Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek TNG: porównanie SD z HD

Star Trek TNG: porównanie SD z HD

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • Author
    Posts
  • Jamjumetley
    Participant
    #6574

    Już 31 stycznia do sprzedaży trafi dysk Bluray z trzema odcinkami Star Trek: The Next Generation w jakości HD. Będą to: dwuczęściowy "Encounter at Farpoint", "Sins of the Father" i "The Inner Light". Poniżej porównanie jakości SD z HD na przykładzie dwóch ujęć.[more]

    Czarne paski po bokach klatek HD symulują obraz na telewizorach panoramicznych.

    Dołączona grafika

    DVD

    Dołączona grafika

    Bluray

    Dołączona grafika

    DVD

    Dołączona grafika

    Bluray

    Pasuje Wam? 😀

    Źródło: TrekMovie.com[/more]

    perekel
    Participant
    #103189

    Bardzo pasuje! 😀

    Match
    Participant
    #103193

    Szit, jaki ja mam świetny monitor - niby nie ma HD, ale wszystko widzę 😀

    Reyden
    Participant
    #103194

    Tu macie porównanwcze video .

    A więcej zdjęć macie na TrekCore

    Jamjumetley
    Participant
    #103195

    Jeżeli już przy TrekCore jesteśmy, największe wrażenie robi na mnie to:

    Dołączona grafika

    ...bo pokazuje jak wiele można wycisnąć z prawdziwych modeli które są dzisiaj praktycznie całkowicie wyparte przez grafikę komputerową.

    Diabeu
    Participant
    #103198

    Dobrą robotę odwalili, na bank to nabędę i obejrzę całość jeszcze raz.

    Lo'Rel
    Participant
    #103205

    Jako, że jestem miłośnikiem wszelkich makiet, dioram, modeli itd. to zawsze będę cenił sobie efekty specjalne robione starą metodą. Enterprise w HD robi piorunujące wrażenie.

    master_bruce
    Participant
    #103225

    a tak to będzie wyglądało:

    Dołączona grafika

    Jamjumetley
    Participant
    #103268

    Trochę nowych grabów. TrekMovie.com: 2, Blu-ray.com: 40 (!). Chyba TNG przekonało mnie do Bluray 😀

    Dołączona grafika

    więcej fotek tej piękności proszę 🙂

    Dołączona grafika

    Okazuje się, że w paru miejscach zastosowano jednak modele komputerowe, ale są to jedynie sytuacje, w których oryginalny materiał nie prezentował się odpowiednio dobrze w HD. Jeden odcinek zawiera krótki fragment przekonwertowany ze standardowej rozdzielczości, bo film się gdzieś zapodział.

    Jamjumetley
    Participant
    #105130

    Jedną z niewielu rzeczy które zdecydowano się odtworzyć przy pomocy grafiki komputerowej jest kryształowa istota. Wygląda ekstra!

    Tak na marginesie - szacunek dla twórców za umiar w "odpicowywaniu" serialu na potrzeby Bluray.

    Romek 63
    Participant
    #105134

    Jakość HD to chyba rzeczywiście będzie dobry argument na to by obejrzeć wszystkie filmy raz jeszcze 🙄 Tylko chyba będę musiał telewizor zmienić na większy 😀

    Melnikor
    Participant
    #105135

    Jedną z niewielu rzeczy które zdecydowano się odtworzyć przy pomocy grafiki komputerowej jest kryształowa istota. Wygląda ekstra!

    Tak na marginesie - szacunek dla twórców za umiar w "odpicowywaniu" serialu na potrzeby Bluray.

    Ma ktoś lewarek pożyczyć, bo muszę szczękę z podłogi pozbierać 🙂

    Jamjumetley
    Participant
    #105299

    Barwy na nowych zdjęciach są po prostu przepiękne.

    Lafiel
    Participant
    #105596

    Ja mam pytanie, czy ten nowy projekt remastered to tylko jeden Blue-Rey z 3 odcinkami, czy będą po kolei wydawać każdy sezon (i być może potem każdy serial - nie wiem, czy przypadkiem TOSa już nie "zmasterowano" )?

    Jamjumetley
    Participant
    #105597

    Będzie cały TNG remasterowany. Niedługo wychodzi pierwszy sezon. Mają być dwa na rok wydawane, o ile dobrze pamiętam. TOSa już zremasterowali.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram