Star Trek Online - dyskusja

Viewing 15 posts - 556 through 570 (of 619 total)
  • Author
    Posts
  • domirex
    Participant
    #119315

    Z bronią by wyglądała dużo lepiej i nie tak poskręcana.

    I. Thorne
    Participant
    #119326

    A z odslonietym biustem i w kusem spodniczce wygladalaby jeszcze lepiej...

     

    Gwiezdna Flota to nie armia zawodowa, przynajmniej teoretycznie. Czasami warto o tym przypomniec.

    domirex
    Participant
    #119329

    W grze eksploracja wygląda tak:
    wchodzisz do systemu
    rozwalasz złych, ratując dobrych
    przesył na dół
    strzelanina ze złymi i znów ratujesz dobrych
    Wracasz na okręt
    Rozwalasz posiłki
    Dobrzy ci dziękują
    Skaczesz w warp.
    Tak w STO, SF to dobrze działająca machina wojenna. Tęsknię za tą odrobiną exploracji w mgławicach.

    Edit: Jak sprawują się nowe skile oficerów wywiadu? Nie wiem czy jest sens kupować T6?

    Slawek
    Moderator
    #119814

    Tani Steam Starter Pack (T5 Steamrunner) - http://steamcommunity.com/auction/item/1889-Star-Trek-Online-Steam-Starter-Pack

    1000 Gemów to obecnie 1 Euro na Marketplace. Wychodzi w chwili obecnej około 4 Euro, co jest dobrą ofertą patrząc na cenę bazową, szczególnie jeśli ktoś kompletuje okręty i chce mieć Steamrunnera (w sumie jedyny godny uwagi item z całej paczki).

    Slawek
    Moderator
    #120035

    Takie tam, a propos naszej rozmowy o 'przekombinowaniu' STO 😉

    Melnikor
    Participant
    #120037

    Nie oglądałem całego ale pierwsza rzecz która mi się nasuwa "powrót po latach" = "nowy gracz" a nowy gracz zaczyna jednak grę od tutoriali. A tutoriale są właśnie po to żeby to 'przekombinowanie' krok po kroku w odpowiednim momencie objaśnić. A tu widać kolesia który olał instruktaże i teraz jęczy że czegoś nie ogarnia.

    Slawek
    Moderator
    #120038

    "Nie oglądałem, ale widać, że jęczy".

    Mhm.

    Poza tym wrzuciłem to jako ciekawostkę, gdyż czy ktoś zaczyna od zera, czy powraca, widać tutaj przykłady pewnych zachowań gracza, który STO nie zna tak jak my. Widzi pierwszy raz ikonki, małe przyciski, zauważa różnice w zachowaniu tych samych opcji w zależności od sytuacji, lub głowi się dlaczego dana rzecz w danej chwili nie działa (lot blisko ESD). Widać też przykład tego, jakie rzeczy pierwsze przykuwają uwagę takiego gracza, a co go odstrasza, aniżeli kogoś, kto młóci od 5 lat.

    I serio uważasz, że każdy, kto odstawił grę np. dwa lata temu z postaciami na 50 levelu i teraz planuje wrócić powinien zaczynać od zera?

    Melnikor
    Participant
    #120040

    Przeczytaj jeszcze raz "Nie oglądałem całego" to nie jest jednoznaczne z "Nie oglądałem".

    Jeśli ktoś ma problem z ogarnięciem podstawowych mechanizmów jak lot statkiem, a tekst typu "Jak ja mam teraz zatrzymać statek, i lecieć do przodu" jest ewidentnym problemem z podstawami, to tak powinien rozegrać sobie tutoriale w których to ma opisane. Wiesz to tak jakbyś stwierdził że pójdziesz na studia inżynieryjne nie pamiętając podstaw matematyki z podstawówki i gimnazjum. Każdy element będzie dla Ciebie czarną magią, ale jak ogarniesz na nowo podstawy to nagle wszystko jest proste.

    Slawek
    Moderator
    #120041

    A jednak, gdybyś obejrzał, nie tyle nawet całe, co więcej, to byś widział, że w tym nie ma jęczenia, czy narzekania. Filmik z jajem, pokazuje powrót do gry po latach, a gość jest świadom swej niewiedzy i stosunku do MMO. Nie usprawiedliwiam tego, że nie zaczął od tutoriali, ale widać tu jednak fajnie reakcje na stos okienek, na to, co jest widoczne od razu, a co ukryte w stercie menu, czy nawet gdzie próbuje klikać żeby polecieć do przodu.

    Poza tym weź poprawkę na to, że część tutoriali ujawnia się stopniowo, wraz z postępem, a wiele osób po przebyciu pierwszych kilku misji samemu zaczyna eksperymentować z tym co widzi na ekranie. Priorytety są inne u każdego. Filmik natomiast był tylko i wyłącznie ciekawostką i przykładem, jak może to wyglądać w przypadku STO.

    Melnikor
    Participant
    #120042

    Tak większość tutoriali ujawnia się stopniowo, ale też większość systemów których one dotyczą są do tego momentu niedostępne.

    Filmik może i jest niby z "jajem" ale nadal jest narzekaniem na "skomplikowanie gry". Bo patrzcie ludzie pokarzę wam jak to wygląda na wyższym etapie, z pominięciem takich rzeczy jak tutoriale i tooltipy opisujące to co wam pokazuje.

    Smiecho
    Participant
    #120047

    Bo ja wiem? Faktycznie ponarzekał na sporą ilość okien i zakładek, ale to trwało chwilę, a potem ewidentnie dobrze się bawił. A o to chyba chodzi.

    Odan
    Participant
    #120433

    robiąc misje patrolowe romulańskim intel raptorem w sektorach z DR zauważyłem, że skill gather intel włącza się automatycznie gdy tylko weżniemy na target jakiś statek ale gdy robi się misje fabularne/patrole/stf/foundry w 'starych sektorach z przed dr trzeba skila gather intel włączyć manualnie

     

    ot taki feature

    Slawek
    Moderator
    #120492
    Slawek
    Moderator
    #120627

    Taki przykład, jak nie należy traktować swoich klientów. Cytaty dla pamięci i przestrogi:

    Było:

    With the release of Star Trek Online: Delta Rising, this starship (either from this run of the promotion or from previous runs) will be upgradeable to Tier 6 starship capabilities at no cost.

    Zacytowane np. tutaj, 7 miesięcy temu - http://www.reddit.com/r/sto/comments/2cwd89/duty_officer_pack_promo_get_yer_jhas_while_it/

    Jest:

    With the release of Star Trek Online: Delta Rising, this starship (either from this run of the promotion or from previous runs) will be upgradeable to Tier 5U starship capabilities at no cost.

    http://www.arcgames.com/pl/games/star-trek-online/news/detail/6007323-the-jem'hadar-attack-ship-returns!

    Innymi słowy, Cryptic jest skłonny edytować newsy sprzed kilku miesięcy, żeby wcisnąć graczom nowy kit i usunąć dowody na to, że zwyczajnie nas oszukuje i kłamie w żywe oczy.

    bdzigost
    Participant
    #120629

    Konkurencja (Star Trek Timelines) powoli zaczyna kiełkować, więc może coś się zmieni na lepsze 🙂 - albo podejście Craptica do graczy, albo grę na lepszą.

Viewing 15 posts - 556 through 570 (of 619 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram