Forum Trek.pl Pathfinder Pathfinder Numer Specjalny (2012) - opinie i komentarze

Pathfinder Numer Specjalny (2012) - opinie i komentarze

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #6690

    Zapraszamy do lektury nowego numeru Pathfindera i prosimy o komentarze.

    kotek
    Participant
    #104606

    Prosze bardzo, Kapitanie!Przeczytalam dopiero 3 artykuly i wszystkie sa swietne! Rozbawiły mnie dopiski Malego Agenta przy raporcie z TrekSfery 2011. Podziwiam Evive za jej ogromna wiedze na temat Wolkan, choc przypuszczam, ze nie tylko na temat tej rasy 😉 Eviva, naprawde wielki szacun, za sypanie cytatami i tytulami odcinkow z rekawa, za wybitna znajomosc anatomii i fizjologii Wolkan. Nigdy bym nie wpadla, ze maja serce, tam gdzie my watrobe. Moze oni jednak pochodza od Polakow? Kluczowe dla zycia narzady maja w tym samym miejscu 😉 Jak myslicie?I na koniec, wisienka na torcie: antyutopie w fantastyce! Wielki uklon dla Dzikowego za nieprzespana noc. Spanie to przezytek, jesli ma sie tak dobra lekture. Prosze wiecej! Temat bardzo ciekawy i wydaje sie coraz bardziej aktualny.

    Eviva
    Participant
    #104727

    kotek

    Dzięki za docenę 🙂 Studiuję ten temat od dawna, i to z zapałem, stąd wiedza.

    Niestety, nie sądzę, żeby Polacy mieli coś wspólnego z Wolkanami - Wolkanie raczej nie piją 🙂

    Eviva
    Participant
    #104757

    kotek

    Eviva, nadal jestem pod wieeelkim wrazeniem twojej wiedzy w temacie ST. Ja wczoraj ogladajac Voyagera trafilam na bardzo ciekawy fragment na temat Wolkanskiej mentalnosci. Mowie o odcinku Elogium, gdzie (SPOILER) Tuvok zwierzal sie Nelixowi jak to jest byc ojcem. Jak na Wolkanina, nawet czule to zabrzmialo

    Tuvok dobrze to wyraził. Bo to jest tak, jak Spock tłumaczył swemu małemu "ja" w odcinku TAS "Yesteryear" - nawet sami Wolkanie czasem zapominają, ze sprawa nie polega na "niemaniu uczuć" 😎 tylko na tym, by mieć jej pod ścisłą kontrolą. A tak w pgóle, to jak ci sie podoba Tuvok jako postać?

    Dodałem cytat z część postu kotek, który został przeniesiony do osobnego, nowego tematu. Dalek

    kotek
    Participant
    #104765

    Tuvok jest ok. Moze go jeszcze troche za malo znam, ale da sie go polubic. Wiadomo, ze najsympatyczniejczym Wolkaninem w calym uniwersum jest Spock, natomiast dziwi mnie, ze Tuvok nie majac zadnych korzeni wsrod ludzi zachowuje sie czesto bardzo ''po ludzku''. W jednym z odcinkow z 1 serii podejmuje sie po cichu i bez wiedzy kapitan Janeway delikatnej misji 😉 Mowiac w prost - lamie regulamin. I to nie raz! Niestety nie pamietam jaki tytulow odcinkow. Lamanie regulaminu to zdecydowanie nie po Wolkansku. Jak to z nim jest? Moze z nimi? Wolkanie tylko z pozoru sa tacy przywiazani do logiki i przepisow? To taka zmylka dla reszty galatyki? Czy akurat jedyni przedstawiciele Wolkan jakich mamy okazje blizej poznac sa outsiderami?

    Eviva
    Participant
    #104770

    Trudno powiedzieć. Myślę, ze gdyby Wolkanie byli tacy, na jakich usiłują pozować, nie dali by sobie rady. Brak emocji zabija wszelką spontaniczność, a ona jest nardzo potrzebna do rozwoju, a nawet zwykłego przetrwania gatunku.

    Dalek
    Participant
    #104792

    Posty dotyczące w większości artykułu P. Cebuli zostały przeniesione tutaj.

    Q__
    Participant
Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram