Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Dołącz do Floty już dziś (albo lepiej na początku kwietnia)

Dołącz do Floty już dziś (albo lepiej na początku kwietnia)

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • Ugand
  Participant
  #8240

  Dołączona grafika

  Admirałowie Flot oraz Mistrzowie Dahar!

  Wiatry wojny nasilają się w Drodze Mlecznej! Tak, jak od pewnego czasu przypuszczaliśmy, czas przygotować się na eskalację konfliktu z Ikonianami. Siły sojusznicze potrzebują świeżych sił*, i w związku z tym Cryptic przygotował nam zupełnie nowy Event, na który nawet ja czekam z zaciekawieniem. Od 2. kwietnia do 21. maja każda nowo stworzona postać, oznaczona będzie jako Rekrut Delta (Delta Recruit).

  [more]Nie było do tej pory lepszej okazji by powrócić do gry w Star Trek Online, lub by spróbować swych sił nową postacią. Co jednak wiąże się z byciem Rekrutem Delta? Póki co wiemy niewiele. Przede wszystkim postacie te będą szybciej zdobywać Experience Points. Będą również miały okazję spotkać Tajemniczego Dobroczyńcę z... przyszłości. Trekkerzy wiedzą dobrze, że oznacza to złamanie 1. Dyrektywy Temporalnej, najważniejszej reguły podróży w czasie, więc Federacja, Republika Romulańska i Klingońskie Siły Obronne wytaczają najcięższą z możliwych artylerii do walki z Ikonianami. Owi podróżnicy w czasie mają służyć radą i swoim doświadczeniem, niestety więcej szczegółów w tej materii zostanie nam udostępnionych w przyszłości. Można z tego wywnioskować, iż w ich linii czasowej wojna nie poszła zbyt dobrze... to zaś zrodzi możliwości naprawy błędów popełnionych wcześniej.  Będziemy więc mogli przeżyć przygodę do pewnego stopnia równoległą wobec tego, co bardziej doświadczeni kapitanowie znają niemal na pamięć, by właśnie nie popełnić tych błędów po raz wtóry.

  Rekrutów Delta czekają również nowe obowiązki, szczególnie wobec samych siebie, jak i innych postaci z danego konta - wykonywanie wyszczególnionych zdań zaowocuje zdobyciem ekwipunku, Marek Reputacji i innych nagród, o których dowiemy się później. Zakończenie linii fabularnej dla wybranej frakcji nagrodzone będzie Starship Trait-em, dostępnym dla wszystkich postaci na koncie: Temporal Insight. Według Twórców zapewni on szansę na krótkotrwałą niezniszczalność po użyciu dowolnej zdolności naprawiającej kadłub.

  Należy mieć na uwadze to, iż Rekruci Delta stworzeni mogą być wyłącznie w ramach czasowych Event-u, czyli od początku kwietnia do drugiej połowy maja. Rozpoznać będzie ich można po symbolu Delta (∆) obok ich imienia. Przyznany im będzie dodatkowa cecha, pozwalająca uzyskać rudę dilitu po pokonaniu wrogów... który ma działać również na cały zespół, w którym ta postać będzie się znajdować. Nie mniej jednak, cecha ta aktywna będzie wyłącznie podczas trwania Rekrutacji Delta.

  Dodatkowe nagrody mają być przyznawane za zdobywanie poziomów, odgrywanie epizodów, a wątek fabularny Breen zawierać będzie dodatkowe cele dla Rekrutów Delta. Pierwsze sześć tygodni trwać będą specjalne zadania dla CAŁEGO serwera, lecz wpływ na nie będą mieli wyłącznie Rekruci Delta. Mają mieć one wpływ na wydarzenia w nadchodzącym tygodniu. Przykładowo, w zależności od tego, ilu graczy wykona misje po raz pierwszy, to w nadchodzącym tygodniu bonus XP może wynosić 1,5x, 2x, lub nawet 2,5x. Oczywiście wszystkie obowiązki oraz dobroci zostaną ujawnione nam w nadchodzącej przyszłości.

  Wszystkie osoby zaniepokojone nie muszą się martwić: Cryptic zapewni jedno zupełnie darmowe miejsce na nową postać.

   

  PS1 *Jakby stare nie mogły sobie z nimi poradzić same 😉

  PS2 W tej nocie zawarte są dwie daty: 2. kwietnia oraz 21. maja. Istnieje szansa, iż któraś z nich ściśle związana jest z premierą nowego sezonu. Wskazanie na wątek Breen sugerować może również, iż w tym okresie dostępne będą do rozegrania powtórki epizodów, chociaż to luźne przypuszczenie.[/more]

  Slawek
  Moderator
  #120606

  Brzmi obiecująco. Właściwie jedynym moim zmartwieniem jest to, że choć zamysł jest niezły na papierze, tak w praktyce możemy dostać kolejny daily grind, który z czasem stanie się bardziej upierdliwy, niż przyjemny. Z drugiej strony, skoro uwaga ma być skupiona na jednej(?) nowej postaci, która ma przełożyć się na korzyści dla całego konta, to w sumie może nie będzie aż tak źle.

  Ciekaw jestem tylko, jak szybko znajdą jakiś exploit tego dilithu zdobywanego za zabitych wrogów. Tudzież co Cryptic wymyśli, żeby tak łatwo nie było.

  Generalnie też jestem zaintrygowany. Chętnie odświeżę sobie fabułę z dodatkowym "twistem". Nie jestem przekonany, czy postaci po tym wszystkim nie wywalę, gdyż już i tak 9 rozwiniętych postaci to dla mnie za dużo po DR, ale tak żeby pograć i polevelować sobie jak za starych dobrych czasów - pewnie, tym bardziej, że dają darmowy slot na postać.

  W sumie fajnie by było też, gdyby gracze pokusili się o wybór jakichś mniej popularnych w grze gatunków - np. Bolian, Nausicaan, Lethean itp. Na niedawo opublikowanej infografice można podejrzeć co się (nie) cieszy popularnością - http://images-cdn.perfectworld.com/arc/15/df/15dfd990d3e6a010b50cf51079f2d8ef1422556818.jpg

  snowman
  Participant
  #120607

  A moim zdaniem to pomysł z piekła rodem. To chyba pierwsza decyzja Cryptica, którą z czystym sumieniem mogę uznać za kompletnie nielogiczną, a nawet głupią. No bo jak wytłumaczyć sytuację, w której deweloper najpierw wybitnie utrudnia grę altami po czym wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z alternatywną linią czasową zmusza do tworzenia tychże altów? I niewiele zmienia tu fakt darmowego slota postaci czy przyspieszonego procesu zbierania punktów doświadczenia.

   

  BTW, Wiatry wojny nasilają się [color=#ff0000;]w Drodze Mlecznej[/color]! To jednak silniejsze ode mnie. 😀

  domirex
  Participant
  #120608

  Mnie grind irytuje. Nie to że trzeba ale są do niektórych tak dziwne ceny/wymagania że łohoho. I drzewko kapitańskie jest takie nie dzisiejsze. Można by je zamiast skilli point dać w końcu punkty za każdy lvl bo 1000 expa nie wykorzystanie irytuje mnie a szkoda kasy na retraina.

  ja zaś proponuję poszukać wśród zombiaków Kobali - można za naprawdę małe pieniądze zgarnąć fioletowych konstruktorów z każdej dziedziny

  Jeśli ktoś może wyjaśnić o co chodzi z tym zombi kobali do R&D

  snowman
  Participant
  #120609

  Chyba nie o ten wątek chodzi z zombiakami (patrz tutaj). Istnieją fioletowe doffy Kobali, które także posiadają specjalizacje R&D, w tym Beam Weapons. A zombi to pewnie ze względu na sposób reprodukcji. 😀

  Melnikor
  Participant
  #120610

  Jeśli masz z jakiegoś powodu nie wydane 1000 skill point'ów to powinien Ci przysługiwać jeden darmowy retrain. A z kobali chodzi po prostu o doff'y z tej rasy.

  domirex
  Participant
  #120615

  Nie wiem co się stało że mi wbiło post z innego tematu tutaj. A wracając to skąd tych różowych wziąć (wiem że to o zombie było metaforą).

  snowman
  Participant
  #120616

  In appreciation for the Alpha Quadrant’s response against the Vaadwaur aggression on the surface of Kobali Prime, many highly-skilled Kobali Engineers have volunteered to take part in an officer exchange program, and are offering their services as R&D Specialist Duty Officers. Obtaining a [color=#ff0000;]Kobali Engineering Corps Veteran Duty Officer Pack[/color] will allow three (3) of these officers to join your roster. Each of them have R&D Specializations in addition to coming with a Vaadwaur Warfare active roster ability which improves all damage dealt against Vaadwaur on both Space and Ground maps.

   

  Chyba stąd, czyli z Vaadwaur Lock Box.

  Slawek
  Moderator
  #120667

  W sumie zastanawiam się jaki gatunek i profesję postaci wybrać na ten event. Z pewnością będzie to KDF lub ROM-KDF, gdyż FED "bojkotuję" na tym etapie.

  Najchętniej bym wziął ROM-KDF, ale razi mnie strasznie tak skromny wybór gatunków - tj. Romulan, Reman i Alien. Jeśli przy okazji tego eventu Cryptic nie wypuści jakichś nowych grywalnych gatunków - np. obiecywanych Suliban - to naprawdę będzie to kretynizm z ich strony. W dodatku okręty ROM uważam za strasznie nudne. Kusi mnie flotowy Ha'apax chyba tylko, gdyż cała reszta to wariacje eskortowców/destroyerów. Scimitarów nie mam zamiaru tykać dla zasady. Pod uwagę biorę jeszcze JHDC, gdyż jest tani i chętnie pobawiłbym się "pełnoprawnym" Carrierem o względnie sensownym wyglądzie.

  Do tego przypomniała mi się niedawna dyskusja co do "ekskluzywności" pewnych itemów, okrętów i temu podobnych. Coś w stylu "trzeba było grać, kiedy były dostępne", czy coś w ten deseń. No i teraz się to odbija, gdyż nowe postacie nie będą miały dostępu do sporej liczby świecidełek, co mnie osobiście trochę zraziło w kwestii planowania buildów. Ot na przykład, nowe postacie nie zdobędą już jednej z najbardziej przegiętych broni ground w postaci dubeltówki, ani nie załapią się na Crystalline Torpedo. A to tylko przykłady.

  Na chwilę obecną korci mnie by zrobić ROM Aliena taktyka pod Sweeping Strikes III i wszelkiego rodzaju melee. Wiem, że Gorn by się do tego nadał o wiele lepiej, ale dinozaurów już i tak dużo biega w grze. Nie sądzę i tak, żebym miał czas na "poważne" rozwijanie dziesiątego alta, kiedy już event się zakończy, więc równie dobrze można zrobić coś do niezobowiązującej zabawy od czasu do czasu.

  bdzigost
  Participant
  #120668

  ROM zdecydowanie nie grzeszą ilością ras do wyboru. Nawet Talaxian im nie dali. Albo Talaxianie sami nie chcieli 🙂 A co do melee, ciekawą rasą mogą być Ferasanie. Po stronie FED niedoceniani mogą być Vulcani z nerve pinch.

  Zmieniona fabuła ma być do Romulan Mystery (włącznie?), więc może uda mi się przejść nowy wątek fabularny po każdej ze stron. Zawsze to jakaś nowość 🙂

   

  Właśnie przyjrzałem się bliżej Ferasanom: luck, aggressive, physical strength, telepathic i pounce. Do melee wygląda to bardzo dobrze.

  gordian76
  Participant
  #120691

  Pojawiło się nieco więcej informacji o sposobach zdobywania nagród przez Rekrutów Delta:

  • wspomniane wcześniej zadania od wysłannika z przyszłości porozrzucane po mapach z misjami,
  • nagroda za zdobycie poziomów 10, 20, 30, 40 i 50 oraz poziomów 1 i 5 w jakiejkolwiek szkole R&D,
  • od poziomu 30 specjalne zadanie dołączenia do Floty - tu nagrody mają być "fantastyczne i na prawdę mające pomóc całej Flocie w wykonaniu realizowanych projektów flotowych",
  • na koniec będą oferowane cotygodniowe zadania, dla całego serwera, aktywujące się, na podstawie ilości zadań zrealizowanych przez Rekrutów (jakaś narzucona wartość na dany tydzień). Po spełnieniu wymagań na kolejny tydzień zostaje wyznaczone zadanie, z którego nagrody mogą otrzymać wszystkie postacie (nie tylko Rekruci). Zaliczenie tego zadania ma aktywować kolejne, bardziej wymagające do zrealizowania w kolejnym tygodniu. Jego pozytywne wykonanie przyczyni się do zwiększenia bonusów w kolejnym tygodniu oraz aktywację trzeciego zadania, którego zaliczenie pozwoli otrzymać maksymalną nagrodę za całość.

  Oczywiście brak jest szczegółów jakie to będą nagrody.

  Źródło: Oficjalna strona STO

  Slawek
  Moderator
  #120735

  https://twitter.com/LaughingTrendy/status/579006876110757888
  Można śmiało założyć, że 2 kwietnia to start 10 sezonu.

  W sumie szkoda. Miałem nadzieję, że najpierw dadzą pobawić się altami, a dopiero potem wypuszczą 10 sezon. Tymczasem pewnie znowu czeka nas sezon pchnięty live z bugami.

  gordian76
  Participant
  #120744
  Kolejna garść informacji na temat Rekrutów Delta i atrakcji związanych z pojawieniem się Ikonian.
   
  Każda z frakcji będzie posiadała "Temporalne Biuro Śledcze" zlokalizowane na ESD, Qo'noS i Romulan Flotylla. Odpowiedni NPC będzie odpowiadał za zlecanie zadań dla Rekrutów oraz wydawał nagrody, zarówno dla nich (account-bound) jak i innych postaci na koncie. Dla tych ostatnich będą przeznaczone wspomniane wcześniej nagrody-dostępne-na-konto. Będą to Marki, wyposażenie, konsole, materiały do cratingu i inne.
   
  Walka o Qo'noS
  Wraz z pojawieniem się Ikonian rozpoczyna się wspólna walka Sojuszu. Jedną z jej aspektów jest obrona planety Klingów w dwóch misjach-kolejkach: "Brotherhood of the Sword" (ground) oraz "Gateway to Gre’thor" (space). Obie misje przeznaczona są dla 5 graczy z każdej frakcji na poziomie 60, które będzie można rozgrywać na 3 stopniach trudności (normal, advanced, elite).
   
  Czekamy niecierpliwie na kwiecień!
   
   
   
   
   
   
   
   
  FAB
  Participant
  #120748

  [Tribble Test Server] Gates of Gre'Thor (Elite)

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram