Forum Fantastyka Stargate Stargate Universe

Stargate Universe

Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 593 total)
  • Author
    Posts
  • Galactica
    Participant
    #98482

    Pozwolę sobie przerwać tę konwersację ( 🙂 ) tym oto linkiem:

    http://www.gwrota.com/news/509/List_otwart...y_do_fanow_SGU/

    I jeszcze to:

    http://www.gwrota.com/news/513/Producenci_...arty_list_Syfy/

    rick
    Participant
    #99375

    Tych co zdążyli polubić StarGate Universe i brakuje im go zapraszam na dalszy ciąg losów ich bohaterów i dalszej historii SGU w formie odcinków tekstowych dostępnych na stronie: Kontynuacja SGU - serdecznie zapraszam wszystkich

    Diabeu
    Participant
    #99395

    To jest ten sam pseudo fanon co dawałeś wcześniej?

    Eviva
    Participant
    #101609

    Rzetelnie próbowałam oglądać SGU sezon 2, ale wymiękłam. Niestety, jak dla mnie ten serial nie ma absolutnie żadnych plusów dodatnich, same ujemne.

    Pitmistrz
    Participant
    #101610

    No wiesz co mi się SGU bardzo podobało.Był by pewnie nawet lepszy niż Atlantis.A tak w ogóle nie wiedziałem że są ujemne plusy. :>

    Cross
    Keymaster
    #101611

    A tak w ogóle nie wiedziałem że są ujemne plusy. :>

    Ich odkrywcą jest nasz noblista Lechu 🙂

    Lo'Rel
    Participant
    #101621

    ten serial nie ma absolutnie żadnych plusów dodatnich, same ujemne.

    A przykładami tychże plusów ujemnych są?

    Zupełne przeciwieństwo przesłodzonego do wymiotnych granic możliwości, sztucznego niczym kolejna pop gwaizdeczka i przewidywalnego niczym cykl pór roku Atlantis.

    Eviva
    Participant
    #101624

    Przede wszystkim nieciekawa fabuła, a jak już gdzieniegdzie ciekawa, to wtórna. Poza tym kompletnie pozbawiona wyrazu załoga. Wreszcie absurdy nie dające się już wytłumaczyć fantazją, na przykład fakt połączenia Destiny z Ziemią przez Wrota. Skoro takie połączenie istnieje, to w łeb bierze wszelki suspens, bo załoga w każdej chwili może wypiąć się na misję i wrócić do domu.

    Atlantis rzeczywiście bywało za mocno posłodzone, ale przynajmniej było strawne.

    Piotr
    Keymaster
    #101628

    Oj nieuważnie koleżanka oglądała. Połączenie z Ziemią było ryzykowne i próba jego nawiązania mogła kosztować życie wszystkich na pokładzie. Z tego co pamiętam, niektórych kosztowała. O wywołanym paradoksie temporalnym nie wspomnę. I jakkolwiek z wtórnością części odcinków się zgadzam, to akurat drugi sezon miał też takie wątki, których nie powstydziłby się żaden serial scifi.

    Lo'Rel
    Participant
    #101629

    fakt połączenia Destiny z Ziemią przez Wrota.

    Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek Destiny połączył się z Ziemią, poza wspomnianym odcinkiem temporalnym. Natomiast wtórne fabuły ma chyba większość seriali obecnie produkowanych. Wszystko zależy jakim sosem jest to podlane. Dla mnie ten był wyborny.

    Landrynki mi nie smakują.

    zdarom
    Participant
    #101631

    To był dobry serial. Mi się spodobało to że nie było oklepanych już "super złych obcych" i głupiego biegania po lasach z karabinem.

    Eviva
    Participant
    #101635

    Aaa, no to ten zarzut wycofuję. Ale co do innych będę się upierać - jedyny plus tego serialu, jaki zauważyłam, to atmosfera pierwszej serio, zwłaszcza początkowa, oraz faktyczny brak humanoidalnych Obcych. Jednak jak dla mnie to nie wystarczy.A landrynek to bym, sobie zjadła, ale i tak jestem za gruba.

    Galactica
    Participant
    #116676

    Super wiadomość! Będzie trzeci sezon SGU!!!!!!!

    EDIT:

    Swoją drogą SGU to jedyny serial, który obejrzalem 2 razy.

    Po drugim oglądnięciu sezon pierwszy zyskal zdecydowanie.

    Zastanawia mnie pewna rzecz. Drony ustawily się tak jak się ustawily. Lot do innej galaktyki. Ciekawe czy drony też tam lecą 🙂

    Chyba mijają 3 lata 😀

    Q__
    Participant
    #241069

    Co by o SGU nie gadać, miało świetne, b. klimatyczne, zakończenie (będące jednocześnie ładnym zamknięciem złotego wieku seriali SF, zapoczątkowanego wraz z premierą TNG). Taka ramka czasowa:


    (Fajnie, że zaczęło się, i skończyło, wylewającym się z ekranu klimatem eksploracji, i postacią samotnego badacza śmiało patrzącego w twarz 😉 kosmicznego Nieznanego 😉 .)

    Antychroniczny
    Participant
    #242582

    SGU podobało mi się, ze względu na "obcość" wszechświata.
    O ile SG dotyczyło "fałszywych" bogów, to SGU poruszało temat tego "prawdziwego" Boga.
    Koncept wiadomości przekazanej w mikrofalowym promieniowaniu tła jest bardzo ciekawy. Szkoda tylko, że wątek został niedokończony, jak i serial.

Viewing 15 posts - 571 through 585 (of 593 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram