Forum Fantastyka Fantasy i horror Stranger Things

Stranger Things

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Q__
  Participant
  #241563

  Serial b. popularny (ma większą widownię, niż Trek w swoich najlepszych latach), łączący horror, ejtisową nostalgię i SF w spielbergowskim (baśniowym) stylu. Dotąd nie miał u nas swojego tematu.

  Zacznę nietypowo, od recenzji powiązanych komiksów:
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=30577
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=30768

  By przejść do ujawnionej - czas jakiś temu - w roli zwiastuna 4 sezonu - sceny:

  ps. A tu - dość rachityczny - topic o Stranger Things z Phoenixa:
  http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=4326

  Q__
  Participant
  #242189

  Jeszcze jeden zwiastunik:

  Cross
  Keymaster
  #242191

  Pierwszy bardzo, dwa następne coraz gorzej niestety.

  Q__
  Participant
  #242192

  Sezony? Cóż... Na początku mogli jechać na klimacie i nostalgii (i to jak pojechali 🙂 ), z czasem przydałby się jakiś sensowny plan (i to plan na miarę rozbudzonych sprawnością narracyjną oczekiwań - sami sobie wysoko poprzeczkę zawiesili*).

  * Choć, po prawdzie, klasyki, do których nawiązywali, to były proste, nie zawsze logiczne, historie w sumie, tylko mistrzowsko opowiedziane (bo jaką złożoność mają "E.T.", "To!" czy "Firestarter"?), tyle, że szybko zmierzały do puenty, nie były rozciągane na sezony.

  Pleiades
  Participant
  #242474

  A ja nie narzekam 🙂 Przepięknie przedstawiony świat lat 80' i to głównie na nostalgii cały serial się opiera. Postacie są świetne, zwłaszcza Eleven, chociaż też duże wrażenie na mnie sprawił Billy i jego poświęcenie. Potwory takie, jakie powinny być, wielkie, straszne, takie co straszyły w "The Thing" i Alienie. Te młode dzieciaki stanowią gwóźdź programu i uwielbiam je 🙂 Świat "upside down" jest złowieszczy i pełen niebezpieczeństw, taki jaki powinien być. Ogólnie dla mnie serial 9/10

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram