Justice League

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • Q__
  Participant
  #240764

  Jak sądzicie? Snyder's Cut faktycznie będzie tak bardzo górować nad wersją kinową (na którą decydujący wpływ miał Whedon)?


  Trailery wydają się obiecujące...

  Smok Eustachy
  Participant
  #241159

  Film, który pokazuje jak można zmienić ostateczny kształt dzieła w tzw. postprodukcji. Jeśli nie ma ograniczeń wytwórni.. Chociaż ponoć Warner jest niezadowolony z ostatecznego kształtu dzieła. Jeśli tak to jest bardziej porąbany niż Disnej.
  Co tu mamy zatem? Cztery godziny w formacie IMAX, czyli czarne pasy po bokach. A niech ma. Skoro w tym formacie kadrował to może będzie lepszy kadr faktycznie. Na raz tego nie wysiedzisz, ale w dobie koronawirusa ludzie szukają zapychaczy czasu, więc na raty może być.
  Liga jest o problemach z mamusia i tatusiem i to się robi nudne za kolejnym razem. Dodatkowo mamy porąbaną zackową metafizykę. Jakiś bóg, jakieś zmartwychwstanie, byłoby to śmiszne jakby nie było tragiczne.
  Ponieważ film jest długi przeto każdy bohater ma swoją historię rozwiniętą i wiemy, kto jest kto i dlaczego.
  Z drugiej strony złole są średnie, za mało zróżnicowane i nie mające zaawansowanych środków bojowych. Ogólnie jak najbardziej na plus i polecam.

  Q__
  Participant
  #241161

  Dodatkowo mamy porąbaną zackową metafizykę. Jakiś bóg, jakieś zmartwychwstanie, byłoby to śmiszne jakby nie było tragiczne.

  DC tak ma. Od pewnego momentu postanowili traktować swoich czołowych herosów jako swego rodzaju bogów, panteon... Nie wiem kiedy dokładnie się to zaczęło (niektórzy twierdzą, że w postać Supermana wątki mesjańskie wpisane były od samego początku...), ale w komiksach takich jak "Kingdom Come" i "All-Star Superman" widać to b. wyraźnie, w singerowym (filmie) "Superman Returns" też się można podobnych podtekstów doszukać...

  Z drugiej strony złole są średnie, za mało zróżnicowane i nie mające zaawansowanych środków bojowych.

  W rysowanym oryginale 😉 też tak było... Sensu to nie ma (innego ponad to, żeby rzecz mogła się zakończyć - jak konwencja każe - najzwyczajniej normalnym mordobiciem, z dość częstym zastosowaniem kopniaków), ale chyba mają te parademony robić za coś na kształt stereotypowego wyobrażenia ruskiej armii, która - teoretycznie - dzięki samej liczebności jest w stanie przeciwnika czapkami zarzucić, więc nic innego jej nie potrzeba...

  Q__
  Participant
  #241221

  Wcięło jeden ze zwiastunów - dorzucę inną kopię:

  Q__
  Participant
  #241268

  No to kilka zdań o Snyder's Cut vel "Zack Snyder's Justice League". Cóż, zasadniczo jest to piła jeszcze drętwiejsza od marvelowskich "Avengers" (faktycznie, trzeba oglądać ratami), ale zarazem zjada starszą o lat 11 produkcję Whedona epickim rozmachem (czego o kinowej wersji "J.L." powiedzieć nie sposób*), rozdziałową strukturą przypominając przy tym niezłą powieść graficzną DC. (Aha, Zack nie byłby sobą, gdyby nie fundnął nam autoaluzji - Zeus wygląda jak wyjęty z "300".)

  * Zaskakujące jak bardzo mogą różnić się filmy złożone zasadniczo z tych samych klocków...

  Smok Eustachy
  Participant
  #241912


  Kolejna recka tego filmu. Że się to nadaje do obejrzenia? Nie do wiary.

  Q__
  Participant
  #241916

  W commentach pod w/w filmikiem napisałeś:

  wszyscy tam mają problem z mamusia i tatusiem. Albo chociaż tatusiem.

  Cóż, taka superbohaterska norma. Wiele postaci Marvela też ma (zwykle są osierocone).

  Q__
  Participant
  #242721

  Nie wszystkim jednak Snyder's Cut się podoba:
  https://www.youtube.com/watch?v=GtbfXzmGa_Q

  Q__
  Participant
  #248305

  Recenzje tomów 2-4 zbiorczego wydania snyderowego (ale tym razem chodzi o Scotta, nie o Zacka 😛 ) runu Justice League:
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=30335
  https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=32415

  Q__
  Participant
  Q__
  Participant
Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram