Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Babylon 5: The Lost Tales

Babylon 5: The Lost Tales

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #3041

  O "Zaginionych opowieściach" informowaliśmy już w lipcu, ale od tego czasu trochę się zmieniło i dziś warto do tematu wrócić.

  Warner Home Video i Warner Bros. Television ogłosiły rozpoczęcie prac nad Babylon 5: The Lost Tales. Film wydany bezpośrednio na DVD będzie opowiadał dwie nowe historie noszące wspólny tytuł Voices of the Dark. Ich akcja ma się rozgrywać kilka lat po wydarzeniach z serialu.

  Scenariuszem i reżyserią zajmie się J. Michael Straczynski. Wśród znanych z Babylon 5 aktorów zobaczymy Bruce'a Boxleitnera (John Sheridan), Tracy Scoggins (Elizabeth Lochley) i Petera Woodwarda (Galen).

  Premiera jest zapowiedziana na rok 2007. Oryginalną wiadomość można znaleźć tutaj.

  Dalek
  Participant
  #46236

  Stęskniłem się za Babylon 5. Dobre i to.

  Q__
  Participant
  #253672

  W oczekiwaniu* 😉 powtórzyłem sobie TLT. Uderzyło mnie jak - wodzący Sheridana na pokuszenie, a przy tym pokazujący mu możliwą przyszłość - Galen przypomina zarazem pogrywającego z Picardem Q** i odwiedzającego Archera Danielsa. Oraz jak bardzo kwantowy*** lot wydaje się podobny do sceny wormhole'owej z TMP. A z drugiej strony - że jasna i cyfrowa 😉 panorama NY antycypuje tę z ORV. Zaś sposób w jaki prezydent tamtejszej wersji UFP traktuje dziennikarzy - przejażdżkę którą fundnęła kapitan Freeman wrednej Shari yn Yem.****
  (Sama fabuła to oczywiście - pisałem to dawno temu, i znowu powtórzę - klasyczny Trek, z filozofowaniem i trudnymi wyborami etycznymi bohaterów. W drugiej części optymistyczny i moralizatorski. W pierwszej - cringe'owy, w tradycji dziwniejszych odcinków TOS, ale i dający się czytać jako kulawa metafora, w stylu "The Exiles"/"The Mad Wizards of Mars" Bradbury'ego. Ozdobiona w dodatku - celnym! - pytaniem, dlaczego diabelska złośliwość miałaby być dowodem na istnienie dobrego Boga.*****)

  * http://trek.pl/forum/topic/babylon-5/page/14/#post-253653

  ** Czyli Q też są formą technomagów? 😉

  *** I ucieknij tu od skojarzeń ze slipstreamem, ale i z metodą propulsji ECV-197 (jeśli nie uznamy ich samowolnie za to samo, z szacunku dla odmienności technobełkotu) 😉 .

  **** Jasne, schemat jest jeszcze starszy, i bodaj z życia - tj. z zachowań amerykańskich pilotów - jeśli wierzyć technothrillerom militarnym - wzięty, ale...

  ***** Jeszcze zdanie o tamtejszych duchownych i kandydatach do tego stanu. Ojciec Cassidy jawi się - ze swoimi filozoficznymi rozterkami - pokrewnym rev. Bemowi, a znów pułkownik Lochley, której zaproponowano watykańską robotę wyznaczyła chyba szlak dla innej pułkownik - Kiry (która nawet papieżem, w STO, została).

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram