Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki American history X

American history X

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • Bartas
    Participant
    #5384

    Widział ktoś ten film? A jeśli tak to jakie zrobił na nim wrażenie? Bo na mnie piorunujące. Film dosłownie wbija w fotel swoją fabułą i przesłaniem. W skrócie opowiada o neonaziście który trafia do więzienia a potem gdy go opuszcza radykalnie zmienia poglądy. Równolegle widzimy co się dzieję z jego młodszym brate zafascynowanym ideologią nazizmu. Nie wiem jak was ale mnie totalnie zaskoczyła końcówka(siedziałem chyba 5 minut na napisach). Gorąco polecam ❗

    Barusz
    Participant
    #86174

    Nie wspomniałeś o trekowej obsadzie ;>

    Bartas
    Participant
    #86176

    🙄 ach to roztargnienie. Zagrała tam Jennifer Lien znana u nas lepiej jako Kes ze statku kosmicznego Voyager no i niejaki Avery Brooks czyli krótko mówiąc Sisko. Mam nadzieję, że już o nikim nie zapomniałem.

    Cross
    Keymaster
    #86185

    Filmów w takiej konwencji jest o wiele więcej (równie dobrych), ale gdzie tu fantastyka?

    Bartas
    Participant
    #86225

    Hmm...dział jest "Filmy". Myślałem, że nie tylko s-f. Ale skoro się pomyliłem to proszę o usunięcie tematu.

    Barusz
    Participant
    #86226

    Niby subdział Filmy jest w dziale Fantastyka, ale chyba jednak można pisac o wszystkich 😉

    Cross
    Keymaster
    #86227

    Niby subdział Filmy jest w dziale Fantastyka, ale chyba jednak można pisac o wszystkich 😉

    Dlatego spytałem, może po prostu zmienić tytuł tego tematu na "filmy wszelakie" czy coś w tym guście i zrobić zbiorczy o kinie nie-SF?

    Piotr
    Keymaster
    #86237

    A czy dział nie ma przypadkiem opisu:Inne sci-fi...i pozostałe gatunki?;)

    Cross
    Keymaster
    #86240

    Ale jest w dziale "Fantastyka", to jaka jest dyrektywa na tę okazję? 😛

    Piotr
    Keymaster
    #86286

    Działy 'Inne sci-fi' i 'Filmy' stanowią wyjątki. Z taką myślą były tworzone.

    Cross
    Keymaster
    #86513

    W tych klimatach to polecam Russia 88, paradokumentalny film naszych sąsiadów o ich własnych neonazistach.

    Szlomson
    Participant
    #94146

    Odgrzeję trochę temat, mam nadzieje że nie popełnię żadnego faux pax ;)Z podobnych filmów do American History X, przynajmniej zbliżonych tematyką polecam Romper Stomper, traktuje o neonazistach w Australii, którzy walczą z "plagą" chińczyków. Produkcja jest bardziej Amerykańska, aczkolwiek problematyka i fabuła przedstawiona na dobrym poziomie, po za tym jak ktoś lubi punk rocka to tez znajdzie coś dla siebie 🙂 Główną role gra Russell Crowe i według mnie jest bardziej przekonywującym nazistą niż Edward Norton 😉

    Cross
    Keymaster
    #94151

    Wydaje mi się, że w tej tematyce Romper Stomper to klasyk i większość go widziała 🙂 Bardzo dobrym filmem są duńsko-niemieckie "Jabłka Adama" o neofaszyście trafiającym do ośrodka resocjalizacyjnego prowadzonego przez zdziwaczałego pastora, opiekującego się niezwykłą zbieraniną osobowości.Ps. A punkrocka słucham od dobrych kilkunastu lat 🙂

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram