Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Start serwisu Trek.pl

Start serwisu Trek.pl

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #3508

    Ponad cztery lata po zdarzeniu, które pamiętają jedynie najstarsi użytkownicy forum, a które zakończyło istnienie oryginalnego portalu Trek.pl, uruchamiamy jego nową wersję. Zaczynamy skromnie od serwisu newsowego, ale na tym nie poprzestaniemy. Mamy zamiar rozwijać stronę i rozbudowywać ją o nowe działy. Jednak potrzebujemy do tego Waszej pomocy - tej bardziej biernej, dzieki której dowiemy się, co myślicie o naszej pracy i czego byście chcieli, ale także czynnej, bo jak doskonale wiecie, newsy, nowe działy i materiały do nich nie powstają same. A więc zachęcamy Was do udzielania się.

    Mamy nadzieję, że nasz serwis będzie dla Was przydatnym źródłem informacji. Zapraszamy na http://www.trek.pl.

    Załoga Trek.pl

    30 października 2007, wtorek

    Zarathos
    Participant
    #54679

    Heh, fajnie zobaczyć "niemal" reklamę swojego PBEM'a pod postacią tej graficzki z boku. Przy okazji - zaytajcie, albo chociaż poinformujcie autorów obrazków, że ich używacie. Szczególnie tych ze scifi-meshes. Potrafią być niemili, jak złapią kogoś na wykorzystywaniu ich grafik bez pozwolenia. No, chyba, że to zrobiliście.I nie czepiam się, tylko odkądsam zacząłem robić różne rzeczy w 3d to zrobiłem się na pkt. własności intelektualnej dość wrażliwy :DA co do stronki to, jeżeli mam być szczery, spodziewałem się czegoś więcej. No, ale gratuluje otwarcia, chociaż mnie na niej raczej nie uświadczycie.

    Vashar
    Participant
    #54680

    Jak na poczatek to moze byc... szkoda, ze ten poczatek nie mial miejsca 3 lata temu, tak jak powinien ;PMilo zobaczyc tekst "o nas", ktory byl opracowywany jakies 2 lata temu, jeszcze z moim nazwiskiem wpisanym w "szeregi Sekty";> Nawet callcenter jest, gdzie mili moderatorzy odpowiedza na niebywale istotne pytania w zyciu mlodego trekkera :] W kazdym razie gratulacje. Sobie tez gratuluje, ze malo kasy postawilem w zakladach specjalnych ;>

    Piotr
    Keymaster
    #54682

    Zarathos, masz absolutna racje co do grafiki. Niestety ta do newsa byla wybierana dopiero dzis i w lekkim pospiechu, przez co zaniedbalismy te kwestie. Nasz blad, naprawiony bez zwloki. Dzieki za zwrocenie uwagi.

    Pah Wraith
    Participant
    #54685

    Posty przeniesione z tego tematu.

    No, cóż, nie pogratuluję, bo do stanu świetności jaką pamietam brakuje duuużo, ale niewątpliwie jest to krok w bardzo dobrym kierunku. Grafika strrony jest oszczędna i bardzo dobrze.

    Jedno małe ale - polskie znaki w tytule strony by się przydały 😉 No i kwestie prawne - czy tekst "Wszelkie prawa zastrzeżone" wystarczy? Czy aby nie trzeba wskazać na posiadacza praw do logo Gwiezdnej Floty i wizerunku Intrepida a ogólniej całego ST? Żeby Was nie przyskrzynili... ;>

    Domko
    Participant
    #54686

    Tak samo sądzę jak Pah Wraith - co zresztą napisałem już na forum startrek.pl. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie i serwis zostanie rozbudowany - ale to krok we właściwym kierunku.

    PorteX
    Participant
    #54687

    heh jak zobaczylem newsa na RSS to aż mi się wierzyć nie chciało :> Jak na początek może być chociaż po 4 latach pracy też spodziewałem się trochę wiecęj 😛 ale pod względem graficznym muszę przyznać że stronka podoba mi się :> Gratuluje otwarcia i czekam na więcej :>

    Zarathos
    Participant
    #54688

    Tak swoją drogą, to co ma być docelowo treścią strony? Bo newsy sci-fi mnie osobiście nie bawią, inne sci-fi może trochę, ale na razie też są tylko newsy.Więc? Pytam z ciekawości, bez żadnych podtekstów. Oh, może przenieść "wspieramy Pathfindera" z dołu strony na jakieś bardziej wyeksponowane miejsce? Sądzę, że Redakcja nie będzie miała nic przeciwko, a zrobienie z Patha "półoficjalnej" gazetki Trek.pl może przyspieszyłoby choć trochę cykl wydawniczy 😀

    Pah Wraith
    Participant
    #54689

    Pytanie czy polski internet potrzebuje kolejnego portalu newsowego z zakresu sci-fi jest otwarte. Walka o pierwsze miejsce będzie ciężka, ale faktem jest, że współpraca z Pathfinderem mogła by pomóc. W końcu np. sajfaj.net nie dysponuje takim medium jak gazetka internetowa. Byłby to zatem czynnik przyciągający uwagę potencjalnych zainteresowanych. Jeśli jednak rzeczywiście trek.pl miałby stać się portalem o sci-fi być może także Pathfinder powinien poszerzyć działy nietrekowe...

    Zarathos
    Participant
    #54690

    Z założenia Pathfinder ma się stawać coraz bardziej sci-fi, a coraz mniej sctricte Trekowy. Co z tego wyjdzie, to zobaczymy, ale najbliższe 2 numery jeszcze tak wielkiej zmiany nie zaprezentują.Co do portalu, to poczekajmy na wypowiedź Piotra i reszty macherów, ale mam szczerą nadzieję, że na newsach się nie skończy. Ba, że newsy będą stanowiły zdecydowaną mniejszość stronki.

    Zarathos
    Participant
    #54691

    Ok, jeszcze uwaga "techniczna" - zróbcie jaśniejszą czcionkę, ok. Bo ta ciemno-szara się diablo zlewa z tłem i całość jest średnio (czyt. słabo) czytelna.

    Krusty
    Participant
    #54692

    Jako stary wyjadacz, normalnie oczom nie wierzę, ale brakuje rss.

    Unicorn
    Participant
    #54693

    No prosze, prosze! W końcu! 😉 A mówię sobie tak wejdę zobaczę, co się u was dzieje... a tu mi wyskakuje nowy portal! Bardzo ładnie się prezentuje.. i gratulacje, że w końcu doszło to do skutku! Oby się rozwijało 😀

    Piotr
    Keymaster
    #54699

    Pathfinder wspolpracowal juz z Trek.pl, (z Sajfaj rowniez) ale o tym gdzie znajdzie sie link do gazetki lepiej bedzie zadecydowac, gdy wypuscimy nr 4 - jeszcze troszke trzeba zaczekac.Co do RSS - chwilowo bedzie tylko forumowy, potem serwis bedzie mial wlasny.W sprawie rozwoju Trek.pl - oryginalny serwis mial dostarczac informacji i pomagac organizowac spotkania. Kontynuowalismy to na forum, a teraz planujemy robic to w serwisie. Opowiadania tez sie w nim znajda, by byc latwiej dostepne niz w forumowym dziale. Niektorzy na pewno pamietaja trekowa encyklopedie - ona tez wroci, a jesli wystarczy rak do pracy, to nie tylko trekowa. Mamy tez plan wspomoc graczy RPG i prawdopodobnie niedlugo cos im zaproponujemy.

    Pah Wraith
    Participant
    #54700

    Pytanko: jak teraz będzie z newsami? Czy nowinki na stronie są czymś zupełnie niezależnym od tych z forum? I co dalej? Będą istnieć oba działy - jeden na stronie, drugi na forum?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram