Forum Fantastyka Star Trek Talos IV ?

Talos IV ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    Posts
  • STX
    Participant
    #1884

    Dyrektywa nr 7 Żaden statek Gwiezdnej Floty nie może pod żadnym pozorem odwiedzać planety Talos IV. Ta dyrektywa w tym przypadku zastępuje dyrektywę nr 6. Złamanie tej dyrektywy karane jest śmiercią. Lubie bardzo ten serial i powoli zaczalem sobie kompletowac serie.Nie jestem za mocny w temacie. Poczytalem ostatnio troche na stronach o Star Treku i zaintrygowala mnie ta dyrektywa. Moze mi ktos wyjasnic o co chodzi ? Z gory dzieki za odpowiedzi.

    Coen
    Participant
    #13434

    Talos IV zamieszkuje rasa bardzo poteznych telepatów zdolnych tworzyć w umysłach iluzje tak realne ze nie da sie ich odrożnić. Kilka razy zetkneli sie z Federacją i admiralicja wiedziała z jakim zagrozeniem to się wiąze. Z tego tez powodu zabroniono kontaktów z talosianami oraz obieto planete kwarantanną.

    STX
    Participant
    #13441

    W ktorym sezonie federacja spotyka sie z rasa telepatow ?

    Coen
    Participant
    #13444

    To któryś sezon TOS, ale nie pamietam niestety ktory

    Romulanka
    Participant
    #13446

    To któryś sezon TOS, ale nie pamietam niestety ktory

    Pierwszy sezon. 😉

    Pilot - "The Cage" oraz odcinek "The Menagerie".

    drupi
    Participant
    #13449

    Talos IV zamieszkuje rasa bardzo poteznych telepatów zdolnych tworzyć w umysłach iluzje tak realne ze nie da sie ich odrożnić. Kilka razy zetkneli sie z Federacją i admiralicja wiedziała z jakim zagrozeniem to się wiąze. Z tego tez powodu zabroniono kontaktów z talosianami oraz obieto planete kwarantanną.

    Z tego co wiem aktualnie ta dyrektywa wychodzi z uzycia. Mieszkancy Talos IV staraja sie nawet o przylaczenie do Federacji.

    Xalein
    Participant
    #13481

    Z tego co wiem aktualnie ta dyrektywa wychodzi z uzycia. Mieszkancy Talos IV staraja sie nawet o przylaczenie do Federacji.

    To bylby fajny motyw do filmu, o tym jak mieszkancy Tasol IV ubiegaja sie o przylaczenie do Federacji, a w ostatniej chwili dzielna zaloga Enterprise'a dowiaduje sie ze telepaci chca zniszczyc Federacje od srodka przenikajac w jej szeregi, i powsztrzymuja ich jakim podstepem

    Thengel
    Participant
    #13483

    Motyw fajny... Tyle ,że po co talasianie mieli to zrobić. A wyopbraźcie sobie jaki to byłby potężny sprzymierzeniec dla Federacji.

    mattik
    Participant
    #13580

    Przeczytałem w FAQ Phoenixa, że jeśli raz spotkasz się z Talasianinem nie możesz już wrócić do normalnego życia. Czyli jak??? Żeby nawiązać kontakt telepatyczny trzeba być blisko, a żeby utrzymać już nie?

    Xalein
    Participant
    #13582

    mattik nie po prostu oni moga zmieniac wspomnienia innym, dlatego nie te osoby juz wracac do swiata rzeczywistego, bo moga miec inne wyobrazenie o nim.

    Barusz
    Participant
    #27946

    Odgrzebię ten zapomniany dawno temat: tak w ogóle to załoga Enterprise Pike'a wróciła do jak najbardziej normalnego życia, jeden z nich był nawet później załogantem Kirka 🙄 , więc to chyba niekanoniczne dane. Zwłaszcza, że kanon związany z Talosanami ogranicza się tylko do "The Cage" i "Menagerie" (TOS 1x12-13. Co do wspomnianej dyrektywy, również spotkałem się z wersją, że już nie obowiązuje (a Talosanie są w Federacji), ale nie mogę tego teraz znaleść.

    Fade
    Participant
    #28200

    Odgrzebię ten zapomniany dawno temat: tak w ogóle to załoga Enterprise Pike'a wróciła do jak najbardziej normalnego życia, jeden z nich był nawet później załogantem Kirka

    [post="27648"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Tu może chodzić o to że nigdy już nie będziesz do końca pewien iż naprawdę opuściłeś Talos IV.

    cezary
    Participant
    #28442

    ale cala zaloga nie schodzila na planete raczej, tylko pare osob

    Antikan
    Participant
    #28445

    ale cala zaloga nie schodzila na planete raczej, tylko pare osob

    To nieistotne bo zdolności Talosian do tworzenia iluzji, nie ograniczały się jedynie do osób przebywających na planecie. Świadczą o tym chociażby fałszywe wezwanie o pomoc, które miało zwabić Enterprise na Talos, czy też całe sprawozdanie z pobytu Pike na planecie, które otrzymywali Kirk i spółka (w "The Menagerie").

    No właśnie - ja bym się niepokoił bardziej tym ogromnym zasięgiem zdolności Talosian. Przcież zdążający na Talos Enterprise, z niepełnosprawnym Pikem na pokładzie, znajdował się bardzo daleko od planety...

    Ciekawe, że Talosianie jakoś nigdy więcej nie dali o sobie znać i nie wykorzystywali swoich zdolności...

    Gosiek
    Participant
    #28447

    Ciekawe, że Talosianie jakoś nigdy więcej nie dali o sobie znać i nie wykorzystywali swoich zdolności...

    O ile dobrze pamiętam, to Talosianie chcieli przede wszystkim spróbować odbudować swoją planetę, zniszczoną przez wojnę domową. I chcieli to zrobić dla siebie, nie nawiązując kontaktów z innymi rasami, które uznawali za zbyt prymitywne. Być może tu tkwi przyczyna dla której już więcej o nich nie słyszeliśmy. Poza tym mogli mieć obawy, że jakas prymitywna ale wystarczająco silna (odpowiednio uzbrojona) rasa spróbuje ich zniewolić i wykorzystać ich zdolności w celach, których Talosianie nie pochwalają. To też dobry powód, żeby zejść innym z oczu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram