Forum Trek.pl Newsy Star Trek Top 25 postaci ze Star Treka

Top 25 postaci ze Star Treka

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 99 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #72701

    Niby inni, a jakże nam bliscy. Wryli się w serca pewnie na zawsze. Łysiną symbolizującą mądrość i odwagę. Perwersyjnie wystylizowaną brwią hollywoodzkiego lowelasa. Ekscentrycznym gadżetem. Korzystnie opinającą ciało, błyszczącą lycrą. Dla każdego coś miłego.

    Jesli łysina symbolizowałaby odwagę, to Urban i Oleksy byliby polskimi Supermanami. Co za bzdurna wypowiedź.

    No, czyli Spock jest (i słusznie), a Kirka nie ma (też słusznie).

    A nie zauwazyłeś, że TOS przeciętny polski widz zna od bardzo niedawna? TNG szło do tej pory parę razy na różnych kanałach, więc nic dziwnego, że jest po prostu bardziej kojarzone

    Za to Quark? Zgniły kapitalista i wyzyskiwacz klasy robotniczo-chłopskiej?

    A to właśnie obrazuje polskie preferencje. Jak zestawić to z reszta rankingu, staje się on zrozumiały - w Polsce nawet najlepszej postaci z Treka nie umieją porządnie wybrać :P.

    Toreth
    Participant
    #72707

    Za to Quark? Zgniły kapitalista i wyzyskiwacz klasy robotniczo-chłopskiej?

    Co chcesz? Cinkciarz i kombinator, któremu machloje zawsze uchodzą na sucho. Tacy "przedsiębiorcy" w PL budzą u niektórych podziw 😛

    r_ADM
    Participant
    #72708

    TNG szło do tej pory parę razy na różnych kanałach, więc nic dziwnego, że jest po prostu bardziej kojarzone

    No, a Tos leci w stanach od 40 lat i dlatego wygrywa wszelkie rankingi.

    Coen
    Participant
    #72709

    Poza tym duża część społeczności (starszej, ale duża) kojarzy u nas z Treka właśnie ToSa, gdyż w swoim czasie, jeszcze za komuny leciał w Studio 2. A, że wtedy w TV były 1-2 kanały to każdy to oglądał bo nic innego nie było.

    Eviva
    Participant
    #72711

    Poza tym duża część społeczności (starszej, ale duża) kojarzy u nas z Treka właśnie ToSa, gdyż w swoim czasie, jeszcze za komuny leciał w Studio 2. A, że wtedy w TV były 1-2 kanały to każdy to oglądał bo nic innego nie było.

    Bzdura! Ja jestem ta starsza publiczność i mówię, że TOS nie leciał. "Kosmos 1999" owszem, ale TOS po raz pierwszy pojawił się w 2007 na PULSie. Nie ściemniaj.

    r_ADM
    Participant
    #72713

    TOS po raz pierwszy pojawił się w 2007 na PULSie.

    Tos po raz pierwszy pojawil sie na WizjaTv cos kolo roku 2001. Nie sciemniaj ;P

    edit: poprawka, raczej kolo roku 2000

    Eviva
    Participant
    #72715

    Tos po raz pierwszy pojawil sie na WizjaTv cos kolo roku 2001. Nie sciemniaj ;P

    edit: poprawka, raczej kolo roku 2000

    Wow, mój błąd, faktycznie, zapomniałam o Wizji. Biję czołem o dywanik i błagam o wybaczenie.

    Ale co 2000, to też nie lata siedemdziesiate, nie?

    r_ADM
    Participant
    #72716

    No nie, ale ja glowy bym sobie nie dal uciac, ze ludzie wtedy tosa jakos nie ogladali bo babcia mojego kumpla kojarzy i Kirka i Spocka (na pewno wczesniej niz z Wizji).

    Toreth
    Participant
    #72719

    Weźcie pod uwagę filmy. Leciały w TV przed TOS-em na WizjiTV. Stąd ludzie mogą znać starą załogę, nie będąc nawet świadomymi tego, że kilkanaście lat wcześniej był serial z ich przygodami.

    Eviva
    Participant
    #72723

    Weźcie pod uwagę filmy. Leciały w TV przed TOS-em na WizjiTV. Stąd ludzie mogą znać starą załogę, nie będąc nawet świadomymi tego, że kilkanaście lat wcześniej był serial z ich przygodami.

    A Kirk z filmów był mniej "chwytliwy" niż serialu, mniej kolorowy, mniej zapadał w serce. Filmy tez były dużo mniej ciekawe niż serial, który co tydzień serwuje nowe miejsce, nową przygodę, nową pasjonującą zagadkę. Nic zatem dziwnego, że ktoś, kto znał stara załogę wyłącznie z filmów kinowych, wolał Picarda i spółkę.

    Xalein
    Participant
    #72727

    Evivo nie możesz komuś na siłę próbować udowodnić że lubiąc tego czy innego bohatera z ST myli się bo Kirk czy Spock są lepsi...

    Lo'Rel
    Participant
    #72728

    Ja się przyznaję, że Treka poznałem od TNG i gdy potem kiedyś zobaczyłem zdjęcia załogi TOSa to zastanawiałem się kto to u diabła jest? To było w latach 90, podejrzewam że wielu innych TOSa po prostu nie kojarzyło.

    Eviva
    Participant
    #72730

    Evivo nie możesz komuś na siłę próbować udowodnić że lubiąc tego czy innego bohatera z ST myli się bo Kirk czy Spock są lepsi...

    Masz zupełną rację, nie mogę. Ale nie ja tu powiedziałam, ze lista do bani, bo na pierwszym miejscu nie ma Worfa czy innego Sisco. Lista bazuje na procentach, a widać procentowo ludzie wolą Kirka niż Picarda. Dlaczego tego nie przyznać, że Kirka po prostu popiera większość? Czemu tutaj ludzie są tak na niego cięci? I to mężczyźni, bo kobiety na niego bynajmniej nie wybrzydzają, nawet gdy wolą Picarda, natomiast faceci....

    Xalein
    Participant
    #72732

    Lista bazuje na procentach, a widać procentowo ludzie wolą Kirka niż Picarda. Dlaczego tego nie przyznać, że Kirka po prostu popiera większość?

    Większość? czyli rozumiem że wszyscy fani, prócz mnie głosowali u nich tak? Ja to zawsze nie wiem jak się ustawić żeby się załapać 😆

    Toreth
    Participant
    #72733

    Xalein, wiesz, jak to jest ze statystykami: statystycznie ja i mój kot mamy po 3 nogi... W praktyce ja mam 2, a mój kot 3,5, bo kocisko jest inwalidą.

    Czemu tutaj ludzie są tak na niego cięci?

    Też odnoszę wrażenie, że tylko my dwie go lubimy, a reszta jedzie po nim niemiłosiernie 😮

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 99 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram