Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 464 total)
 • Author
  Posts
 • Pah Wraith
  Participant
  #240867

  Bardzo polecam zobaczyć Ikarię.

  Pah Wraith
  Participant
  #240854

  Q__ said

  Ale nie natychmiastowej ewakuacji załogi.

  Jak to szło? Spekulacja. Enterprise jest duży i na pewno trzeba było wiele pokładów ewakuować.

  Równie dobrze mógł przybyć przed chwilą (z DS9 na Ziemię też jest kawałek).

  Jeszcze raz - podaj jeden logiczny powód dla którego okręt zaprojektowany do walki z Borg miałby być utrzymywany z dala od walki z Borg.

  Poza tym pamiętajmy, że salwy Ent-D zostawiały jednak spore dziury w kosteczce 😉 (owszem, była w stanie dokonywać szybkich samonapraw, ale fakt pozostaje faktem).

  Po pierwszych salwach już się skończyło dobre i Ent przestał zadawać jakiekolwiek straty. To kwestia adaptacji. Pamiętaj, ze Defiant ma na wyposażeniu torpedy kwantowe, przy których fotonówki to mokre kapiszony.

  Nie widzieliśmy by salwy Defianta robiły podobne spustoszenia.

  Bo, jak sam zauważyłeś piętro wyżej, wtedy gdy widzimy Defianta na jego mostku słyszymy meldunek "Main power is off-line. We've lost shields and our weapons have gone.". Nie spodziewałbym się dużych strat zadawanych przez statek, którego weapons are gone.

  ps. Jak za dawnych lat, co?

  Nie, bo już większości detali nie pamiętam - skleroza 😀

  Pah Wraith
  Participant
  #240843

  Q__

  Chodziło mi o to

  Wiem...

  Ent-D pod Wolf 359 jakoś dał radę Sześcianowi.

  To ciekawe co piszesz, bo ja jakbym pamiętał, że Ent-D pod Wolf 359 nie było z powodu wypalenia deflektora. Z kolei Ent-D po starciu z sześcianem na orbicie Ziemi (BoBW) wymagał długotrwałych napraw. Tymczasem flota broniąca sektora 001 (FC) toczyła z Borg długą walkę (Enterprise zdążył w tym czasie wrócić z obrzeży Strefy Neutralnej na Ziemię) a Defiant jako OKRĘT ZAPROJEKTOWANY DO WALKI Z BORG musiał być rdzeniem flotylli wystawionej przeciw kosteczce, co oznaczałoby że mierzył się z nią, ze wsparciem pozostałych okrętów, przez dłuższy czas - stąd uszkodzenia.

  Pah Wraith
  Participant
  #240839

  Q__

  kontra jednostka, która nie potrafiła poradzić sobie z Pakledami, co mówi samo za siebie

  Mówisz o Enterprise D? 🙂

  Pah Wraith
  Participant
  #240827

  Q__ said

  Zasadniczo hurtowego postowania nauczyłem się od Ciebie, żeby było zabawniej

  No, ale bardzo szybko mnie przebiles w hurtowni postów 😉

  Wspomogę linkami, jestem z tym na bieżąc

  No i tak jak pisałem, a widać to pod drugim linkiem, DISCO sezon 1 jest na szarym końcu, bo to już jest odgrzewany kotlet i to od początku nie najstrawniejszy. Pozostałe pozycje to głównie premiery nowych sezonów NCIS'ów i innych, klasycznych formalnie seriali telewizyjnych. Target sci-fi nie ma wśród tej listy czego tu szukać, to i oglądalność ST słaba. Pokażcie dane z AA lub choćby Netflixa to porozmawiamy, czy te nowe seriale są sukcesem (mam na myśli biznesowo, bo jak dla mnie to zdecydowanie do czołówki Treka to im sporo brakuje).

  • This reply was modified 3 years ago by Pah Wraith. Reason: Poprawka po autokorekcie
  Pah Wraith
  Participant
  #240820

  Q__ said

  Podobnie jak cytowałem i linkowałem setki różnych innych rzeczy.

  Oj tak, setki - zgadza się. Pamiętam jak z przerażeniem patrzyłem jak zasypujesz forum postami 😀

  Pah Wraith
  Participant
  #240819

  Picard (ups) 1701EarlGrey said

  odcinki Discovery wypuszczone wreszcie do amerykańskiej telewizji nie cieszyły się dużą popularnością

  Źródło proszę? Poza tym zauważmy, że sezon 1 Discovery trafił do telewizji po 3 latach od premiery jego pilota na AA. Nikt chyba nie spodziewał się jakiegoś szału z oglądalnością. Ale chętnie spojrzę na liczby. Tak więc nie krępuj się z linkiem.

  Nie chce być zrzędą ale tak jak prorokowałem 10 lat temu; takie ciągłe rozbijanie fandomu i uganianie się za nowym widzę zwyczajnie musiało się tak skończyć. Z jednej strony wielu starych fanów - w tym ja - całkowicie straciło zainteresowanie franczyzą , z drugiej strony nowych fanów nie przybyło tak wielu by uczynić Treka na powrót popularną serią SF.

  Nie rozumiem. Na fali popularności (mocno średniego zresztą) sezonu pierwszego Discovery zaczęły pączkować jak oszalałe inne seriale, z czego pierwsze sezony dwóch już mieliśmy okazję oglądać, pierwsze sezony dwóch następnych są właśnie w produkcji i trwają prace koncepcyjne nad kolejnymi serialami. Nie wspominając o kolejnych sezonach DISCO, PIC i LD, które również znajdują się w różnym stopniu zaawansowania. To co, oni to robią charytatywnie, według Ciebie?

  Pah Wraith
  Participant
  #240805

  @Madame Picard

  Nie mam kont w mediach społecznościowych i stan ten zwykle sobie chwalę, ciesząc się również, że mogę sobie na to pozwolić.

  Ja mam na Buniu, ale od początku listopada ub. roku przestałem z niego korzystać, poza dosłownie kilkoma sytuacjami, w których wiedziałem, że tylko tam znajdę pewne informacje. Ale to na palcach jednej ręki można policzyć.

  Ale cała aktywność fandomowa odpłynęła właśnie tam, nikt normalny już nie używa forów na zwykłych stronach

  W takim razie - to my, nienormalni 😀 Stare baby i dziady.

  A jako że wzięło mnie na wspominki, to zajrzałem na swoją skrzynkę i dokopałem się do maila od Ciebie, w którym zaproponowałaś ideę Treksfery, ramowy program i list do Dyrektora Instytutu Socjologii z prośbą o użyczenie sal 🙂

  Q__
  A pamiętasz jak nam zawlokłeś na forum Przewodasa i co z tego wynikło? 🙂

  • This reply was modified 3 years ago by Pah Wraith.
  Pah Wraith
  Participant
  #240782

  Takie Dziady trochę z tymi duchami nad trupem... Pozdrawiam Cię serdecznie, pani doktor.

  Fajnie, że wczoraj odbyła się impreza o której nie widziałem XD

  Super też, że się mylę, w takim razie. Po aktywności na startrek.pl i tutejszym forum, ani po wpisach na stronie treksfery nie widać tej aktywności i tłumów. Być może świadczy to raczej o śmierci tych mediów (tradycyjnych stron internetowych), a nie o słabości fandomu.

  Pah Wraith
  Participant
  #240773

  Składam wszystkim obecnym kondolencje z powodu zejścia śmiertelnego forum.

  Swoją drogą to ciekawe, że w okresie, który można przyrównać do brązowej ery Treka w formacie "telewizyjnym" (brązowej przynajmniej jeśli chodzi o podaż, bo co do jakości można się spierać - choć pewnie kolor brązowy może tu niektórym akurat pasować), polski fandom poszedł najwyraźniej w rozsypkę. Przyznam, że nie śledziłem na bieżąco losów stowarzyszenia Treksfera, ale obecnie dostępna strona internetowa oraz podstrony facebookowe zdradzają osłabienie inicjatywy od 2018 roku. Trek.pl życiem nie tętni, a Phoenix oddał ducha bez walki. Choć, jak odnoszę wrażenie, Treksfera w szczytowym okresie przyciągała kilkanaście osób (co wydaje mi się wynikiem oszałamiającym nad Wisłą), to gdzieś ten entuzjazm chyba zanikł. Cytując klasyka - "jak do tego doszło - nie wiem".

  Być może tak po prostu jest i kropka. A może fani Star Treka wolą być niszowi i w okresach, gdy ten jest powszechnie dostępny i w jakimś tam stopniu nawet rozpoznawalny jako coś więcej niż "ten tasiemiec z gościem z doktorem Spockiem i tym łysym kapitanem", tracą mobilizację?

  Ale może się mylę? Jest jakiś prężny aktyw gdzieś w internetach?

  Pah Wraith
  Participant
  Pah Wraith
  Participant
  #114021

  STAR TREK: NEXT GENERATION - SEZON 2 BLU RAY FOLIA

  http://allegro.pl/star-trek-next-generatio...3516397984.html

  Aukcja kończy się 11 września, 09:52:34 wiec jest jeszcze trochę czasu do zastanowienia się nad zakupem! Płyty mam w domu, więc wysyłka możliwa tuż po otrzymaniu przeze mnie przelewu.

  Polecam bloopery z tego sezonu:

  https://www.youtube.com/watch?v=4NOM-kLfDR8

  i całą serię filmów z TrekCore porównujących stare i wydanie HD:

  https://www.youtube.com/results?search_quer...son2+comparison

  Pah Wraith
  Participant
  #113916

  Zachęcam do zakupu/licytacji drugiego sezonu TNG-R Blu Ray na mojej aukcji na Allegro. Cena jest bardzo konkurencyjna - właściwie można te płyty mieć za cenę tego samego sezonu na DVD (wystarczy sprawdzić).

  http://allegro.pl/show_item.php?item=3516397984

  Pah Wraith
  Participant
  Pah Wraith
  Participant
  #100178

  Zapraszam na aukcję. Do sprzedania "Star Trek Titan: Taking Wing" w fajnym stanie i niezłej cenie.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 464 total)
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram