Legacy of Romulus

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 44 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #7287

    Dołączona grafika

    "Tajemnicze" odliczanie wreszcie dobiegło końca i poznaliśmy mniej więcej zawartość planowanej na maj aktualizacji Star Trek Online. Będzie to pierwsze duże rozszerzenie gry o podtytule Legacy of Romulus, które wprowadzi długo oczekiwaną grywalną frakcję Romulan, ale i nie tylko. Szczegóły w dalszej części newsa, a poniżej pierwszy teaser:

    [more]

    Dołączona grafika

    Gracze wreszcie będą mogli stanąć po stronie Romulan, którzy po zagładzie Romulusa starają się odbudować swoją cywilizację. Miłośnicy Warbirdów mogą spać spokojnie w oczekiwaniu na swoją ulubioną klasę okrętu, która z pewnością będzie grywalna, a ci spragnieni rozszerzenia historii zapewne zainteresują się powrotem Seli, której głosu ponownie użyczy Denise Crosby.

    Co ciekawe, Legacy of Romulus ma umożliwić rozgrywkę na przestrzeni 50 poziomów doświadczenia wszystkim trzem frakcjom - w tym Klingonom, którzy obecnie zaczynają na poziomie 24.

    Dodatek wprowadzi do gry nowy typ przeciwnika - tajemniczy gatunek z kwadrantu Beta, którego jedynym celem jest eksterminacja naszej rasy. Tymczasem do istniejących już reputacji Omega oraz Romulan dodana zostanie także reputacja Tholian, wraz z nowym zestawem przedmiotów i zdolności do odblokowania.

    Dołączona grafika

    Przemodelowany zostanie także User Interface. Domyślny wizerunek przypomina klasycznego LCARS, ale Cryptic zapewnia, że będzie istniała możliwość zmiany kolorystyki całości na bardziej nam odpowiadającą.

    Dołączona grafika

    Na koniec, po blisko trzech latach obietnic, Cryptic wreszcie wprowadzi, a nawet i poszerzy system cech (Trait) naszych postaci, oferując możliwość nie tylko ich zmiany, ale także pozyskiwania nowych na przestrzeni rozgrywki.

    Premiera dodatku zaplanowana jest na 21 maj. Na chwilę obecną wiadomo, że ma on być całkowicie darmowy, aczkolwiek z pewnością jakieś metody spieniężenia nowej zawartości zostaną do gry wprowadzone.

    Dokładne informacje oraz resztę screenshotów znajdziecie na oficjalnej stronie Legacy of Romulus[/more]

    Aldaron87
    Participant
    #111074

    Aaaaaaa matkooo piszczę z radości jak jakiś nienormalny 😆 supeeeeeer!

    Dariusz
    Participant
    #111075

    Miło, że wprowadzają nowy wygląd UI oraz prawdopodobnie wyszlifują grafikę. Interfejs się na prawdę prosił o poprawki :)Co do kwestii grywalnej nowej rasy ... patrze trochę sceptycznie na to... Następna rasa która będzie cierpiała jak Klingoni. Prawdopodobnie będą poddawali szlifowali Romulan i Klingonow przez cały czas. Nie okłamujmy się co do samych okrętów. W całej historii ST mało można było zobaczyć odmian ich arsenału... będą musieli wymyślać nowe okręty wyssane z palca. hmm może i lepiej bo jest szansa iż będą wyglądać w miarę przyjemnie dla oka. Ja już jestem znużony oglądaniem w kółko statków federacji czyli latające talerze z dwoma nartami ;P (nie chce tu nikogo obrazić)PS. jeśli ten jeden art co pokazuje Romulanski okręt ma zostać przelany do gry to powiem iż na prawdę ładnie się prezentuje i uznam, że wprowadzili duże zmiany w silniku gry jeśli maja być takie szczegółyPozdrawiam all

    #111076

    Wśród zapowiadanych rzeczy są elementy fajne, bardzo fajne i super fajne - moim oczywiście osobistym zdaniem.Generalnie, ostrzę sobie moje Gorn'owe ząbki (glównie gram postacią KDF Gorn naukowym oficerem co nazywa się "Rereg" i to się po 21.05.2013 nie zmieni ...) na zmiany w traits, ale nie tylko. Na zmiany w traits ostrzę sobie zęby bardzo mocno, a spekulacje (bo w końcu nie wiemy nic konkretnego w ogóle), że może to oznaczać zmiany m.in. na zasadzie traity na poziomie Basic, Standard, Advanced and Superior brzmią bardzo dobrze. Tak czy inaczej dla mnie to najważniejsza zmiana i cokolwiek pozmieniają wniesie sporo super fajnych elementów ! Słowem "zmiany traits" dla mnie brzmi genialnie. Dla mnie osobiście oczywiście.Ponadto ...Liczę, takie przynajmniej moje pobożne życzenia, że jak będzie można stworzyć postać dla Imperium Klingonów od poziomu 1, a nie poziomu 24 oznaczać to może więcej bardziej zadeklarownych graczy w KDF. Czemu ? Ponieważ chcąc grać dla Klingonów będą mogli to zrobić od począktu przygody w Star Trek Online, a co za tym idzie nie zostaną wciągnięci w Federację tak mocno, w ich rozbudowane floty i społeczności graczy oferujące mocne wsparcie ... Takie przynajmniej moje pobożne życzenie.Jestem osobą mocno zajętą "w prawdziwym życiu" stąd też poszerzenie możliwości o nowy trzeci system reputacji (Tholiańskiej) pozwoli mnie grać bez jakiegokolwiek uczucia znużenia,gdyż przy tych opcjach co będą i moich możliwościach czasowych po prostu wszystkiego co będę chciał nie będę w stanie "ograć". Po prostu ... więcej misji i "rzeczy" do roboty to bardzo dobra wiaodmość.Zawsze miło przyjmuje się możliwość konfigurowania menu według upodobań, a pokazane obrazki wyglądają sympatycznie.Ja osobiście raczej nie będę tworzył postaci dla Nowej Republiki Romulańskiej. Z prostych przyczyn. Po pierwsze, nie mam dość czasu, żeby dotrzeć postacią federacyjną do poziomu 50 (dotarłem tylko Klingońską), więc ponieważ walka dla Romulan interesuje mnie mniej niż dla Klingonów, a po nich dla Federacji - no to stąd raczej mnie w Nowej Republice Romulańskiej nie zobaczycie. Nie oznacza to, że nie oceniam tego bardzo pozytywnie. To super - ponieważ Ci z Was, którzy mają większą ochotę walczyć dla Romulańskiej Frakcji i mają na to więcej czasu niż ja - będą mogli to zrobić ! Po prostu - więcej opcji - zawsze dobrze. Choć oczywiście ... czyżby aż tak dobrze było, że wsystkie frakcje będą od poziomu 1 ??? Zobaczymy ...

    Zarathos
    Participant
    #111077

    Z jednej strony może sobie zaciągnę STO po wyjściu tego dodatku i znowu się trochę pobawię. Z drugiej:

    Dodatek wprowadzi do gry nowy typ przeciwnika - tajemniczy gatunek z kwadrantu Beta, którego jedynym celem jest eksterminacja naszej rasy.

    Nie napawa to optymizmem jeżeli chodzi o fabularną stronę gry. Już mamy... 5(?) niedokończonych wątków, z czego wszystkie kręcą się wokół robienia kuku KDF i UFP (i ew reszcie).

    - Ikonianie chcą wszystkimi rzadzić

    - Borg chcą wszystkich asymilować

    - 8472 chcą wszystkich eliminować (i w ciemności związać)

    Dodatkowo mamy:

    - Tholian i ich różne manipulacje

    - wojnę w UFP Klingonami (w trakcie której obie stron w najlepsze współpracują przy walce z trzema powyższymi).

    A teraz kolejny "chcę was wszystkich..." wróg. Biorąc pod uwagę, że dwie stosunkowo niewielkie (w galaktycznej skali) organizacje walczą z trzema największymi i najbardziej zaawansowanymi, jednocześnie piorąc się między sobą kolejny wróg jest "trochę" dziwnym pomysłem patrząc na to od strony fabularnej. Chyba, że wprowadzając go zamkną pozostałe wątki, ale jakoś w to wątpię.

    Tymczasem do istniejących już reputacji Omega oraz Romulan dodana zostanie także reputacja Tholian, wraz z nowym zestawem przedmiotów i zdolności do odblokowania.

    Nowi gracze próbujący dołączyć do starych mają przechlapane.

    Ale może zainstaluje, choćby dla frajdy polatania D'Deridexem.

    Jamjumetley
    Participant
    #111079

    Poważnie się zastanawiam, czy w ogóle będę Romulanami grać. Jeżeli już, to tylko dla D'Deridexa i klasycznego Warbirda. Mam 8 postaci i przynajmniej 3 kolejne to dla mnie trochę za dużo. To samo z reputacją - duże nakłady i na dłuższą metę nużące. Prawdopodobnie rozwijać ją będę nielicznymi postaciami.

    Ugand
    Participant
    #111084

    przynajmniej będę mógł zrobić postać RPG, która z mojej strony nie będzie wymagała ani trochę udawania czegokolwiek 😎 .- UI wygląda jakoś tak trochę... ascetycznie, jakby Crypta próbowała się wpisać w "kafelkowy" trend.- diabli wiedzą statystyk okrętów, które dostaną, ale chętnie przygarnąłbym jakiegoś naukowo-ofensywnego Warbird-a- mam nadzieję, że reputacja będzie PRZECIWKO Tolianom- nowy wróg? drony? czyżby "Nowy, Lepszy Borg"?ale i tak najwięcej mej uwagi przyciąga "nowy system cech i ich awansowania"

    Uchi
    Participant
    #111086

    Bardzo jestem z tego zadowolony, jedyny minus czemu nie teraz? Je chcę już ;-)Nowy interfejs wygląda fajnie, może faktycznie trochę kafelkowo a'la windows 8 ale jest bardzo przejrzysty. Mi do teraz troche przeszkadza ogólna nieczytelność "międzymordzia" w KDF.Nowy wróg? Drzewko Tolian? Tolianie szukają informacji o bramach Ikonian, Sela zniknęła w bramie Ikonian (misja Cutting the Cord), więc 'nowym' wrogiem będą Ikonianie. Takie moje przypuszczenie.Drzewko Tolian - fajnie, pewnie będą bonusy do broni antyprotonowej (szwagier się ucieszy).Ogólnie bardzo na plus.

    Szaman1701
    Participant
    #111091

    Ja jestem osobiście zadowolony zwłaszcza ze zmian w interface gry, ze screenów wynika, ,że wreszcie zacznie on wyglądać jak tradycyjne okudagramy 2D a nie to co mamy teraz - silące sie na stylizacje 3D. Wielki plus moim zdaniem. Co do dodatkowej rasy, no fajnie, że daja romulan, aby tylko nie skończyli oni tak jak klingoni. Troszkę brakuje też mi w Star Treku tej rywalizaji jaka jest w wowie pomiędzy hordą i alliancem. Jeżeli zaś chodzi o nową rase przeciwników, coż, dobrze jakby wreszcie dali ikonian, i zamknęli ten wątek, wkońcu bądź co bądź, to oni są odpowiedzialni za cały obecny kryzys w świecie gwiezdnej wędrówki.

    Damc
    Participant
    #111094

    Najbardziej boje sie tego ze zmiany HUDu spowoduja, ze przy pewnych specyficznych konfiguracjach sprzetowo/programowych ilosc fps spadnie jeszcze nizej tylko przez sam interfejs...

    Ugand
    Participant
    #111095

    Najbardziej boje sie tego ze zmiany HUDu spowoduja, ze przy pewnych specyficznych konfiguracjach sprzetowo/programowych ilosc fps spadnie jeszcze nizej tylko przez sam interfejs...

    fakt, chociaż ja myślałem o innym "problemie": mnie by się marzyła pełna implementacja DX11, co niestety eliminowałoby graczy na słabszych pc/oprogramowaniu Open Source. teraz istnieją sytuacje, kiedy na w pełni przystosowanym GPU mam mniej FPS w trybie DX11, niż na DX9, chociaż na mój gust powinno być odwrotnie...

    Damc
    Participant
    #111097

    fakt, chociaż ja myślałem o innym "problemie": mnie by się marzyła pełna implementacja DX11, co niestety eliminowałoby graczy na słabszych pc/oprogramowaniu Open Source. teraz istnieją sytuacje, kiedy na w pełni przystosowanym GPU mam mniej FPS w trybie DX11, niż na DX9, chociaż na mój gust powinno być odwrotnie...

    Wprowadzenie pelnego wsparcia dla DX11 to nie takie hop-siup, bo w zasadzie jest to nie wiele latwiejsze od przepisania silnika na OpenGL (no, zalezy jak sie postarali tworcy silnika, bo jesli dobrze zaprojektowali silnik to jest to prawda, ale jesli nie postarali sie to przepisanie na OpenGL jest jednak duzo trudniejsze). Pamietaj tez ze jesli by to zrobili to musieliby wspierac jednoczesnie czesc silnika wspierajaca DX9 i pelne DX11 co powoduje ze maja mniej ludzi na zajmowanie sie sama rozgrywka/innymi grami.

    I. Thorne
    Participant
    #111103

    Heh, tyle juz minelo sezonow i wreszcie cos ruszyli. Naprawde zaczyna byc interesujace.Moze i ja wreszcie dolacze? Nowa fabuła? Wyjaśnienie losów The Forge, gdzie porasowali statek Nero? Możliwosc dokopania Federacji za zdradę?Nie, czekam na grywalnych Kardachow!

    Beret
    Participant
    #111105

    WitamNa ten moment napiszę tylko, że ciesze się z jakiegoś większego rozszerzenia gry (ubiegłoroczne głosowanie poskutkowało? ;);P). Nim wczytam się szczególowo nie skomętuje nic więcej ale licze, że ten dodatek nie wejdzie z bardzo cieżkimi bólami i że przyniesie nam dużo przyjemności, możliwości i poszerzy grono użytkowników STO.Pozdrawiam

    isikdur
    Participant
    #111107

    A ja klasycznie sie ciesze, mimo ze nawet jeszcze ie mam Andoriańskich stateczków (mój "must-have") to juz wiem ze nie odpuszczę latania Warbirdem. W koncu Warbirdy to też battlecruisery. A tego mi brakuje jako zadeklarowanemu federaście.no i inne statki z battlecloak tez daja do myslenia.yayayaya.@UgandJoin the fight against the Tholians in this new Reputation and unlock exclusive rewards and benefits for maximum level captains.W temacie reputacja czy "przeciwko" czy "tholiańska"

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 44 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram