Forum Trek.pl Newsy Star Trek Kolekcjonerskie wydanie DVD/Blu-ray Star Trek w Polsce

Kolekcjonerskie wydanie DVD/Blu-ray Star Trek w Polsce

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #5043

    Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi, że także w Polsce będzie można kupić dwupłytowe, kolekcjonerskie wydanie Star Trek w reżyserii J.J. Abramsa. Dystrybuowany przez Imperial-Cinepix film trafi na sklepowe półki już 27 października.

    [more]W wydaniu będziemy mieli okazję zobaczyć sceny, które nie znalazły się w ostatecznej wersji filmu, posłuchać komentarzy J.J. Abramsa, Alexa Kurtzmana, Damona Lindelofa oraz Bryana Burka, a także obejrzeć materiały dodatkowe opowiadające o nowym pomyśle reżysera i jego współpracowników na Treka (A New Vision, To Boldly Go), usłyszeć co ma do powiedzenia kompozytor Michael Giacchino i sprawdzić, jak aktorzy przygotowywali się do odegrania ról postaci znanych wszystkim od czasów The Original Series (Casting).

    [via: Imperial-Cinepix][/more]

    Lo'Rel
    Participant
    #78967

    No i fajnie 🙂

    Jedi Nadiru Radena
    Participant
    #79060

    Ciekaw jestem, jaką dadzą cenę. Bo, nie ukrywam, byłoby miło mieć coś takiego na półce* :)*I mówi to fan SW, heh.

    biku1
    Participant
    #79088

    Proszę bardzo, cena za wydanie w metalboxie to 65 zł ---> http://www.empik.com/star-trek-2-disc-stee...,prod24050082,p

    Jamjumetley
    Participant
    #79090

    Teraz mam tylko nadzieję, że egzemplarz zamówiony na Amazon też będzie w puszeczce... 😉

    Jamjumetley
    Participant
    #80204

    Wytłumaczy mi ktoś jak to możliwe, że będziemy mieli DVD ponad pół miesiąca wcześniej niż chociażby sklepy Amazon albo play.com?

    Toreth
    Participant
    #80206

    Polskie wydanie przed światowym? To jest jakieś sajens fikszyn 😆

    Lo'Rel
    Participant
    #80234

    Też widzę ciągle jakieś rozbieżności w datach premiery DVD. W Polsce 27 października, na oficjalniej stronie widnieje info 17 listopada. Coś trochę niehalo...

    fluor
    Keymaster
    #80236

    Być może chodzi o wydanie kolekcjonerskie?

    Lo'Rel
    Participant
    #80238

    Own it on Blu-ray & DVD tuesday november 17 - tylko tyle jest napisane.

    Jamjumetley
    Participant
    #80340

    Wersję dwupłytową zamówiłem na Amazonie, więc nie ma sensu kupować w Polsce drugiego egzemplarza, ale zaopatrzyłem się dziś w wariant jedno-płytowy. Dodatków nie za wiele - tylko gag-reel i krótki reportaż o tworzeniu filmu. Po zapoznaniu się z nim muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony czynami twórców. Wysoko cenię to, że 40% filmu nakręcono w plenerze, a nagrywając ujęcia stosowano najprzeróżniejsze triki. Wszędzie gdzie się dało, stosowano prawdziwe dekoracje. Zupełnie odwrotnie do konkurencyjnej serii, gdzie starano się zmaksymalizować użycie komputerów.

    Niestety na potężny minus zasługuje tłumaczenie. Zabrakło wczucia się w daną sytuację. Zupełnie jakby tłumacz interpretował suchy tekst bez zerknięcia na film. Niby Hello oznacza Witajcie, ale w przypadku rozmowy Nero z Pike'em lepsze byłoby Cześć Christopher. Tak powinien mówić czarny charakter chcący wykonać swój niecny plan . Tłumacz chyba też nigdy nie słyszał o czymś takim jak Pierwszy Oficer, bo w kółko stosuje słowo zastępca. Innym słowem powtarzanym z uporem maniaka to odpalić odmienione przez wszystkie przypadki i stosowane w wypadku użycia dowolnego urządzenia. Odpalamy zatem warpową (czytać W, nie Ł - to chyba jednak wina lektora), odpalamy transport, odpalamy spadochrony (sic!). Warto wspomnieć o wykładzie jaki daje Kirk kapitanowi tuż przed dotarciem na Vulcan. Pine mówi o super zaawansowanym statku, którego już później nikt nie widział. Lektor natomiast żali się że straciliśmy dobrze uzbrojony okręt. Najfajniejszy kwiatek to chyba jednak Wulkaniści - sekta, czy jak?

    Mam propozycję. Zaznaczam, że mówię jak najbardziej poważnie. Zaproponujmy Imperialowi nasze usługi jako tłumaczy kolejnego Treka i nie weźmy za robotę złamanego grosza, albo w ostateczności pobierzmy wypłatę na poczet wynajmu serwera dla Trek.pl. Zróbmy to! Serio!

    Flashbones
    Participant
    #80349

    Lektor jest koszmarny, powinni zatrudnić osobę znającą się na treku, a nie jakiegoś pajaca, tego tłumaczenia nie da się słuchać, litości !

    Piotr
    Keymaster
    #80409

    Jestem w trakcie rozmów z imperialem. niezupełnie na ten temat, ale i w tej sprawie spróbuję się porozumieć.Jednak nie róbcie sobie wielkich nadziei, razem z Pah Wraithem pisaliśmy list do dystrybutora przed premierą ST XI i oferowaliśmy pomoc w tłumaczeniu. Pah nawet rozmawiał z tłumaczem, bo ten potrzebował się zapytać o przekład rang, ale na tym poprzestał. Jak się okazuje, mógł popytać o więcej.

    Eviva
    Participant
    #80410

    Empik przysłał przeprosiny, ze nei może zrealizować zamówienia w terminie. Podal nowy termin. Ciekawe, czy tym razem się im uda.

    The D
    Participant
    #80433

    jednak Wulkaniści - sekta, czy jak?

    No to rzeczywiście tłumacza poniosło. O ile Klingończyk, czy Wulkanita mają oparcie w języku polskim (poprzez analogię np. do Irańczyka i Izraelity) o nie mam pojęcia co mogło mu na myśl nasunąć Wulkanistę.

    Empik przysłał przeprosiny, ze nei może zrealizować zamówienia w terminie. Podal nowy termin. Ciekawe, czy tym razem się im uda.

    W Merlinie piszą, że sprzedaż 2-płytowej edycji jest od 9 listopada (co i tak daje datę przed światową premierą). No i 50 groszy drożej niż w Empiku 🙂 Może to wydawca zamieszał podając nieprawidłowe daty?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram