Forum Trek.pl Newsy Star Wars Rzepa o polskiej premierze kinowej kreskówki ze świata Star Wars

Rzepa o polskiej premierze kinowej kreskówki ze świata Star Wars

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • Barusz
    Participant
    #4060

    Jak można nawet przeczytać na okładce dzisiejszego numeru jeden z najpoczytniejszych polskich dzienników opublikował dziś spory artykuł poświęcony kinowej premierze "Wojen klonów", uzupełniony wywiadem ze specjalistą. Wszystko w dość miażdżącym dla Lucasa tonie. Trafność tych ocen musi już ocenić ktoś lepiej ode mnie zorientowany w sprawach związanych z gwiezdnowojnową sagą.

    J.L.Picard
    Participant
    #63245

    No proszę kolejny, co to nie dostał się do akademii filmowej w Łodzi bierze się za krytykę. A artykuł odradzam. Oto powody:

    1.

    Zadebiutował obrazem science fiction "THX 1138". To miało być intelektualne kino dla wyrobionej publiczności. Jednak nie zapewniło mu przychylności krytyków ani widzów

    - "nie zapewniło przychylności" - ŻE CO?

    2.

    Stanął za kamerą dopiero po latach, by nakręcić nowe części gwiezdnej epopei. Jego dorobek reżyserski to sześć filmów, z czego tylko dwa – "THX 1138" i "American Graffiti" – nie są kolejnymi częściami "Gwiezdnych wojen"

    Ty, ja na filmwebie naliczyłem 14 (nie licząc tych dokumentujących jego własne filmy) a w 2009 wchodzi jeszcze jeden.

    A jeśli chodzi o Wojny Klonów to wypowiem się jak obejrzę film.

    Lo'Rel
    Participant
    #63247

    Choć jest sporo prawdy w tym artykule. O komercyjnym podejściu do sprawy, ale i o gigantycznym przełomie w produkcji filmowej. Co nie zmienia faktu, że uwielbiam Star Wars tak samo jak Treka.

    Cross
    Keymaster
    #63253

    A jeśli chodzi o Wojny Klonów to wypowiem się jak obejrzę film.

    Widziałem, głównie dla młodszej widowni - jeszcze więcej wybuchów, robotów itd.

    Eviva
    Participant
    #63431

    Widziałam tylko zajawkę w telewizji i to mi wystarczy. Na pewno nie wydam ani złamanego grosza, by zobaczyć całość. Jeśli ST zostanie kiedyś zredukowany do czegoś takiego, no to pora umierać, panowie szlachta.

    Lo'Rel
    Participant
    #63439

    Przykro się robi jak pomyśli się, że Star Wars został już totalnie zredukowany do podciągacza budżetu Lucasa...

    zdarom
    Participant
    #63474

    Cóż na to poradzić że człowiek rządzi światem ale człowiekiem rządzi pieniądz.

    Silver Phoenix
    Participant
    #63479

    Spokojnie, moi drodzy...Zawsze można użyć "Wojny Klonów" jako tła do sesji RPG (system jest dobrze rozwinięty - nic, tylko grać), tudzież jako podstawki pod własne opowiadania 🙂

    Lo'Rel
    Participant
    #63496

    Pewnie, że można, ale czy na prawdę warto zredukować SW tylko do karcianek? Lucas chyba nie wie, że jak się chce za dużo, to się zazwyczaj nie ma nic...

    Silver Phoenix
    Participant
    #63498

    RPG to nie karcianki... 😉 Co do redukcji - to chyba tak naprawdę tylko od fanów zależy czy poprzestaną na wizji Georga, czy jednak zdecydują się ją rozwinąć/uzupełnić - i do diabła z kanonem 😉

    zdarom
    Participant
    #63516

    W takich produkcjach kanon jest bardzo ważny bo bez niego nie bardzo jest co oglądać.

    Silver Phoenix
    Participant
    #63527

    Jeśli chodzi o filmy - owszem, ale jeśli chodzi o własną inwencję - to już niekoniecznie 🙂 Papa Lucas dał nam świat i zarys fabuły, a co z tego wybierzemy... Nasza sprawa 🙂 W takim ujęciu "Wojny Klonów" niczego nie są w stanie zepsuć.

    Lo'Rel
    Participant
    #63529

    RPG to nie karcianki...

    Jasne, tak skrót myślowy mi się wyrwał. Akurat zastrzeżeń nie mam chyba żadnych jeśli mówimy o kanonie w Star Wars, być może jakieś drobiazgi, ale chyba nic na skalę Entka. Plusem świata Lucasa są dziesiątki wątków pobocznych, ciekawych bohaterów którzy stają się głównymi w książkach, opowiadaniach czy twórczości fanów. Atak Klonów tez niedużo ukazał w zakresie wojen klonów, więc faktycznie temat jest otwarty i można wiele stron zapisać.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram