Forum Fantastyka Star Trek Borg czy Dominium ?

Borg czy Dominium ?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 78 total)
  • Author
    Posts
  • Lo'Rel
    Participant
    #65144

    Wątpię by Borg powrócił. Tamten Star Trek - epoka TNG minęła i zapewne już nie wróci. Jak widać było po Entku, kręcenie serialu w takim samym schemacie już nie zadowala ani producentów, ani widowni - ta stawała się coraz bardziej hermetyczna. Remake TOSa - to jest przyszłość Treka według mnie.Witamy na forum Astral!

    Barusz
    Participant
    #65149

    Zdecydowanie Borg według mnie. Budzą strach, wyniszczają całe cywilizacje(hmmm....podobnie jak Wraith też czasami wyniszczali cywilizacje). Wszyscy się ich boją. Ale za to z przedstawicielem Dominium prędzej byś się zaprzyjaźnił. Wystarczy wyszukać przedstawiciela Dominium ,który ma dość służenia swoim panom i od razu rodzi się przyjaźń.

    Był taki jeden z szóstym sezonie DS9 co wystawił (w sensie dosłownym...) swoich Jam'Hadar, zdradzał wywiadowi Floty tajemnice Dominium a potem zginął przypadkiem postrzelony przez Ferengi. Pewnie nawet miał swój urok, ale ja bym się z nim raczej nie radził zaprzyjaźniac 😉

    Wątpię by Borg powrócił. Tamten Star Trek - epoka TNG minęła i zapewne już nie wróci. Jak widać było po Entku, kręcenie serialu w takim samym schemacie już nie zadowala ani producentów, ani widowni - ta stawała się coraz bardziej hermetyczna. Remake TOSa - to jest przyszłość Treka według mnie.

    Witamy na forum Astral!

    Schemat ma się nijak do epoki. Jak już, to właśnie remake byłby skazany na podobny schemat. A serial normalny miałby na starcie większe możliwości. Nawiasem mówiąc, to ENT upadł nie przez żaden schemat (choćby dlatego, że te zmieniał dość często), ale przez marne scenariusze do poszczególnych odcinków.

    Lo'Rel
    Participant
    #65159

    ale przez marne scenariusze do poszczególnych odcinków.

    To też prawda, a ja i tak twierdzę, że trzeci i czwarty sezon były dobre, zabrakło dobrej woli i odwagi by to kontynuować. Ale dziś potrzeba właśnie czegoś więcej niż eksploracji jak przy dwóch pierwszych sezonach Entka.

    Astral
    Participant
    #65161

    Ahh....mi się tam podobał ENT'ek 3 sezon najbardziej. A w 4 sezonie to ostatni odcinek mi się nie podobał beznadziejnie to zrobili. Jeszcze to ,że zginął Tucker to już kompletnie jak dla mnie zwalili chyba moja ulubiona postać z tego serialu.A właśnie pamiętam tego Jam'Hadara e tam fajny się wydawał ja bym się chętnie z nim zaprzyjaźnił ;] W końcu dobrze jest mieć znajomych w każdym kwadrancie ;]. A swoją drogą Ferengi nawet fajni są np: Quark i jego Brat.O i dzięki za powitanie Lo'Rel.

    zdarom
    Participant
    #65261

    A właśnie pamiętam tego Jam'Hadara e tam fajny się wydawał ja bym się chętnie z nim zaprzyjaźnił.

    To nie był Jam'Hadar tylko ich szef Vorta.

    Astral
    Participant
    #65330

    A mi się chyba pomyliło z innym Jam'Hadarem. Michodziło o tego Jam'Hadara co Bashir i O'Brien rozbilisię na planecie czy jakoś tak i ten Jam'Hadar chciał żeby Bashir zrobił jakiś lek czy coś żeby kumple tego Jam'Hadara nie musieli brać już tego no jak to się nazywało....no w każdym razie tego od czego Jam'Hadar byli uzależnieni. ;]

    zdarom
    Participant
    #65334

    Sami Jam'Hadar nazywali to "białym" czy jakoś tak. I on chybo nikogo nie zdradzał tak do końca, po prostu nie chciał aby jego ludzie brali jakieś prochy.

    Lo'Rel
    Participant
    #65353

    jak to się nazywało....no w każdym razie tego od czego Jam'Hadar byli uzależnieni.

    Ketracel biały. Tamten Jam'Hadar po prostu poczuł się niezależny i chciał by reszta jego oddziału taka była, co w prostej linii mogło prowadzić do niesubordynacji czy braku lojalności wobec Założycieli.

    Infango
    Participant
    #65374

    dala mnie oczywiście borg tylko i wyłącznie borg, jak pierwszy raz zobaczyłem tą rasę to ... zwłaszcza ta drona która rozwinęła się na pokładzie Voyagera z połączenia nanobotów od 7of9 i choloprojekotra doktora gdyby rozwinęli to w nowej serii. ps.: a czy było coś więcej o tej części kolektywu borg która odłączyła się w odcinki unimatrix zero ?

    Barusz
    Participant
    #65375

    Nie, nawet czasem w recenzjach Endgame pojawia się stwierdzenie, że to dziwne, że choć Borg gra tam dużą rolę, to nawet o tych dronach nie wspomniano.

    zdarom
    Participant
    #65376

    Unimatrix zero był ostatnią wzmianką o nich. A tak przy okazji to powinno być więcej członów podobnych do 7of9 😎

    Astral
    Participant
    #65383

    No takich członów jak 7of9 powinno być więcej ale żeby miały pozdejmowane te wszystkie Borgowe urządzenia bo to im uroku nie dodaje. A swoją drogą jak sobie właśnie przypomnimy o wcześniej tu wspomnianym członie (tak jakby dziecku 7of9 i Doktora) to ,aż chciałoby się mieć ten przenośny transporter co on. :] Ale i tak chyba wole jednak Dominium znaczy Jam'Hadar bo Vorta i Zmiennych to już nie za bardzo. Ale Odo lubię a najbardziej to odcinki z nim i z Quorkiem (chyba dobrze napisałem)

    Lo'Rel
    Participant
    #65394

    W Unimatrix Zero chodziło o to, żeby pokazać, że nawet kolektyw nie jest taki doskonały i że jednak jest ktoś od środka kto chce z nim walczyć. To takie odniesienie np. do terroryzmu - postrzegamy daną grupę jako złą, ale okazuje się, że wewnątrz są też i tacy którym się to nie podoba. Dalsze losy to sprawa drugorzędna i otwarta.

    zdarom
    Participant
    #65432

    Panie Astral Ja bym ręce uciął temu co by te Borgowe zabawki usuną i nie Quorka tylko Quarka.

    Lo'Rel
    Participant
    #65449

    Jak już poprawiamy Zdarom - usunął, nie usuną - tak gwoli jasności tylko 🙂 Borgowe elementy dawały Seven wyłącznie seksapilu, ale może mam wypaczony umysł :>

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 78 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram