Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 327 total)
  • Author
    Posts
  • Zeal
    Participant
    #15994

    - Fakt.Jakby się znaleźli nowi chętni...To czemu nie... Postaram się najlepiej, jak będzie można.

    Coen
    Participant
    #16107

    Z przykrością informuje iż bardzo długie nie pisanie w swoim pbf, mimo jego obecnosci i bez wyjaśnienia przez Reydena zostało uznane za zrezygnowanie z dalszej gry. Jego mijsce u mnie jako MG zajmie Kruge

    Zarathos
    Participant
    #16240

    jak ktos chce dolaczyc do pbem/pbf bo juz nie wiem co tu co, to co gdzie i do kogo pisac?

    Zeal
    Participant
    #16244

    Pewnie do mnie, bo o ile się orientuję, tylko u mnie jest wolne miejsce.

    Reyden
    Participant
    #16403

    Coen , a mozę by tak stworzyć wewnątrz GF Sekcję 31 ??Dało by sie jej inne okety , nową broń i inne zasady awansów ;Jako ekperta mozna by było zwerbowac Wolfa-Solsiusa

    Coen
    Participant
    #16404

    Można by o tym pomyśleć ale nie bardzo rozumie jakie inne okety? Niby jakie? Przeciez oni tez okretów federacji urzywają. I co rozumiesz przez inne zasady awansów?

    Zaś co do Worfa to nie jest on nawet zainteresowany zwykłym pbf więc...

    Coen
    Participant
    #16620

    Robiłem wczoraj zestawienie danych taktycznych okrętów w oparciu o system pbf i wyszedł na jaw dość poważny błąd.Po pierwsze broń promienista federacji jest dużo potężniejsza od klingońskiej (podług kanonu jest odwrotnie)po drugie moc torped na okrętach klingońskich jest ekstremalnie potężniejsza od mocy okrętów federacji (dla NV to 8600 względem 1000 galaxy)Pytanie brzmi czy zostawić to tak jak jest, czy też zmieniać obrażenia zadawane przez broń?

    Reyden
    Participant
    #16621

    To wyszło ju ż w czsie II bitwy , jak dla mnie to lepiej było by to wyrównać ; bo potem jak dojdzie do walki okrętu floty z okretem KSO to będą niezłe jaja

    Coen
    Participant
    #16623

    Sadze ze można by zmniejszyć moc torped o 1/4 i mniej więcej o tyle zwiększyć moc dezruptrów, może to by naprawiło błędy

    Reyden
    Participant
    #16624

    btw. jak obliczałes moc torped NV wzgledem galaxy ?Bo ja zrobiłem to tak :te 1000 dla galaxy = 2 x 300 000 DMG ( 2 fotonówki ) moc torped NV : 800 000 x 8 = 6 400 000 / 600 000 DMG Galaxy = 10 x 1000 , P.S. jak obliczyłes moc torpedy fotnowej u klingonów ?? federqcyjna MK III + 60 % z MK III ?? , bo mi to wychodzi 480 000 DMG

    Coen
    Participant
    #16625

    Hmmm.. inaczej to zrobiłem bo chyba dalej mam błędnie zapisany ze typ 3 seryjnej strzela torpedami typ 4 wiec wychodziło 800 000 dla GalaxyZaś NV ma 8x 860 000 (bo polarónówka ma 800 000 vs osłony i 60 000 dla kadłuba) co po podliczeniu i potem podzieleniu przez 800 daje 8600 A moc torpedy klingonsakiej ustaliłem biorąc najlepsza federacyjna i dodając jej 50 000, czy jakoś tak

    Reyden
    Participant
    #16630

    co do wyrównania mocy fazerów i dysruptorów mam pomysł :bierzemy diltowskie 50 000 DMG dla Galaxy i dzielimy przez liczbe pasów - co daje ok 4100 DMG na pas ; wiadomo że fazery moge strzelac przez 3-5 s ( 3 s strząłu dać dla banków fazerów , 5 s dla pasów fazerów ) - moc fazera typ X na Galxy wynosi wtedy 20 500 , dla pasa typu XII ( na porzykałdzie sovka ) wynosi ona 7000 DMG x 5 - 35 000 , podbnie można zrobic dla klingonów jest tylko jeden problem , różne okręty majace ta sama liczbe pasów/banków fazerów maja rozna moc wyjsciową - trzeba by ustalic na podstawie którego okrętu ustalamy moc danego pasa/banku fazerów

    Coen
    Participant
    #16631

    Rozwiazanie nie jest złe ale niktóre okrety klingonskie maja kilka rodzjaów dezruptorów na poikładzie, tak samo jak niektóre okrety federacjizwiększyłem moc dezruptorów i zmnijszyłem torped, ale niewiele to dało, dlatego sadze ze potrzeba by tez zmnijszyc moc fazerów federacji o około 20%

    Reyden
    Participant
    #16635

    Rozwiazanie nie jest złe ale niktóre okrety klingonskie maja kilka rodzjaów dezruptorów na poikładzie, tak samo jak niektóre okrety federacji

    zwiększyłem moc dezruptorów i zmnijszyłem torped, ale niewiele to dało, dlatego sadze ze potrzeba by tez zmnijszyc moc fazerów federacji o około 20%

    to i tak nic nie da , nadal edzie duża przewaga fazerów , dobrze by było disruptory wzmocnić o 20-25 %

    Sovek refit vs. normalny NV - NV ma tylko 30-40 % ( 750 000 DMG , a sovek refit ma po zmanie 512 000 DMG ) przewage w sile disruptorów , a powinien mieć conajmniej 2 x tyle wg. DITL ( Sovek refit ma 100 000 DMG , a NV 210 000 DMG ) czyli jest mocneijszy o 2,1 raza , zaś NV refit ma tylko 2,5-3 x wieksza moc niz galaxy

    Galxy refit ma po zmianie moc fazerów na 313 600 DMG a NV podstawowy

    750 000 co daje jakies 2,6-2,8 wieksza moc zamiassdt diltowskiego 3x

    Coen
    Participant
    #16638

    Coś mi sie zdaje ze czeba bedzie dezruptory kompletnie przepisać

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 327 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram