Forum Trek.pl Newsy Star Trek Czas na powrót Star Treka na mały ekran?

Czas na powrót Star Treka na mały ekran?

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • Author
    Participant

Moim ulubionym jest TNG, podoba mi się też DS9 ze wzgledu na klimat na stacji i Ferengi, których pokazano w innym świetle niż to było w TNG czy VOY

Po prostu pokazano, że Ferengi, jako rasa rozumna, podlegaja takim samym prawom rozwoju jak inne rasy i mogą osiągnąć tyle, co inne, także w warstwie etycznej na przykład. Poza tym ich modus vivendi wynika z takich, nie innych warunków rozwoju, czyli że ich zwyczaje i reguły, rządzące społeczeństwem, mają uzasadnienie historyczne i nie wolno nam krytykowac ich tylko dlatego, że są odmienne od naszych.

zdarom
    Participant

Moim ulubionym jest TNG, podoba mi się też

Moim także.

A co do ferengi to podoba mi się ta ich wieczna chciwość.

fluor
    Keymaster

Właśnie DS9 w przypadku Ferengich pokazała, że chciwość nie jest wieczna. Późniejsze sezony pokazują rewolucję (!) całego systemu społecznego, nadanie praw kobietom i wzrost świadczeń socjalnych. I to ma być ta wieczność?

zdarom
    Participant

I to wszystko przez co? Przez miłość Nagusa Zeka do matki Quarka. Uczucie w którego istnienie nie wierzę chociaż nieraz próbowałem uwierzyć.

Lo'Rel
    Participant

Matka Quarka to taka ferengijska T'Pau - kobieta nowoczesna, a Nagus zrozumiał, że pewnie zbije przy niej fortunę 😛

Anonymous
    Guest

I to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą dyrektywę :>.Nie oglądałem aż tyle DS9 by dojść do tego, ale jak czytam: kto z kim przestaje... 😛

Eviva
    Participant

I to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą dyrektywę :>.

Nie oglądałem aż tyle DS9 by dojść do tego, ale jak czytam: kto z kim przestaje... 😛

Zatem ze mną lepiej się nie zadawaj.

cinus
    Participant

Eh, DS9 rządzi po prostu... szukacie elementów moralizatorskich? Przesłań? Ja bym powiedział, że w TNG jest ich najmniej (wyłączając entka) - no bo po za odcinkami takimi jak First Contact, Best of both Worlds, Lower Decks to TNG nie zachwycał. Godne uwagi były jeszcze odcinki z Q, reszta to taki misz-masz idealizmu i gadania o tym, 'dlaczego to jesteśmy lepsi od innych'. Co się tyczy DS9 - wprawdzie niektórzy pierwsze sezony określają Deep Sleep 9, choć to nie do końca prawda. Kilkanaście odcinków było naprawdę świetnych... Począwszy zaś od The Way of the warrior - główny wątek jest... żeby nie apoteozować zbytnio - bardzo dobrze przemyślany. Pierwszy raz oprócz standardowych zagadek i moralnych rozterek poznajemy od wewnątrz zwyczaje innych ras (klingoni, kardasjanie, bajoranie), oglądamy epickie wręcz bitwy... Co do przesłań - ktoś już wcześniej mówił o wartościach religijnych, dodatkowo prawa wojny etc etc...Co do voya - nie będę się teraz rozpisywał, zostawię go sobie na inną okazję.W każdym bądź razie ja bym następny serial widział w takim zarysie - federacyjna lub też federacyjno-romulańsko-klingońska placówka w innej galaktyce tuż za nowoodkrytym korytarzem, z której operuje statek eksplorujący... Bazowo akcja dzieje się na statku, lecz spora część akcji ma miejsce na samej stacji, często też mamy nawiązania do starego, dobrego kwadrantu alfa Drogi Mlecznej. Może trochę podchodzi to pod Atlantis, ale pomysł raczej by się sprawdził, łączyłby bowiem najlepsze cechy ds9 i voya... ew. można dorzucić pare kolonii, którym by pomagali i mamy cechy tng 😀

zdarom
    Participant

I to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą dyrektywę clever.gif.

Przecież I dyrektywa nie tyczy się spraw wewnętrznych u Ferengich.

a bym powiedział, że w TNG jest ich najmniej (wyłączając entka) - no bo po za odcinkami takimi jak First Contact, Best of both Worlds, Lower Decks to TNG nie zachwycał. Godne uwagi były jeszcze odcinki z Q, reszta to taki misz-masz idealizmu i gadania o tym, 'dlaczego to jesteśmy lepsi od innych'

przecież nie ma tam mowy o tym że ludzie są lepsi od innych a jedynie ze postępują inaczej, a to ten idealizm jest w miarę dobrze pokazany. I nikt tam nikogo nie zmusza do tego aby zachowywał się idealnie ( jak człowiek). Po za tym to już w kilku tematach było poruszane i raczej nie dojdziemy do porozumienia bo każdy to widzi inaczej.

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram