Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Zwiastun BSG: Online

Zwiastun BSG: Online

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • Author
  Posts
 • BeneGesserit
  Participant
  #5624

  Syfy opublikowała pierwszy trailer do Battlestar Galactica: Online, mającej się ukazać na jesieni nowej gry MMORPG, powstającej na podstawie znanego serialu.

  Źródło: SCI FI Wire

  perekel
  Participant
  #90366

  Dynamiczny zwiastun - dalej powinno być też dobrze 🙄

  Piotr
  Keymaster
  #90368

  Bez muzyki McCreary'ego zupełnie nie będzie miało klimatu. ;P

  Lo'Rel
  Participant
  #90372

  Z tym się zgodzę. Gra oparta na takim serialu musi mieć, po prostu MUSI mieć klimat. Z inną muzyką ciężko będzie zidentyfikować grę jako BSG.

  Jamjumetley
  Participant
  #90373

  Okropnie ciekaw jestem tej gierki. Nie dość, że ma być darmowa, to nie trzeba jakiegoś super sprzętu (ma działać w przeglądarce). Jakby tego było mało, to całość ma być w 3D.

  I. Thorne
  Participant
  #90381

  Nie wyobrażam sobie gry w tym uniwersum. Chyba, że symulator chłopa na Ziemi 2 :>

  Cross
  Keymaster
  #90411

  Ja tam wolałbym symulator Baltara i te wszystkie dziewczęta.

  Reyden
  Participant
  #90416

  Zwiastun świetny , ale jest jedno ale - ten kto zajmuje się produkcją gry .BP + BSG - słabeusz wyciągający kasę od ludzi , tak jak inne gry BP . Kolejnym problemem jest dosyć ubogie pod względem sprzętu uniwersum BSG .Ot co w N-BSG - ~ 3 typu BS-ów , 1 BS Cyclonów , 2 typy Viperów i 1 Raptor , u Cyclonów nie wiele lepiej - 1 zwykły Raider , 1 ciężki , do tego ten z BSG-C . Trzymam kciuki ale nie więżę aby z tego wyszło coś dobrego .

  I. Thorne
  Participant
  #90479

  Jest też inny problem.Co ma robic gracz w grze? Raczej nie widzę, żeby emocjonował sie pracą cywila na statku czy przetwarzaniem rudy na paliwo. Emocjonująca jest walka. Tylko ilu jest na Galactice pilotów? 50? 100? Nie więcej. Tyle samo bedzie na Basestarze Raiderów. To znaczy, że w grze weźmie udział najwyżej 200 graczy? I na nowych tworzyć trzeba będzie nowy serwer?

  Jamjumetley
  Participant
  #90481

  Cyloni maja praktycznie nieograniczone zasoby. Dla każdego powinno się znaleźć miejsce za sterami Raidera. Nie raz byliśmy świadkami potyczki z kilkoma Basestarami. W ataku na kolonie brało ich udział jeszcze więcej. Może dane będzie jeszcze wcielić się w centurionów...Ciekawiej byłoby osadzić grę we wcześniejszym okresie otwartej wojny między ludźmi, a maszynami.

  Reyden
  Participant
  #90485

  Z tego co wiem to BSG miała w szczytowym momencie ( po zniszczeniu Pegasusa ) coś około 80 Viperów - zarówno wersji MK II jak i MK VII , na pewno początkowo było 30-40 Viperów MK II i 6 Viperów MK VII .Liczba Raptorów na Galaktice jest różna - na starcie miała 5 , po skoku do bazy Ragnar miała ich 8 .Po zniczeniu BSP otrzymała coś koło 30 jego Raptorów .Pegasus może mieć do 200 Viperów i ok. 50 Raptorów Co do samej ilości BS-ów , Atak na 12 kolonii przetrwały chyba tylko BSG i BSP .Z nazwy znanych jest jeszcze 9 innych BS-ów , jeden z ludzkich modeli Cylonów twierdził że w czasie wojny było 12 BS-ów takich jak Galactica .Przy 80-100 Viperach i około 30 Raptorach / BS typu Galactica daje to minimum 1 320 pilotów , czyli jakieś 1 300 graczy na starcie przy osadzeniu gry w czasie I Wojny . Osadzenie gry w czasie akcji serialu znacznie zmniejszy liczbę pilotów - 300-400 dla strony Kolonialnej i tyle samo dla Cylonów , bo jakaś równowaga w grze musi być . Co do konkurencji - Basestar może mieć 440-850 Raiderów gotowych do wystrzelenia .Co do zdolności bojowych - to tu się robi ciekawie .Sama Galactica używając broni pokładowej jest w stanie walczyć z dwoma BaseStarami , Pegasus pewno może atakować 3 na raz .Do tego myśliwce - 2 kolejne którymi skutecznie się mogą zająć .Niestety ilość maszyn na jednym BaseStarze powoduje że takie walki będą rzadkością .

  Barusz
  Participant
  #90492

  O dwunastu modelach jest oczywiście mowa już w miniserii, ponadto wtedy na pewno mieli więcej różnych statków, ale gra raczej będzie miała miejsce w realiach serialu, z oczywistych względów, a tam ilość walczących jest ograniczona.Jakoś sobie dadzą radę. A w The Simpsons 3x12 Homer układa puzzle BSG, ale w końcu nad nimi zasypia 🙂

  Jamjumetley
  Participant
  #90495

  Te dwanaście Battlestarów wzięto pewnie z oryginalnego serialu, a konkretniej - z nieoficjalnej fanowskiej spekulacji, że każda kolonia reprezentowana była przez Gwiazdę Bojową.Myślę, że fakty zostaną pominięte i każdy będzie mógł w fotelu Vipera zasiąść. Tak jak nie trzymano się oficjalnego rozmiaru Entka w jedenastce, tylko powiększono go na potrzeby sceny. Skończy się pewnie na braku konsekwencji.

  Barusz
  Participant
  #90513

  Nie, mówi to Doral oprowadzając wycieczkę po statku, na samym początku Miniserii.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram