Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Chat i IRC

Chat i IRC

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • Author
    Posts
  • mattik
    Participant
    #16655

    Naprawdę nie rozumiem czemu użytkownicy NEO+ mają być upośledzeni... Możecie to wyjaśnić. Bo ja mogę sobie z kolei uważać, że użytkownicy chello powiedzmy są bogatymi idiotami!!!

    Piotr
    Keymaster
    #16659

    Mattik, czytaj wczesniejsze posty.

    Uzytkownicy neo+ juz moga wchodzic na IRC. a czemu nie mogli? pytaj TPSA. 😉

    Piotr
    Keymaster
    #20774

    Male odswiezenie topicu, ale zwiastujace spore zmiany. Kilka dni temu rozpoczal sie exodus z kanalu #trek.pl, znajdujacego sie na ircnecie. Przenosimy sie na polnet, gdzie bedzie zdecydowanie mniej problemow. Niektorzy z bywajacych na ircu jeszcze maja watpliwosci i sa negatywnie nastawieni do pomyslu przeniesienia, ale mam nadzieje, ze sie przekonaja do nowej sieci.Polnet ma niejedna przewage nad ircnetem. Z najwiekszych zalet mozna wymienic stabilnosc (splity nie sa tak uciazliwe jak na ircnecie, a disconnecty to rzadkosc), serwisy takie jak NickServ czy ChanServ (nikt juz nam nie podkradnie nicka, a koszmar z bezopiem na kanale to przeszlosc), no i chyba najwazniejsza dla posiadaczy neostrady - wreszcie mozecie z nami ircowac bez +r czy koniecznosci korzystania z shella.Namiary na polnet:irc.ircnet.pl port 6667, nazwa kanalu taka sama - #trek.plMozecie tez korzystac z bramki, ktora uruchomilismy: http://www.trek.pl/polnet . W razie problemow z bramka upewnijcie sie, ze macie najnowsza wersje Javy - http://www.java.com .Przyzwyczajeni do ircnetu moga czuc sie odrobine zagubieni na samym poczatku, ale daje Wam slowo, z polnetu nie jest trudniej korzystac, a takie rzeczy jak logowanie do nicka mozna latwo zautomatyzowac.Jesli macie jakies pytania, to je zadawajcie wlasnie tu.

    Vashar
    Participant
    #20799

    ciach ciach ciach

    A ja sie nie daje wrogiej propagandzie i na zaden polnet sie nie bede przenosic i robic dodatkowych problemow podczas korzystaniu z irca 😉

    Nowemu kanalowi Romulanie mowia NIE 😛

    Piotr
    Keymaster
    #20813

    Romulanie czy Romulanin? Bo pewna Romulanka z tego co wiem ma skonfigurowane polaczenie tak, ze wystarczy wpisac dwie literki i juz jest na polnecie. 😉 Bez zadnych dodatkowych problemow. ;>

    Gosiek
    Participant
    #20950

    zaden polnet sie nie bede przenosic i robic dodatkowych problemow podczas korzystaniu z irca

    Żadnych dodatkowych problemów nie ma, wystarczy odrobina dobrej woli. ;> Za to są stabilniejsze serwery, świetne serwisy chroniące nick i kanał, nie ma konieczności stawiania masy botów... Nie ma też restrykcji dla większości użytkowników, co miało miejsce na ircnecie.

    Wszystkim obecnym (i przyszłym) użytkownikom irca i polnetu polecam odwiedziny na stronie PolNet, a zwłaszcza lekturę znajdującego się tam przewodnika. W razie wątpliwości można też zajrzeć na polnetowe forum.

    Piotr
    Keymaster
    #23582

    Zgodnie z tym, co napisalem w Konsoli Informacyjnej, bramka IRC bedzie teraz dostepna z adresu http://www.trek.pl/irc. W razie problemow sciagnijcie nowa Jave z http://www.java.com.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #23593

    moje pierwsze uwagi po tescie nowej bramki. wszystko wydaje sie chodzic w porzadku - laduje sie nieco dluzej niz stara ale to jest akurat maly problem. troszke mi brakuje emotikonek ale mysle ze to przejsciowe. ogolnie gratulacje dla stworcow 😉

    Riri
    Participant
    #29586

    Czy ktos ma ontakt z adminami polnetu? pisalem do nich jak kazali w FAQ ale wciaz nie chca odblokowac mi dostepu ( jestem obecnie w niemczech)r1

    Piotr
    Keymaster
    #29590

    Nie chca? Zapewne podaja jakis powod?

    Riri
    Participant
    #29592

    Zle sie wyrazilem. Nie odpowiadaja i wciaz nie moge sie dostac na server :(r1

    Gosiek
    Participant
    #29596

    Serwery polnetu mają zablokowane wszystkie niepolskie klasy adresowe, więc jedyne co pozostaje to albo czekać na odpowiedź ircopów (jeżeli nie odpowiadają na maile, to może sporóbuj zajrzeć na forum polnetu?) albo postarać się o konto shellowe w Polsce.

    Unicorn
    Participant
    #32152

    Witam! Jak wiecie wcześniej... często odwiedzałam kanał. Ale teraz mam problem z konfiguracją mIRC-a w ogóle nie mogę ustawić servera. Może wiecie dlaczego??

    JLPicard
    Participant
    #32153

    A przez jaki serwer się łączysz? Spróbuj przez ktoryś z tych: poznan.ircnet.pl, bialystok.ircnet.pl, lodz.ircnet.pl. Napisz też może co mirc wypisuje przy próbie połączenia. Jak to nic pomoże, to daj znać na priv a podeślę Ci specjalną wersję mirca skonfigurowaną już pod polnet 😉

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram