Daredevil

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #8296

  I jak wam się podoba Daredevil w konwencji kryminału noir? Mi, szczerze, całkiem, całkiem.

  Piotr
  Keymaster
  #120968

  Jestem w drugiej połowie sezonu tylko dlatego, że go sobie dawkuję - gdyby nie to, obejrzałbym całość za jednym zamachem, bo bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Daredevila przed premierą odbierałem jako historię pokroju Arrowa, czyli taki urealniony komiks o superbohaterze, który nie jest jakimś niesamowitym nadczłowiekiem. Po kilku odcinkach okazało się, iż nie dość, że pod każdym chyba względem - historii, postaci, aktorstwa, klimatu - Arrowa wręcz nokautuje, to jedyna ekranizacja komiksu, do jakiej mogę go porównać, to nolanowski Batman.

  Nie mam na razie jak ocenić całości, nie chcę też nic zdradzać tym, którzy nie zaczeli jeszcze oglądać (a powinni!), bo serial jest za świeży, ale wymienię kilka rzeczy, które szczególnie rzucają mi się w oczy. Brak zwyczajowej, wtórnej origin story - przez pół sezonu mamy ledwie kilka retrospekcji i rozmów o genezie alter-ego głównego bohatera. Złożoność postaci główngo złoczyńcy i czas jej poświęcony właściwie sprawiają, że zaczyna przyćmiewać tytułowego mściciela (co nie znaczy, że inne postacie są płytkie, przeciwnie). I sceny walk, których nie ma zbyt wiele, ale są ciekawie opracowane nie tylko pod względem choreografii. Szczególnie zapadła mi w pamięć długa sekwencja z drugiego odcinka, w której cały ciężar pokazania dynamicznej walki spadł na aktorów, bo kamera sobie leniwie przemierzała korytarz.

  To nie jest Marvel, którego znaliśmy. Jest mrocznie, dramatycznie, rzadko zabawnie, czasem bardzo brutalnie. Jest świetnie.

  kotek
  Participant
  #120977

  Kolejny znakomity serial. Marvel ma coś w sobie. Coś, czego wybitnie brakuje większości współczesnych produkcji. Nie ma banałów, nie ma super-bohaterów, a walka dobra ze złem jest wyrównana.

  Nigdy nie byłam fanką komiksów, ale ich adaptacje do mnie bardzo przemawiają. Twórców serialu muszę pochwalić nie tylko za świetne poradzenie sobie z tematem i odświeżenie bohatera, ale przede wszystkim za zdjęcia! Po dwóch odcinkach nie widziałam tam słońca. Wydaje się, że to miasto istnieje tylko nocą. Brudną, ciężką, duszną nocą. Genialny klimat.

  Melnikor
  Participant
  #122029

  Właśnie zacząłem oglądać, serial całkiem niezły, choć czasem mi zalatuje Arrow'em

  zdarom
  Participant
  #122032

  Arrow jest kawałek w tyle za naszym adwokatem 🙂 Tutaj mamy o wiele mroczniejszy klimat a w scenach walki nie brakuje krwi. Brak długich i nic nie wnoszących dialogów tylko konkretna akcja przez niemal godzine. Trzeba też wziąc pod uwagę że serial który ma sezony po 20 kilka odcinków będzie kontrastował z serialem o połowę krutszym mimo teoretycznie podobnego klimatu.

  Melnikor
  Participant
  #122042

  Zdarom nie mówię że Daredevil ma gorszy klimat czy coś, ale oglądając go mam lekkie deja vu dialogów i scen z Arrow'a.

  Q__
  Participant
  #253014

  Daredevil: Born Again ma być równie krwawy i dorosły co jego netflixowy poprzednik z tą samą obsadą:
  https://www.newsweek.com/vincent-donofrio-wilson-fisk-kingpin-daredevil-born-again-echo-violence-disney-plus-netflix-1790507

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram