Forum Trek.pl Newsy Fantastyka 100 Największych filmów Sci-Fi

100 Największych filmów Sci-Fi

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • Author
    Participant

Tyle, że to nie tylko moje zdanie, a opinia która wiele razy już była powtarzana, przez znawców gatunku. I ja się w pełni z tym zgadzam. Obcy nie jest personą, ale Ripley nie tłucze się z własnymi myślami, lecz z bestia, a ta jako taka posiada ludzkie cechy (fizyczne), zatem jest personifikacją. To umowna walka z tym co siedzi w nas, z tym, czego boimy się w życiu. Zupełnie jak z szatanem, ten też jest personifikacją, uosobieniem zła.

Dzikowy
    Participant

Obcy jest śmiertelnym zagrożeniem ukrytym w samym człowieku (larwa), wygląda jak szkielet, jak owad, ukrywa się w ciemności i "widzi" w ciemności, jest bezszelestny. W końcu pozostawia Ripley osamotnioną. To uosobienie wyjątkowo licznych pierwotnych lęków w jednym ciele.

Barusz
    Participant

No właśnie do tego by mnie ktoś musiał przekonać. Że ten robak jest uosobieniem lęków itd., a ta z 10000 innych filmów (choćby Predator) nie.

Lo'Rel
    Participant

Predator??? Predator jest co najwyżej filmem zabawnym...

zdarom
    Participant

A obcy nie? W zasadzie różnią się tylko wyglądem. I ten i ten zabija bez mrugnięcia okiem, nic poza zabijaniem się nie liczy i dopadną każdego i wszędzie.

Lo'Rel
    Participant

Poziom psychologicznej zależności różni się znacząco na korzyść Obcego. Alen posiada o wiele lepszą oprawę dramatyczną.

Eviva
    Participant

Poziom psychologicznej zależności różni się znacząco na korzyść Obcego. Alen posiada o wiele lepszą oprawę dramatyczną.

I o wiele seksowniejszą główną bohaterkę.

Lo'Rel
    Participant

Bez dwóch zdań, uwielbiam Sigourney Weaver. Fakt, następne Alieny były słabsze, choć trójka podciągnęła poziom po dwójce. Za to czwórka wydaje się być lepsza od poprzedników, za wyjątkiem jedynki. W każdym razie do ostatniej części mam sentyment i po prostu lubię ten film.

Q__
    Participant

Dave Cullen o wspomnianym na w/w liście filmie "Gattaca" (z tym, że uprzedzam, iż facet jest - cóż - antyszczepionkowcem - i to miejscami, a raczej w jednym miejscu, wyłazi):
    https://www.youtube.com/watch?v=EjY0FcM0ccg

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram