Forum Fantastyka Star Trek TOS, TNG, DS9 i VOY - plusy i minusy serii ST

TOS, TNG, DS9 i VOY - plusy i minusy serii ST

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 708 total)
  • Author
    Posts
  • r_ADM
    Participant
    #107709

    Co do świetnych historii - które to? Bo ja kojarzę co najwyżej niezłe odcinki.

    Emissary, Duet(!!!), Dax, In the Hands of the Prophets, Circle trilogy, Necessary Evil, Whispers, Blood Oath, The Maquis, The Wire, Tribunal, The Jem'Hadar.

    Na początku wszystko miało być inne, poczynając od tego, że Dominium nie miało być rządzone przez rodaków Odo, a Jem'Hadar nie mieli być wytworami inżynierii genetycznej.

    Raz - citation needed 🙂 a dwa, na poczatku czyli kiedy? Bo w wywiadzie ten czy inny producent zastanawial sie nad forma Dominium? Zreszta Dominium to tylko czesc tego o czym mowilem. Pod pojeciem fundament rozumiem tez, a moze przede wszystkim postacie i zwiazki miedzy nimi. Sisko, ktory podroz zaczynal od bycia zgorzknialym wdowcem; Kira nieufnie patrzaca na Federacja, jako kolejne mocarstwo, ktore chce zajac Bajor; Bashir, ktorego poznajemy jako niedoswiadczonego i irytujacego wszystkich mlokosa. Dlatego siłą dwoch pierwszych sezonow jest tez kontrast i wedrowka jaka przebyly postacie. I jak widze nienawidzącą Kardasjan Kire z pierwszego sezonu i tą z siodmego, ktora dowodzi ich ruchem oporu to nie, nie moge wyobrazic sobie wyobrazić serialu startującego jakieś 6-7 odcinków przed The Maquis.

    Dalek
    Participant
    #107710

    twierdzenie w ciągu kilku godzin

    Jakbym dawkował na dni to by było lepiej? 🙂

    gorzej świadczy o piszącym

    I właśnie takie teksty skłoniły mnie wczoraj do napisania tego posta.

    Dlaczego niby moje poglądy mają jakoś specjalnie źle o mnie świadczyć? Ludzie mają swoje opinie o sztuce (użyjmy tego słowa z braku lepszego, choć to nobilitacja do dla star treka) i na ten temat dyskutują. Podejście, że Twoje zdanie jest jedyne i najlepsze w zasadzie zamyka dyskusję.

    Nie ma żadnej klątwy, przekleństwa, które skazywałoby ST na złe początki. No, chyba, że ktoś twierdzi, że jest.

    Znów walczysz z kukłą? Nikt tak nie twierdzi. Moje zdanie jest takie, że wszystkie dotychczasowe star treki miały słabe początki. Nikt predestynacji nie sugerował.

    No i byłoby miło, gdybyśmy nie pisali w postach, czy są one obraźliwe, cy nie, bo ocena tego nie naley do nas.

    I znów kukła. Nie piszę czy są czy nie są obraźliwe. Po prostu chciałem podkreślić, że moim celem nie był atak akurat na Ciebie.Za to nie jestem w stanie zaakceptować takiej metody prowadzenia dyskusji jaką wprowadzasz.

    Trekowiec
    Participant
    #107712

    Imho ocena pierwszych 2 sezonow jest strasznie niesprawiedliwa. Owszem, zdarzaja sie tam odcinki slabe, ale co najmniej kilkanascie to fantastyczne, swietnie opowiedziane historie. Jak dodac do tego, fakt ze sezony 1/2 to bardzo solidny fundament na reszte serialu to z moich wyliczen bilans wychodzi mocno na plus.

    Z moich nie wynika. 🙄 Wynudziłem się na nich w większości. Powiedziałem już to z resztą. 😉 Natomiast właśnie od pierwszych wzmianek z Dominium jak dla mnie serial się rozkręcił. Lubię też odicnki misji badawczo-naukowych. Natomiast te w których jest powielenie trekowej "Mody na sukces" zdecydowanie mniej.

    "Dlaczego niby moje poglądy mają jakoś specjalnie źle o mnie świadczyć? Ludzie mają swoje opinie o sztuce (użyjmy tego słowa z braku lepszego, choć to nobilitacja do dla star treka) i na ten temat dyskutują. Podejście, że Twoje zdanie jest jedyne i najlepsze w zasadzie zamyka dyskusję." Dokładnie tak. Każdy ma swoje odczucia i swoje oceny. Trzeba je nawzajem uszanować jeśłi chce się dyskutować na jakiś temat. 😉 Mnie się podoba to a tobie co innego i już.

    Eviva
    Participant
    #107725

    Co do świetnych historii - które to? Bo ja kojarzę co najwyżej niezłe odcinki.

    Emissary, Duet(!!!), Dax, In the Hands of the Prophets, Circle trilogy, Necessary Evil, Whispers, Blood Oath, The Maquis, The Wire, Tribunal, The Jem'Hadar.

    Znalazło by się drugie tyle, jeśli nie wiecej. Trek jest pełen świetnych historii. Nie jest to głupawy serialik nastawiony na oglądalność i tylko na to.

    Każdy ma swoje odczucia i swoje oceny. Trzeba je nawzajem uszanować jeśłi chce się dyskutować na jakiś temat. 😉 Mnie się podoba to a tobie co innego i już.

    Czysta prawda. Tyle że vniektórzy, jak ten juhas z dowcipu, "nie przychodzą, by pytać, tylko by w pysk dostać". Ktos tam lubi "Ich Troje", a ja wolę "The Queen" - jeśli mamy sie kłócić tylko z tego p-owodu, będzie to idiotyczne. To samo dotyczy Treka.

    Romek 63
    Participant
    #107728

    Znalazło by się drugie tyle, jeśli nie wiecej. Trek jest pełen świetnych historii. Nie jest to głupawy serialik nastawiony na oglądalność i tylko na to.

    Każdy ma swoje odczucia i swoje oceny. Trzeba je nawzajem uszanować jeśłi chce się dyskutować na jakiś temat. 😉 Mnie się podoba to a tobie co innego i już.

    Ktos tam lubi "Ich Troje", a ja wolę "The Queen" - jeśli mamy sie kłócić tylko z tego p-owodu, będzie to idiotyczne. To samo dotyczy Treka.

    Mam takie samo zdanie na ten temat. Trudno dyskutować o tym czyj gust jest lepszy, tym bardziej że jestem przekonany iż nikt z zabierających tutaj głos nie odbiega intelektualnie od pozostałych.

    LIBERTO
    Participant
    #107729

    ech.. kolejna bezsensowna dyskusja o gustach ;-( nie dawajcie się wciągać w podobne rozmowy bo one nie mają absolutnie żadnego sensu. nikt nikogo nie przekona że "białe jest białe a czarne jest czarne" jak mawiał pewien """wielki""" i znany (nie mylić z popularny) polityk 😉

    Diabeu
    Participant
    #107731

    a ja wolę "The Queen"

    "Queen" jak już coś 😉

    Zdecydowanie uwielbiam ich, tak na marginesie.

    Mnie się pierwsze 2 sezony DS9 podobały, chociaż było parę tragicznych odcinków, jak ten co ich zamknęli w jakimś labiryncie wirtualnym i musieli ukończyć tą grę.

    DS9 1x09 "Move along home" 😛

    Dalek
    Participant
    #107733

    Allamaraine, count to four,Allamaraine, then three more,Allamaraine, if you can see,Allamaraine, you'll come with me...;P

    Trekowiec
    Participant
    #107740

    Mnie się pierwsze 2 sezony DS9 podobały, chociaż było parę tragicznych odcinków, jak ten co ich zamknęli w jakimś labiryncie wirtualnym i musieli ukończyć tą grę.

    DS9 1x09 "Move along home" 😛

    Faktycznie to był trochę moim zdaniem z deko infantylny odcinek. 😎 Został chyba nakręcony jako jeden z czysto przygodowych odcinków. Zauważyłem (nie tylko w Star Treku) w serialach sci-fi, że tylko naprawdę kilka odc w sezonie ma naprawdę dobrą akcję, wątek i tempo. Jest wiele zapychaczy, które nakręcono żeby jakoś zapełnić zakontraktowany sezon. Choć np w DS9 ostatnie 3 sezony uważam za takie, w któych ciągle coś się dzieje interesującego. 😉 W Voyagerze to już różnie. Początek uważam za mocny, potem trochę słabiej, potem ciekawy wątek z Kazonami, potem z Borg i Hirogenami. Mówię więc, że zazwyczaj seriale nigdy chyba nie są takie emocjonujące od A do Z. Przede wszystkim budżety na nie przewidziane chyba nie ogarnęłyby czasem wielu kosztownych efektów specjalnych. Choć chyba akurat Voyager jest całkiem niezły pod tym względem. 😉 TNG i ENTERPRISE też mają ich trochę, najgorzej chyba wypada pod tym względem TOS ale trzeba też wziąć pod uwagę czasy w jakich był kręcony. Jest też i w nim paręnaście ciekawych momentów. Głównie nie o efekty w star treku chodzi a chyba bardziej o wizję jego twórców.

    mad
    Participant
    #107827

    pewno że o wizję chodzi. Ogół treka jest świetny, jeżeli chodzi o misję wypadowo przygodowe jak i batalistyczne. DS9 był świetnie ukazaną scenerią przebiegu wojny od A do Z. tak jak pisałem wcześniej że nie którym DS9 mógł się wydawać nudny bo stacja kosmiczna zawieszona w jednym punkcie przestrzeni --- (przecież to borrrinnng straszny), ja sam tak uważałem pare lat temu jak już miałem na koncie wszystkie fabularne oraz TNG, VOY i ENT. Ale co najpiękniejsze w treku że przyszedł taki moment że zaczęło brakować mi treka (ekranowego) a wiedziałem że został mi jeden serial za który nie chciałem się jeszcze zabrać z w-w argumentów. Oczywiście nie żałuje serial unikalny inny niż reszta ale póki nie oglądnąłem to jakąś nieświadomą opinię miałem

    Trekowiec
    Participant
    #108631

    Bo tak to już z reguły jest, że nie doceniamy pewnych rzeczy za młodu. Trzeba z czasem do czegoś dojrzeć. 🙂 Ja teraz odświeżyłem sobie Voyagera. Wspaniała sprawa. Jestem w 5-ym sezonie właśnie. 😉

    master_bruce
    Participant
    #108662

    @up ja już za połową 7ego. I naprawdę nie jest tak źle, jak ktoś mi kiedyś pisał. Wiadomo raz jest lepiej, a raz gorzej. Nie twierdzę, że to jakiś mocno-super-wybitny serial, ale mi się miło go ogląda 🙂

    Lo'Rel
    Participant
    #108690

    Mam tak samo. Wielokrotnie wspominałem, że mam sentyment do tej serii. I zawsze będę ciepło Voyagera oceniał.

    mad
    Participant
    #108703

    CBS Action będzie puszcał poprawionego graficznie TOS'a, jestem ciekaw na jakich platformach jest taki kanał, czytałem że polsat cyfrowy i cyfra +, ja mam "enke" i co mam zrobic:(

    master_bruce
    Participant
    #108710

    tu -> http://media2.pl/media/97512-Kanaly-CBS-w-...-w-ramowce.html

    co nie co o tych nowym CBSach w Polsce

Viewing 15 posts - 646 through 660 (of 708 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram