Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 381 total)
 • Author
  Posts
 • Thengel
  Participant
  #28421

  A skad Romulanie znaliby angielski? Nigdy przeciez go nie slyszeli wiec nawet translator by nie pomogl.

  Thengel
  Participant
  #28309

  Ja myślałem o anarchizmie prezentowanym np. prze Black Block. Czyli zniszczenia wyzysku przez zniszczenie środków produkcji. Federacje niewątpliwie sprowadziłą te środki do nieistotnej roli (tzn. replikator to też środek produkcji, tyle że nie wymagający właściwie robotników) zrobiła to inaczej niż taki Black Block. Oczywiście nie ma co mówić o anarchizmie w Federacji. Wykazywałem tylko że nie jest to komunizm (który nawiasem mówiąc też zakłada brak istnienia państwa). Co do korporacjonizmu to na pewno się z tym nie zgodzę. Korporacjonizm zakłada istnienie klasy wyzyskującej i wyzyskiwanej w UFP tego nie mamy. Przepraszam za trochę marksistowsko-bełkotliwy język.

  Thengel
  Participant
  #28168

  Zapomniałem już o tym temacie, a tu jak na młodego marksistę przystało powinienem coś napisać. Komunizm to społeczeństwo w którym nie występują antagonizmy klasowe z prostego powodu iż tych klas nie ma. Jednakże ważna jest również droga prowadząca do tego celu. By osiągnąć komunizm potrzebny jest socjalizm w którym wszyscy stają się posiadaczami środków produkcji (osiągnięty przez rewolucję lub demokratyczne zmiany). Zaś w Treku wydaje mi się, że wystąpiło przejście od społeczeństwa post-kapitalistycznego w społeczeństwo idealne przez wynalazek replikatora, czyli wyeliminowanie środków produkcji, a nie uspołecznienie ich. Tak więc wydaje mi się, że UFP jest bliżej do anarchizmu niż komunizmu.

  Thengel
  Participant
  #26269

  Trochę bez sensu jest życzenie kobietom w ten dzień wszystkiego najlepszego skoro święto to powstało by uczcić krwawo stłumiony strajk kobiecy w Sankt Petersburgu.

  Thengel
  Participant
  #24641

  Jak offtop to offtop na maksa ;)?Art. 20.Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.?Owszem ten artykuł powinien zostać zmieniony na mniej więcej taki: gospodarka państwa, oparta na własności społecznej oraz solidarności stanowi podstawę ustroju RP.W pozostałych artykułach Tecza wyjaśnił iż to tak na prawdę nie są buble poza dublowaniem uprawnień (wg. mnie to urząd prezydenta powinien zostać zlikwidowany). A w konstytucji powininna zostać zmieniona preambuła (odwołanie do Boga) choć oczywiście to zmiana kosmetyczna...Koniec offtopa.Senat- absolutnie musi zostać.Okręgi jednomandatowa- zdecydowanie tak.Immunitety- przeciw. Umożliwi to pozbywanie się niewygodnych posłów.Zmniejszenie liczby posłów- nie widzę powodu. Finansowy? Państwo na tym znowu tak wiele chyba nie zyska.

  Thengel
  Participant
  #23878

  Gdyby nie sumienie i moralność, gdyby nie istota człowieka, nie istniałoby coś takiego jak wegetarianizm, bo to po prostu nie naturalne.

  Nie. Można żyć jako wegetarianin i rozwijać się tak jak mięsożerca, więc to jest naturalne.

  Tak swoja droga Thengel, jakos wegetarianie nie maja nic przeciwko jedzeniu nowoczesnych roslinek, szpikowanych chemia etc w celu szybszego rosniecia, czerwienienia sie (zielenienia, zolcenia etc) etc.

  Mylisz się 🙂 Jeżeli utożsamiamy wegetarianizm z ekologią (a najczęściej tak jest) to zieloni zdecydowanie przeciwstawiają się modyfikacjom genetycznym i używaniu nawozów sztucznych.

  Zreszta ci cali frutanie czy jak im tam tez ciekawa trzodka. Nie zrywaja nic, zeby nie szkodzic roslinkom. No ale zgnilych owocow raczej nie jedza, wiec te ktore zbieraja, to owoce ktore maja posluzyc roslince do rozmnozenia sie. Czyli co - aborcja na roslinkach. To ciekawy przypadek nieprawdaz.

  Raczej nie 🙂 Owoce są przystosowane do jedzenia ich przez zwierzęta i dlatego mają nasionka które się nie rozkładają w żołądku.

  Thengel
  Participant
  #23869

  Masz rację Zar. Ludzie są wszystkożerni i argumenty biologiczne są idiotyczne. Ale powtarzam że człowiek nie jest tylko zwierzęciem i posiada sumienie, superego czy jakkolwiek to nazwać, a moja moralność nie pozwala na zjadanie zwierząt.

  Jako dziecko bylem zdecydowanym wegetarianinem - zylem na roslinkach i produktach mlecznych (wiem ze od zwierzat, ale nie mieso) i bylem slabiutki i chorowity. Teraz jem 90% miesa plus roslinki i owoce dla witamin, blonknika i reszty mnie lub bardziej potrzebych rzeczy ktorych w miesie nie ma albo jest w minimalnych ilosciach. I jakos nie choruje, mam piekna cere , nie lamia mi sie kosci, nie lysieje etc.

  To pokazuje twój przykład. Ja nie jem mięsa od 7 roku życia (jaja i mleko w b. malej ilości, za to jem dużo serów) i uważam się za okaz zdrowia 🙂

  Thengel
  Participant
  #23854

  To dziwne, bo większość teorii ewolucji przyjmuje, że rozwój mózgu człowieka, był możliwy tylko dzięki zmiany diety na bogatą w białka zwierzęce (czyli w uproszczeniu, gdybyśmy nie jedli zwierzątek, to dalej byśmy skakali po drzewach). To dzięki jedzeniu mięsa, człowiek jest najbardziej rozwiniętym gatunkiem na ziemi. Może nie wszystkim potrzebny dobrze rozwinięty mózg, ale ja wolę go mieć. Zasada: dopóki działa nie naprawiać jest tutaj aktualna.

  Owszem.. I to napisałem. Człowiek był mięsożercą. Teraz już nie jest.

  długiii cytat z pana dr. Kwaśniewskiego

  No cóż czyżby była to.. bzdura? Rzeczywiście można podawać przykłady roślin niezaopatrzonych bogato w wartości odżywcze. Dieta wegetariańska jest zróżnicowana.

  Teraz pora na moje argumenty:

  1. Zęby mięsożerców charakteryzują się tym, że siekacze są słabo rozwinięte podczas gdy trzonowce są ostre i długie. Zaś u człowieka (jak u orangutana) siekacze są dobrze rozwinięte, a trzonowce płaskie, przystosowane do rozgniatania i rozcierania pokarmu.

  2. Ślina mięsożerców ma skład potrzebny do trawienia biłka zwierzęcego: nie zawiera ptialiny przeznaczonej do trawienia skrobi. Natomiast ślina roślinożerców jest alkaliczna, przystosowana do trawienia skrobi i cukrów złożonych. Taka jest również ludzka ślina.

  3. Żołądek mięsożercy ma kształt okrągłego woreczka i wydziela 10 razy więcej kwasu solnego niż żołądek roślinożerców. Żałądki roślinożerców mają również bardziej podłużny żoładek od miesożerców (jak człowiek).

  4. Jelito mięsożercy jest 3 razy dłuższe niż jego tułów, natomiast jelito roślinożercy jest dłuższe od tułowia 12 razy. (jak u człowieka)

  5. Wątroba roślinożerców, podobnie jak u człowieka, jest zdolna usuwać jedynie małe ilości kwasu moczowego.

  6. Język mięsożerców jest szorstki a roślinożerców gładki.

  EDIT:

  Chciałem jeszcze zaznaczyć, że człowiek nie jest zwierzęciem. I nie instykt ale rozum i uczucia nim kierują.

  Thengel
  Participant
  #23838

  A wlasnie mi sie przypomnialo. Jakis czas temu naukowcy udowodnili ze roslinki sa w stanie 'czuc' w sposob podobny co zwierzete. Jakos nie widze nawiedzonych obronscow pszenicy. I kielków

  Z lekcji biologii nie przypominam sobie roślin z mózgiem 🙂

  Wiesz Zar, na zachodzie juz grasuje banda jakichśtam (nazwy nie pamietam), która uznaje jedzenie tylko tych owoców co same pospadały z drzewa a cała reszta to be, fe i w ogóle.

  To frutarianie. I nie tylko na tym Zachodzie żyją takie bandy ale i w Polsce. Uważaj jak wychodzisz z domu Coen bo jeszcze Cię taki bandyta napadnie i co będzie?

  zlowiek jest zwierzeciem wszystkozernym, zawsze byl takim i twierdzeie ze kiedys malpy jadly tylko banany to glupota. Pewnie, niektore jedza tylko kielki i banany , ale nie czlowiekowate - te nie maja nic przeciwko zakaszeniu czyms krwistym.

  Człowiek BYŁ wszystkożerny, teraz nie jesteśmy przygotowani do jedzenia mięsa (vide-> wyrostek robaczkowy).

  Thengel
  Participant
  #23830

  Ja jem jakby to powiedzieć tylko kiełki i nic mi się nie dzieje jakoś. Mordowanie to nie jest natura ludzka. Co do humanitaryzmu. Karpie sprzedawane w sklepach są przetrzymywane w strasznych warunkach. Umierają z braku tlenu."Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie jadam przyjaciół" J. B. Shaw.

  Thengel
  Participant
  #23017

  Ja najbardziej nienawidzę Kościoła za to że był prokapitalistyczny 🙂 Ale nie o tym mowa. Nie zgodzę się z Zarathosem że wizerunek kleru w Polsce jest zły. Jeżeli poczyta się komentarze na Onecie to może się tak wydawać, ale wątpię by wizerunek był taki również na wsi. A problem niedługo przestanie istnieć. Jeżeli Kościół wykaraskał się ze Świętej Inkwizycji, wypraw krzyżowych, "przymusowego nawracania" to akurat taka sprawa to pikuś 😉

  Thengel
  Participant
  #22971

  Hehe... A propos wykonań hymnu to u mnie w szkółce w tym roku odśpiewywano hymn przy dźwiękach gitatary a la Jimi Hendrix na Woodstock. Sorry za off topic ale się ładnie wpasowało 😉

  Thengel
  Participant
  #22691

  Ja im nie bronię, jeżeli są na tyle ograniczeni, że zabijają swoich. Tylko czy to nie doprowadzi do powstania kolejnej dyktatury ? Jak znikną ci ?dobrzy? w Iraku, terroryści ustanowią tam ?nowe? państwo. Niebezpieczna perspektywa, chaos, chaosem pogania.

  Jeżeli chcą dyktatury to będą ją mieli. Jeżeli nie to sami ustanowią sobie demokrację bez subtelnej pomocy Amerykanów. Mamy strzec naszej wspaniałęj demokracji tam gdzie jej nie chcą? To lekko nonsensowne.

  Tylko że tam, preferują bardziej wojnę od stabilizacji.

  A gdyby na teren Polski wkroczyły czyjeś wojska i zaczęły narzucać swój światopogląd (np. muzułmański) to stabilizowałbyś się czy walczył?

  Thengel
  Participant
  #22689

  Heh.. Wszyscy się oburzyli... A popieranie faszystów w Ameryce Płd.? Mordowanie ludzi w imię jego wyimaginowanej krucjaty mającej ulepszyć świat? Czy to że wysyłał broń Pinochetowi, nikaraguańskim zbrodniarzom itd. nie wystarcza? Nie trzeba mordować własnymi rękami. Można mordować innymi rękami, ale i tak pozostaje się zbrodniarzem. A co do tego czy był najlepszym prezydentem USA... Być może. Jeżeli nie mówimy o tym czy był moralny lecz czy był skuteczny.PSJest pozytywny aspekt panowania Busha. Kiedy Bush wykończy Amerykę to w następnych wyborach radykalni Demokraci dojdą do własdzy. Tylko aby świat doczekał następnych wyborów (no może trochę przegiąłem ale Bushowi mogą się pomylić guziczki 🙂 )

  Thengel
  Participant
  #22677

  A tak btw. Jak oceniacie prezydenture Reagana?

  Reagan to zbrodniarz. Tyle mojego komentarza do jego panowania.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 381 total)
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram