Diuna

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 137 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #1837

    Jak mogłem zapomnieć o Fremenach zwanych też Wolanami i o wielkim Muad'Dibie zwanym też Paulem Atrydą. I o Diunie która według mnie jest najlepszą książką jaka została napisana - Władca Pierścieni przy niej wymięka.

    Nie tylko wg. Ciebie 😛

    EddieGcT
    Participant
    #11601

    Ja tez sie pod tym podpisuje, obiema rekami 😀

    Seldon
    Participant
    #11604

    Ja tez sie pod tym podpisuje, obiema rekami 😀

    Przecież i tak wiecie, że "Fundacja" Asimova jest lepsza. 😉

    Thengel
    Participant
    #11605

    Tolkienie dopomóż ilu tu heretyków bluźniących..!

    Vidmo
    Participant
    #11625

    Dune jest boska, a w ekranizacji nawet Patrick Stewart grał 🙂

    OmegaOne
    Participant
    #11645

    gdzie??? i w ktorej ?? tej z 86(czy ktoregos ) czy w nowej?... ogladalem jakis 3 odcinkowy miniserial i nie wiem czy to o to chodzi bo tam stewarta nie uswiadczysz (chyba) ? poza tym nie interesuje sie zbyt doglebnie wiec nie bluzgac ;]

    Krusty
    Participant
    #11647

    Patrick Stewart grał role Gurneya Hallecka w Diunie w reżyseri Dawida Lyncha i była to właśnie ta Diuna z 1984 roku a nie z 86.

    Dołączona grafika

    OmegaOne
    Participant
    #11651

    hmm tzn ze nie widzialem tej edycji za to widzialem jakas w ktorej gral jakis piosenkarz, Sting zdaje sie albo ktos podobny hmm stewart juz w 84 byl łysy ... dziwne ;]

    Krusty
    Participant
    #11652

    Omego to ten sam Film tylko daty żeś pomylił. Zresztą zajrzy na http://www.kwisatzhaderach.net.pl/lynch.html

    OmegaOne
    Participant
    #11667

    uuuups... sorki za zamieszanie.... a dalbym sobie 3 wlosy uciac ze tam stewarda nie bylo 😉 ... trzeba bedzie odswiezyc pamiec ogladajac sobie dvdripa hmm tylko skad ja go wezme....

    Krusty
    Participant
    #11676

    Tylko jak już to wersje telewizyjną broń Boże nie kinową chyba że książkę czytaleś ale tak czy siak odradzam.

    Slawek
    Moderator
    #11816

    Tej Diuny gdzie grał Stewart nie widziałem, ale serial był taki nawet nawet. Owszem, można by się czepiać wieeeelu elementów, jednak oglądało mi się przyjemnie. Do tego extra muzyka.

    OmegaOne
    Participant
    #11839

    To byla Diuna 2000 czy dzieci diuny? i czy warto toto zciagac??

    EddieGcT
    Participant
    #11840

    Ja sobie sciagnalem i nie narzekam, oglada sie calkiem przyjemnie a do tego mamy tam ekranizacje i mesiasza diuny i dzieci diuny

    Krusty
    Participant
    #11842

    To jest tak ostatnio powstały dwie miniserie Frank Herbert's "DUNE" na podstawie "Diuny" oraz Frank Herbert's "Children of Dune" na podstawie "Mesjasza Diuny" i "Dzieci Diuny" oba są dziełem Franka Harrisona z tym że dzieci ma ją troche zminioną obsade i nie reżyserował ich już Harrison.Oba były pokzazywane w polsce pierwszy w HBO(co jakiś czas powtarzają odcinki) drugi ostatnio w Hallmarku(znajać ten kanał będą powtórki). Oba są bardzo dobre i ciekawe i co najważniejsze mają to coś co nie pozwala się od nich oderwać. Ciekawostką jest to że "Dune" ustanowila rekord oglądalności stacji kablowej gromadzą ogromną widownie i zapewniając kanałowi SciFi ogromny zysk. Czy warto ściągać uważam jak najbardziej że tak ponieważ świat Diuny jest jedynym obok świata treka tak spojną wizją przyszłości i co najważniejsza ta wizja jest inna ale również bardzo bliska. Zresztą najlepiej przeczytać cały cyk Herberta, naprawde nie pożałujecie!

    ......................

    Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

    Litania przeciwko strachowi z obrządku Bene Gesserit.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 137 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram