Forum Trek.pl Newsy Star Trek Cztery nowe trekowe powieści z nowej linii czasu

Cztery nowe trekowe powieści z nowej linii czasu

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #5295

  Nowy katalog wydawnictwa Simon & Schuster zamieścił wstępne, czarno-białe wersje okładek planowanych powieści Star Trek, których akcja toczy się w nakreślonej przez film J.J. Abramsa nowej linii czasu. (uwaga na spoilery). W dalszej części lista.

  [more]Refugees (Uchodźcy), autor Alan Dean Foster

  Dołączona grafika

  Odpowiadając na wezwanie pomocy Enterprise napotyka ogromny statek kolonizacyjny uchodźców, znajdujący się pod ostrzałem. Napastników, rasę Dre'kalk, nie można przekonać by odstąpili od ataku, dlatego Kirk odpędza ich statki. Uchodźcami są Perenorzy, rasa włochatych, podwójnie symetrycznych istot. Perenorzy są wycieńczeni, a wielu spośród nich jest rannych. Ich statek zszedł z kursu, a zapasy paliwa i żywności są na wyczerpaniu. W związku z tym Kirk i załoga chcą znaleźć dla nich nowe miejsce do zasiedlenia. Już dwa miesiące później rasa Barran grozi Federacji wojną, jeśli ta nie przestanie ochraniać Perenorów. Kirk i Spock są zdezorientowani, skoro Perenorzy to pokojowo nastawiona rasa, to czemu uważani są przez innych za zagrożenie?

  Seek a Newer World (Szukajcie nowszego świata), autor Christopher L. Bennett

  Dołączona grafika

  Upokorzeni ucieczką Nero Klingoni szukają czegoś, co pomogłoby podbudować ich dumę - na przykład pokonanie statku, który zniszczył Nero: Enterprise. Dowództwo wyznaczyło Kirka do obserwacji i oceny, jak nowy kapitan wykonuje swoje obowiązki. Nudna wyprawa staje się walką o przetrwanie ataku przewyższających liczebnie Klingonów, którzy osaczyli młodego kapitana i jego załogę. Podczas ucieczki Enterprise natrafia na cywilizację ukrytą w pasie promieniowania dużej planety. Po co tak potężna cywilizacja miałaby się chować? Kirka zastanawia, co przed nim ukrywają i zrobi wszystko co w jego mocy, by się tego dowiedzieć.

  More Beautiful Than Death, (Piękniejsze niż śmierć), autor David Mack

  Dołączona grafika

  Kapitan Kirk przewodzi załodze Enterprise podczas misji na Akiron, świata znanego z bogatych złóż dilithium i izolacjonistycznego rządu. Na pokładzie znajduje się ojciec Spocka, Ambasador Sarek, który ma nadzieję na podpisanie umowy handlowej pomiędzy Federacją Zjednoczonych Planet a Akironem. Kirk zadowolony z tego, że Federacja powierzyła mu tę misję, jest gotowy do pełnej współpracy z ambasadorem. Spock jest szczęśliwy widząc, że jego ojciec i wolkański zespół pogodzili się ze zniszczeniem Wolkana. Jednak Sarek ma też inne zadanie do wykonania na pokładzie Enterprise...

  The Hazards of Concealing, (Ryzyko zatajenia), autor Greg Cox

  Dołączona grafika

  Wydarzenia z ostatniego filmu pozostawiły niewyjaśnioną sytuację: starszy Spock jest z XXIV wieku. Jego wiedza na temat technologii i przyszłych wydarzeń, czyni go jednym z najważniejszych aktywów strategicznych w galaktyce. Dowództwo chce, by ambasador Spock ponownie wstąpił do Gwiezdnej Floty i podzielił się z nimi informacjami, które posiada. Spock jednak waha się przed ingerowaniem w przebieg nowo powstałej linii czasowej. Czy uda mu się uciec przed złowieszczymi planami wrogów Federacji? Czy jego mądrość zostanie wykorzystana z katastrofalnymi skutkami?

  Źródło: TrekWeb[/more]

  Toreth
  Participant
  #84566

  David Mack i Christopher L. Bennett to świetni trekowi autorzy, na pewno nabędę te książki 🙂

  Kamil
  Participant
  #84643

  Szkoda że książek jak narazie nie będzie ;(

  Eviva
  Participant
  #84644

  Fani, którzy oczekują czterech trekowych powieści powieści, osadzonych w nowej linii czasu - autorstwa Christophera L. Benneta, Grega Coxa, Alana Deana Fostera i Davida Macka - będą rozczarowani wiadomością, że nie ukażą się one tego lata, więcej, ich publikacja przez wydawnictwo Pocket Books została odłożona na czas nieokreślony.

  Więcej

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram