Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #2196

    Jutro (czyli w piątek 13 :diabel:) rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Atenach. To już XXVIII nowożytna olimpiada, i tym razem sportowcy wracają do kolebki tego ruchu - do Grecji. Przed nami 16 dni zmagań w najróżniejszych (i często najdziwniejszych) dyscyplinach sportowych. Ciekawe czy Wy też będziecie oglądać, a jeżeli tak, to które sporty przyciągają najbardziej waszą uwagę? I czy liczycie na jakieś polskie sukcesy czy po prostu chcecie zobaczyć trochę sportowych zmagań na wysokim poziomie?

    PS. Polecam odwiedziny na oficjalnej stronie Igrzysk.

    Q
    Participant
    #20943

    Sporty ktore mnie pociagaja to:1.Strzelanie z fazera do uciekajacych w poplochu Romulan. 😈 2.Slalom miedzy rozwscieczonymi Klingonami. 😯 3.Zapasy sam na sam z Dronanem Borg. 🙂 4.Gra w szachy ze Spoockiem.(ale tylko tuz po jego zmartwychwstaniu 😛 ) 😀 😀 😀 A tak serio to ja juz sie boje nawet ogladac te igrzyska. Wszedzie bedzie sie roic od terrorystow a tu jeszcze piatek 13. 😮

    mattik
    Participant
    #20945

    Ja będe oglądał :). Lubię pływanie (najbardziej synchroniczne :mrgreen:), lekkąatletykę... to co się nasunie :P. Będe kibicował Polakom, ale nie oglądam Igrzysk dla patriotycznych uniesien :-).

    Krusty
    Participant
    #20953

    A ja właśnie będę oglądał igrzyska tylko i wyłącznie dla patriotycznych uniesień i skandali ;).

    r_ADM
    Participant
    #20955

    Bede ogladal: wszelkie sporty wodne, łucznictwo, siatkowke, szermierke, strzelectwo, i lekka atletyke.i tez raczej nie z pobudek patriotycznych, po prostu wiekszosc z tych dyscyplin rzadko ogladam, akurat raz na cztery lata 🙂

    Arecki
    Participant
    #20974

    Ja najbardziej lubię lekkoatletykę, wioślarstwo, skoki do wody, sporty walki, koszykówkę i siatkówkę.Oczywiście będę kibicował wszystkim Polakom, szczególnie Robertowi Korzeniowskiemu. Gdyby zdobył po raz kolejny złoto to byłoby to naprawdę piękne zakończenie kariery.Również mocno będę trzymał kciuki za Renatę Mauer-Różańską, która startuje jako pierwsza z Polaków i ma duże szanse na medal. Oby zapoczątkowała dobrą passę naszych zawodników.

    Gosiek
    Participant
    #20991

    Oficjalne otwarcie już za nami, jutro od rana możemy przeistoczyć się w kibiców. W tym celu najlepiej zakupić odpowiedni zapas chipsów (ew. popcornu) i piwa oraz wygodny fotel i duuuży telewizor. 😉 Nie wiem jak Wam, ale mi ceremonia rozpoczynająca Igrzyska bardzo się spodobała. Choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że znicz olimpijski wygląda jak rakieta ziemia-powietrze. 😛

    AHM
    Participant
    #20993

    Nie myślałem że w Igrzyskach uczestniczy tyle krajów. O niektórych nawet nie miałem pojęcia, że istnieją. To naprawdę zasługuje na uznanie, niektóre z tych państw są bardzo biedne a mimo to starają się wysłać choćby jednego przedstawiciela. Ale chyba na tym polega idea Igrzysk Olimpijskich.

    Dalek
    Participant
    #20995

    Ich akurat wysłał Komitet Olimpijski. Taki szlachetny i piękny gest.

    mattik
    Participant
    #20997

    Ceremonia też mi się spodobała. Dla mnie znicz wyglądał jak gigantyczny papieros... Nie byłem więc z jego wyglądu zbytnio zadowolony :P.Jeśli chodzi o malutkie państewka to nie wszystkie są takie biedne :P. (np. Nauru dopóki mieli fosforyty 🙂 było całkiem bogate)Gosiek: Czemu kojarzysz kibica z niezdrowym trybem życia? 😛 😛 🙂

    Gosiek
    Participant
    #20999

    Mattik - ja tylko sugeruję użycie rekwizytów pozwalających lepiej wczuć się w rolę kibica. Oczywiście nie są one absolutnie niezbędne ale... :wink:Igrzyska ruszyły dziś pełną parą, a że są transmitowane przez kilka dostępnych w Polsce stacji, to ja już mam problemy co oglądać - np. w tej chwili na TVP1 jest transmisja z walk judo, a na Eurosporcie z eliminacji pływackich. 😕 Pierwsza polska szansa na medal niestety nie została wykorzystana - Renacie Mauer do walki w finale zabrakło jednego punktu. Za to świetnie wystartowała w eliminacjach Otylia Jędrzejczak. Nie najgorzej też radzą sobie nasi reprezentanci w judo i wioślarstwie.To ja wracam przed TV. 😀

    mattik
    Participant
    #21001

    Igrzyska ruszyły dziś pełną parą, a że są transmitowane przez kilka dostępnych w Polsce stacji, to ja już mam problemy co oglądać - np. w tej chwili na TVP1 jest transmisja z walk judo, a na Eurosporcie z eliminacji pływackich. 😕

    Z tego wniosek, że prawdziwy kibic powinien mieć dwa duuuże telewizory 🙂

    Szkoda, że nie udało się, ale z tego co wiem Renata Mauer będzie startować w jeszcze jednej konkurencji i może będzie jak w Sydney (R.M. nie zdobyła medalu w tej samej konkurencji co w Atlancie).

    EDIT:

    I wreszcie mamy medale! 🙂 Dwa srebrne. Miejmy nadzieję, że w środę będzie złoto. Dobre wiadomość też z regat żeglarskich: Miarczyński prowadzi w klasie mistral, a Kusznierewicz w klasie Finn.

    Gosiek
    Participant
    #21168

    I jak wrażenia z olimpiady? Pierwszy tydzień już za nami, Polacy niestety spisują się raczej na miarę swoich możliwości niż oczekiwań kibiców - oczywiście nie licząc Otylii. Siatkarze pokazali nam ostatnio (zwłaszcza w meczu z Francją) jak nie należy grać, inni zawodnicy też nie mają zbyt wiele do zaprezentowania... Czyli wszystko w normie.Co do innych sportów to ja z uwagą śledziłam zmagania judoków i koszykówkę. Zwłaszcza ta ostatnia zapowiada się ciekawie - kolejny "dream team" już nie jest tak dobry jak poprzednie drużyny z USA, i po przegranej z Portoryko może mieć spore problemy z zajęciem czołowego miejsca w grupie. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższym meczu z grającą świetnie Litwą - dziś (czyli w sobotę) wieczorem.

    Trzmielu
    Participant
    #21173

    No tak obserwuje te igrzyska i jestem troche zawiedziony, liczylem na lepsze wystepy p... no cooz bedzie trza to kiedys wprowadzic do szkol :).

    No ale zostalo jeszcze kilka dni zmagan, zaczyna sie lekka atletyka, podnoszenie ciezarow w wagach ciezkich i takie tam wiec moze bedzie lepiej 🙂

    mattik
    Participant
    #21178

    No w tej chwili mamy 6 medali, w tym tylko jeden złoty, a połowe z nich zdobyła jedna zawodniczka (zresztą rewelacyjna 🙂 ). Mam nadzieję, że dobijemy chociaż do 10 :P. Przez pierwszy tydzień najdokładniej śledziłem pływanie :-D. Koniec zeznań. 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram