gry jak Kreta czy Ardeny (papierowe) i właśnie w tym stylu chciałbym prowadzić gry.Gra dotyczyłaby jednej bitwy z jakiejś wojny czy też wymyślonej przeze mnie potyczki. Po jej zakończeniu nie byłoby dalszego ciągu jak miałobyć w Kolejach, tylko podsumowanie i szlus.W miarę możliwości (i chęci graczy) nie chciałbym się ograniczać do jednego tylko uniwersum, ale pewnie Trekowców tutaj najwięcej. Jeżeli jednak byliby chętni do gry w innych uniwersach (dwóch wystarczy) to dałoby się coś zorganizować.Teraz konkrety - pierwszą grę planują w uniwersum Trekowym, czasy albo po TOS (okolice Incydentu z Tomed czyli UFP vs Romulanie) albo po Nemezis, przed All Good Things (czyli Klingonie vs Romulanie i może Federacja).Jest też możliwość rozegrania gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen (jakaś bitwa z czasów Thrawna) albo Babilonu 5 (Centauri vs ISA albo Wojny Pierwszych [Vorlon vs Cienie]), jeżeli byliby chętni.

  Coen
  Participant
  #79098

  Możesz mnie wliczyć do chętnych ale z tego co wymieniłeś to jedynie do realiów Trekowych. Osobiście bym jeszcze proponował, może jakąś rozgrywkę fantasy?Natomiast pytanie bym miał - czy w tej grze jest jakieś miejsce na warstwę fabularna, czy to tylko takie ichnie szachy?

  Zarathos
  Participant
  #79099

  O fantastyce nie myślałem. Jeżeli byliby chętni, to jak najbardziej, tylko musiałbym pomyśleć nad realiami. Warhammer pewnie, bo jest gotowy system bitewny.Na warstwę fabularną jest miejsce, jak najbardziej, wszystko zależy od preferencji graczy. Poza tym nikt nikomu nie będzie bronił ubarwiać swoich ruchów fabularnie.

  fluor
  Keymaster
  #79100

  Jeśli przeliczenia będą w rozsądnych odstępach czasowych to możesz mnie wliczyć do graczy (wchodzę w ciemno 🙂 )

  Pitmistrz
  Participant
  #79101

  Dobra ja też się piszę.

  Zarathos
  Participant
  #79129

  Trzech chętnych jest, więc gra się odbędzie. Natomiast pytanie numer duo do Was:Wolicie grę w której biorą udział wszyscy gracze na raz, jeden na jednego (parę gier dla par graczy) czy gracz vs MG?

  fluor
  Keymaster
  #79133

  To bardziej kontrowersyjne, ale też i ciekawe, gdy drużyny graczy mają różne cele albo są w pełnej rywalizacji między sobą.

  I. Thorne
  Participant
  #79141

  Jestem raczej za, choć muszę najpierw zobaczyć jak to ma wyglądać (nie będę powtarzać zarzutów odnośnie mechaniki KW). Bo znowu tłuczenie się w ciemno widzę jak wielką klapę.Osobiście jestem za wariantem AGT. Zagram Klingonami, tak dla odmiany.

  fluor
  Keymaster
  #79148

  Właściwe rozpoznanie też jest elementem walki 🙂

  I. Thorne
  Participant
  #79173

  Chodziło mi raczej o to, że nagle Federacja będzie używała transwarp i będzie sobie przelatywać 100 heksów w turze (pamiętacie te federacyjne zakłócanie z bitwy, to te klimaty).

  lszekg
  Participant
  #79175

  Niech no mi ktoś wyjaśni bo słabo coś kojarzę. Wszystko tak jak poprzednio tylko że jedna bitwa??

  Zarathos
  Participant
  #79185

  Federacja miała, poza Kradassianami, relatywnie najsłabsze standardowe okręty (Romulanie i Dominium wychodziło pod tym względem najlepiej), natomiast Oberth był dodatkowym bajerkiem. Który można było łatwo obejść albo wykorzystać przeciwko Federacji. Transwarp, technologii Borg czy technologii z Voyagera nie przewiduję w grze, tylko standard znany z Nemezis. Może (!) wstawię okręty z STO, ale to wielkie może.Iszeq - będzie wyglądać podobnie, w końcu na ile sposobów można robić mapę hexową, zasady będą trochę inne. W Kolejach bitwy miały być fragmentem kampanii, więc były niejakie ograniczenia (ilość okrętów, dostępność, siła ognia etc). Teraz będzie inaczej.Po pierwsze każdy dostanie pewną ilość okrętów jako podstawę, oraz liczbę "kasy" do wydania za którą będzie mógł sobie dokupić okrętów z puli. Po drugie statystyki okrętów będą mniej wyważone i bardziej pasujące do tego, co widać na ekranie (za tym pójdzie też liczebność poszczególnych stron). Zasadniczo rzecz biorąc, pomijając starcie pojedynczych okrętów o bardzo podobnych statystykach walki będą rozstrzygane tak jak było widać w DS9 - szybko i dynamicznie, w każdym razie jak na grę turową. Zastanawiam się, czy nie wprowadzić mechaniki Starfleet Battles, ale muszę się jej jeszcze dobrze przyjżeć.A, i statystyki będą jawne.

  Coen
  Participant
  #79189

  Co do rodzaju rozgrywki to sam optowałbym za gracz vs MG, ale zdaje sobie sprawę, że to oznaczałoby bardzo dużo pracy dla MG. Natomiast pytanie mam, jakie realia ostatecznie wybieramy?

  Zarathos
  Participant
  #79191

  Ja też bym preferował, ale reszta woli chyba zbiorowe naparzanie :)Co do rzeczywistości, to podałem dwie przykładowe, do weekendu macie czas na wybranie jednej albo zaproponowanie czegoś innego. Nie będę zakładał ankiety, wystarczy, że się wypowiecie w temacie.

  Piotr
  Keymaster
  #79193

  Ankieta dodana. 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 67 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram